Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:2. Drugi sparing, drugi remis

Remisem 2:2 zakończył się drugi tej zimy mecz kontrolny piłkarzy Śląska Wrocław. Podopieczni Jana Urbana mierzyli się w Środzie Śląskiej z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Gole dla WKS-u zdobyli Piotr Celeban i Ryota Morioka, a dla "pomarańczowo-czarnych" trafiali Michał Michalec oraz były piłkarz Śląska Konrad Kaczmarek.

Warunki w Środzie Śląskiej były zdecydowanie lepsze od tych, jakie panowały podczas pierwszego tej zimy sparingu wrocławian w Trzebnicy. W środę "wojskowi" na oblodzonym boisku zremisowali z drugoligową Wartą Poznań 3:3.

Dzisiaj w Środzie Śląskiej murawa była lepiej przygotowana, a warunki pogodowe nieco przyjemniejsze. Niestety nie miało toprzełożenia na grę. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców obserwująca ten sparing nie była rozpieszczana przez piłkarzy efektownymi akcjami.

Zarówno trener Urban jak i prowadzący Chrobrego Ireneusz Mamrot przeprowadzili wiele zmian, co także musiało się odbić na grze. Do przerwy pierwszoligowcy prowadzili 1:0 po bramce Michała Michalca.

Cztery minuty po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Piotr Celeban, który wykorzystał dogranie z rzutu wolnego. W 80 min prowadzenie Śląskowi dał Ryota Morioka. Ostatnie słowo nie należało jednak do Japończyka, a do Konrada Kaczmarka. Były napastnik Śląska skarcił swoich byłych kolegów w 90 min. Była to ostatnia akcja meczu...

W poniedziałek piłkarze Śląska udadzą się na obóz do Turcji i to tam rozegrają kolejne mecze kontrolne. Być może na pokład samolotu lecącego nad Bosfor wsiądzie z nimi serbski pomocnik Lechii Gdańsk Aleksander Kovacević, który przechodzi we Wrocławiu testy medyczne. Więcej o tym przeczytasz tutaj

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:2 (0:1)
Bramki: Michalec 44, Kaczmarek 90 - Celeban 49, Morioka 80.

Śląsk (I połowa): Kamenar - Repski, Wiech, Dvali, Zieliński, Grajciar, Łyszczarz, Roman, Engels, Idzik, Mervo.
(II połowa): Pawełek - Dankowski, Celeban, Dvali, Pawelec, Kokoszka, Morioka, Pich, Madej, Riera, Biliński.
Chrobry: Testowany 1 (46. Janicki) - Michalski, testowany 2, Michalec, Wawszczyk (46. Hodowany), Danielak (46. B. Machaj), Gąsior (70. Borecki), Kona (46. Bonecki), Napolov (70. Kaczmarek), M. Machaj (46. Wojciechowski) - Szczepaniak.

64. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska - AKTUALNE WYNIKI: