Sport

    Reprezentacja Polski zawitała do Wałbrzycha, by zbudować...

    Reprezentacja Polski zawitała do Wałbrzycha, by zbudować formę

    RED, RB

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Mike Taylor będzie przygotowywał swoich podopiecznych do eliminacji do Eurobasketu 2017

    Mike Taylor będzie przygotowywał swoich podopiecznych do eliminacji do Eurobasketu 2017 ©Dariusz Gdesz

    W sobotę polska reprezentacja rozpoczęła zgrupowanie w centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Okazuje się, że istnieje życie po Marcinie Gortacie. Z zespołem potrenuje bowiem sześciu młodych graczy
    Mike Taylor będzie przygotowywał swoich podopiecznych do eliminacji do Eurobasketu 2017

    Mike Taylor będzie przygotowywał swoich podopiecznych do eliminacji do Eurobasketu 2017 ©Dariusz Gdesz

    - Pierwszy raz zaprosiliśmy na zgrupowanie kilku młodych zawodników z rozszerzonej reprezentacji oraz z kadry U20. Naszym celem jest nie tylko pokazać im jak pracujemy, ale też dać okazję do zdobywania kolejnych doświadczeń, ponieważ za kilka lat to oni mogą stanowić o sile reprezentacji Polski - podkreśla trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

    Szóstka graczy, o których mowa to: Filip Matczak, Jakub Parzeński, Jarosław Zyskowski (szeroka kadra) oraz Maciej Bender, Dominik Olejniczak, i Marcel Ponitka (drużyna U20). Trzej ostatni dołączą do drużyny we wtorek, tuż po zakończeniu mistrzostw Europy dywizji B.

    Dopiero 1 sierpnia do zespołu dołączy z kolei A.J. Slaughter.

    Biało-czerwoni zostaną w Wałbrzychu do 6 sierpnia. W tym czasie rozegrają dwa sparingi z reprezentacją Holandii. Pierwszy pojedynek odbędzie się dzień przed zakończeniem zgrupowania i będzie zamknięty dla publiczności. Rewanż rozpocznie się o godz. 17, a bilety na to wydarzenie można kupować na stronie: abilet.pl.

    Kadra reprezentacji Polski na zgrupowanie w Wałbrzychu

    Rozgrywający: Ł. Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra) , M. Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra), R. Skibniewski (Anwil Włocławek), A.J. Slaughter (Banvit, Turcja), D. Szymkiewicz (Rosa Radom). Obwodowi: K. Gruszecki (Stelmet BC Zielona Góra), F. Matczak (Asseco Gdynia), M. Michalak (Polski Cukier Toruń), M. Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra) , M. Sokołowski (Rosa Radom), A. Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro, Hiszpania), P. Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra), J. Zyskowski (Polfarmex Kutno), Podkoszowi: M. Bender (West Virginia University, NCAA), A. Cel (Gravelines Dunkierka, Francja), A. Czyż (Giorgio Tesi Group Pistoia, Włochy), T. Gielo (University of Mississippi, USA), A. Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra), M. Lampe (Besiktas Stambuł, Turcja), J. Mokros (Energa Czarni Słupsk), D. Olejniczak (University of Mississippi, NCAA), J. Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza), S. Szewczyk (Stelmet BC Zielona Góra).

    Plan przygotowań do rozpoczęcia kwalifikacji do Eurobasketu: 23.07 - 5.08 - obóz przygotowawczy w Wałbrzychu, 5 - 6.08 - mecze w Wałbrzychu przeciwko Holandii, 9 - 11.08 - konsultacja szkoleniowa, 12 - 14.08 - turniej w Wiedniu, rywale: Austria, Słowenia, Szwecja, 16 - 18.08 - konsultacja szkoleniowa, 19 - 21.08 -turniej w Niemczech (Ulm), rywale: Niemcy, Rosja, Finlandia, 24 - 25.08 - dwudniowy turniej we Włocławku z udziałem Gruzji, Szwecji, Belgii.

    Pierwszy mecz eliminacji do Eurobasketu 2017: Polska - Portugalia (31 sierpnia, Włocławek).


    >

    Czytaj także

      Komentarze (2)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Trochę szacunku i staranności

      Marek (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

      Zróbcie to "p" w tytule duże, bo trochę nie przystoi pisać nazwę naszego państwa z małej litery.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      ...

      ... (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

      Nie żebym się czepiał, ale w artykule nigdzie nie jest napisane w jakiej dyscyplinie gra ta reprezentacja. Wiem, że można to wywnioskować z treści tekstu, ale niesmak pozostaje

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać