Ślęza trzecia, MKS czwarty. Znamy pary play-off

RB
Trener Paulauskas nie był zadowolony po meczu w Sosnowcu. Mimo że Ślęza obroniła trzecią lokatę w tabeli Piotr Zadumiński
Zarówno Ślęza Wrocław, jak i MKS Polkowice odniosły zwycięstwa na zakończenie fazy zasadniczej Tauron Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki ograły na wyjeździe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 64:62, z kolei MKS Polkowice pokonał u siebie Widzew Łódź 69:62.

Sytuacja obu dolnośląskich klubów była w miarę jasna. Ślęza i MKS nie mogły wypaść z czwórki przed fazą play-off, ale jednocześnie istniała opcja, aby drużyny zamieniły się miejscami. Ostatecznie do niczego takiego nie doszło, ale szczególnie pojedynek w Sosnowcu przyniósł wiele emocji.

Podopieczne Algirdasa Paulauskasa prowadziły po trzech kwartach 57:45 i wydawało się, że jest już po meczu. Zryw JAS-FBG Zagłębia spowodował jednak, że przewaga wrocławianek drastycznie topniała. Kilka sekund przed końcem Ślęza wygrywała już tylko dwoma oczkami, ale piłkę miały gospodynie. Sosnowiczankom nie udało się na szczęście doprowadzić do dogrywki, bo kluczowy przechwyt zaliczyła Sharnee Zoll.

- Wynik lepszy niż gra. Niektóre zawodniczki zlekceważyły to spotkanie. Brakowało nam oczywiście Magdy Leciejewskiej, która jest nam potrzebna do gry przeciwko obronie strefowej. Ona wiąże wszystkie nasze zagrywki przeciwko takiej obronie. A rywalki stosowały strefę przez całe spotkanie, uprzedzałem przed tym. Mieliśmy z tym problemy już w pierwszym meczu, dopóki nie znalazł się na parkiecie odpowiedni skład - zaznaczył trener Paulauskas.

Niełatwą przeprawę z Widzewem Łódź miały też zawodniczki MKS-u Polkowice. Podopieczne Vadima Czeczuro, które kilka dni wcześniej sensacyjnie uległy przedostatniemu w tabeli MKK Siedlce, musiały drżeć o triumf prawie do końca czwartej kwarty. Dopiero półtorej minuty przed końcową syreną, dzięki trafieniom Nicole Michael i Corin Adams, MKS wygrywał 67:62 i było już wiadomo, że gospodynie dowiozą zwycięstwo do końca.

Rundę zasadniczą TBLK wygrało niespodziewanie Artego Bydgoszcz, które w piątek ograło w Krakowie Wisłę Can-Pack. Ślęza w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z Pszczółką AZS-em, z kolei MKS stanie naprzeciwko Basketowi Gdynia.

Tauron Basket Liga Kobiet
JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 62:64 (16:22, 16:15, 13:20, 17:7)
JAS-FBG Zagłębie: Sutherland 15, McCallum 15 (2x3), Swanier 13 (2), Głocka 7, Anczak 2 - Dobrowolska 8 (1), Rutkowska 2, Rozwadowska, Kaczor.
Ślęza: Linkevičiene 15 (1x3), C. Shegog 10, Zoll 7, Śnieżek 4, Kaczmarczyk 3 - Sklepowicz 9 (3), Krężel 9 (3), Sulčiute 7 (1).

MKS Polkowice - Widzew Łódź 69:62 (24:19, 17:18, 15:11, 13:14)
MKS: Michael 17 (1x3), Skobel 14 (2), Greene 12, Adams 10 (2), Stankiewicz 8 - Nowacka 5 (1), Schmidt 2, Żukowska 1, Diaz, Majewska.
Widzew: Robinson 16, Brumermane 10, Urbaniak 9 (3x3), Niedzielska 5, Adamowicz 3 - Crook 10, Kaja 5, Bandyk 2, Wajler 2.

Pozostałe mecze 22. kolejki: Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 71:79, JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Pszczółka AZS UMCS Lublin 68:90, Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 62:77, Basket 90 Gdynia - MKK Siedlce 88:83.
12. Pomarańczarnia Poznań 22 25 -371

I runda fazy play-off (do dwóch zwycięstw) - 30 marca, 2 kwietnia i ew. 9 kwietnia: Artego Bydgoszcz – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, Wisła Can-Pack Kraków – Energa Toruń, Ślęza Wrocław – Pszczółka AZS UMCS Lublin, MKS Polkowice – Basket 90 Gdynia.

Materiał oryginalny: Ślęza trzecia, MKS czwarty. Znamy pary play-off - Gazeta Wrocławska