Siostrzeniec Adama Małysza wygrał w Whistler

(frap)
Tomasz Pilch i reszta polskiej ekipy w Whistler. Jego trenerem w kadrze juniorów jest Maciej Maciusiak pzn.pl
Skoki narciarskie. 17-letni Tomasz Pilch niespodziewanie wygrał w sobotę w kanadyjskim Whistler pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego. To największy sukces w karierze młodego zawodnika, który do tej pory w zawodach tej rangi startował raptem cztery razy. Za każdym razem w Polsce. Jego najlepszym wynikiem było... 37. miejsce. Dzisiaj w Whistler drugi konkurs.

Pilch to siostrzeniec Adama Małysza, byłego wybitnego skoczka, a obecnie dyrektora-koordynatora w Polskim Związku Narciarskim. Ciekawie zresztą układa się ta historia: konkurs PK rozgrywano na olimpijskim obiekcie, na którym wujek Pilcha wywalczył w 2010 roku srebrny medal olimpijski.

Sukces młodego zawodnika z Wisły może bardzo skrócić mu drogę do debiutu w Pucharze Świata.

W Whistler Pilch wyprzedził o półtora punktu Austriaka Philippa Aschenwalda. Punkty wywalczyli również 25. Klemens Murańka oraz 29. Przemysław Kantyka.

W czwartek i piątek rozegrano na tej skoczni zawody FIS Cup. Pilch zajął w nich 11. i 7. miejsce.

Puchar Kontynentalny Whistler wyniki

Materiał oryginalny: Siostrzeniec Adama Małysza wygrał w Whistler - Gazeta Krakowska