Sport

Ślęza i MKS wracają z tarczą (20. kolejka TBLK)

Ślęza i MKS wracają z tarczą (20. kolejka TBLK)

Rafał Bajko

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Wrocławianki dosłownie zmiażdżyły rywalki z Poznania

Wrocławianki dosłownie zmiażdżyły rywalki z Poznania ©Paweł Relikowski

Ślęza Wrocław łatwo pokonała JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 87:48. Dużo trudniej miał MKS Polkowice, który ograł jednak silny Basket Gdynia 90:80.
Wrocławianki dosłownie zmiażdżyły rywalki z Poznania

Wrocławianki dosłownie zmiażdżyły rywalki z Poznania ©Paweł Relikowski

Wrocławianki od początku konsekwentnie budowały przewagę, która na finiszu wyniosła blisko 40 oczek. Debiut w zespole Ślęzy zaliczyła Agnieszka Kaczmarczyk, grająca przeciwko swojemu... niedawnemu klubowi. Skrzydłowa zdobyła dziewięć oczek, doliczając do tego aż 11 zbiórek.

Spory udział w triumfie MKS--u Polkowice w Gdyni miała inna była koszykarka MUKS-u Poznań Agnieszka Skobel. Reprezentantka Polski w swoim pierwszym meczu w barwach polkowickiego klubu trafiła aż pięć trójek.

Dzięki piątkowym wynikom znana jest już praktycznie pierwsza czwórka TBLK przed fazą play-off. Co cieszy, są w niej i Ślęza, i MKS.

Tauron Basket Liga Kobiet

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - Ślęza Wrocław 48:87 (19:27, 12:25, 13:20, 4:15)
MUKS:Durak 11 (1x3), Skowronek 8, Drop 8 (2), Siemienas 9 (1), Dziwińska 4 - Puc 5, Idziorek 3 (1), Olczak, Klatt.
Ślęza:Leciejewska 12, Kastanek 12 (2x3), Śnieżek 12, Shegog 10, Zoll 9 - Krężel 14 (1), Kaczmarczyk 9 (1), Sulciute 7 (1), Mistygacz 2, Zuchora.

Basket 90 Gdynia - MKS Polkowice 80:90 (24:24, 21:23, 14:23, 21:20)
Basket: Shields 23 (2x3), Skerović 13 (3), M. Bibrzycka 10 (2), Kotnis 6 (1), Johnson 4 - Malone 16, Johnson 4, Troina 3 (1), Jakubiuk 2, Rembiszewska 2, Podgórna 1.
MKS: Michael 18 (1x3), Greene 17, Adams 13 (1), Stankiewicz 12 (2), Schmidt 1 - Skobel 19 (5), Gala 4, Nowacka 4, Żukowska 2, Diaz 2.

Pozostałe mecze 20. kolejki: JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MKK Siedlce 63:56, Artego Bydgoszcz - Pszczółka AZS UMCS Lublin 76:46, Wisła Can-Pack Kraków - Energa Toruń 86:64. Sobota: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź (18).
1. Wisła Can-Pack Kraków 19 35 +284
2. Artego Bydgoszcz 19 34 +386
3. Ślęza Wrocław 19 34 +256
4. MKS Polkowice 19 34 +107
5. Pszczółka AZS Lublin 20 31 +80
6. Basket 90 Gdynia 19 31 0
7. Energa Toruń 20 28 +1
8. Widzew Łódź 18 24 -180
9. JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 18 23 -141
10. KSSSE AZS Gorzów Wlkp. 18 22 -175
11. MKK Siedlce 19 22 -305
12. MUKS Poznań 18 21 -311

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać

Ekstraklasa

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Eliminacje Ligi Mistrzów
Eliminacje Ligi Europy
W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Legię Warszawa, w eliminacjach Ligi Europy zagra czwarta drużyna
1 Legia Warszawa Live 37 43 21 10 6 70-32
2 Piast Gliwice Live 37 40 20 9 8 60-45
3 Zagłębie Lubin Live 37 38 17 9 11 55-42
4 Cracovia Live 37 36 16 10 11 66-50
5 Lechia Gdańsk Live 37 32 14 10 13 53-44
6 Pogoń Szczecin Live 37 30 12 17 8 43-43
7 Lech Poznań Live 37 27 14 6 17 42-47
8 Ruch Chorzów Live 37 21 11 8 18 40-60
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Spadek do 1. ligi
1 Wisła Kraków Live 37 32 12 15 10 61-45
2 Śląsk Wrocław Live 37 31 12 12 13 41-46
3 Jagiellonia Białystok Live 37 28 13 6 18 46-62
4 Korona Kielce Live 37 27 10 15 12 39-45
5 Termalica Bruk-Bet Nieciecza Live 37 26 10 12 15 39-50
6 Górnik Łęczna Live 37 24 10 9 18 40-53
7 Górnik Zabrze Live 37 23 6 18 13 38-51
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 37 20 9 12 16 45-63
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych
1 Legia Warszawa Live 30 60 17 9 4 58-28
2 Piast Gliwice Live 30 58 17 7 6 49-36
3 Pogoń Szczecin Live 30 46 10 16 4 36-30
4 Zagłębie Lubin Live 30 45 12 9 9 41-37
5 Cracovia Live 30 45 12 9 9 57-42
6 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 37-38
7 Lechia Gdańsk Live 30 38 10 9 11 45-37
8 Ruch Chorzów Live 30 38 11 6 13 37-46
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 30 38 9 11 10 37-46
10 Korona Kielce Live 30 37 9 10 11 32-37
11 Wisła Kraków Live 30 36 8 13 9 45-35
12 Jagiellonia Białystok Live 30 35 10 5 15 37-54
13 Śląsk Wrocław Live 30 34 8 10 12 28-37
14 Termalica Bruk-Bet Nieciecza Live 30 33 8 9 13 33-43
15 Górnik Łęczna Live 30 31 8 7 15 30-43
16 Górnik Zabrze Live 30 25 4 14 12 33-46