Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 29:27 [WYNIK, RELACJA]

MKS Zagłębie Lubin
W ramach 24. kolejki PGNiG Superligi Metraco Zagłębie Lubin pokonało SPR Pogoń Szczecin 29:27. Swoje spotkania wygrały także szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce.

- Pogoń Szczecin to silna drużyna, zresztą jest w najlepszej szóstce ligi. Nasze rywalki wyróżniają się grą w obronie, są silne oraz dynamiczne. Chociaż Pogoń ma najmniej punktów z zespołów rundy finałowej, to na pewno tanio skóry nie sprzeda i postawi nam ciężkie warunki - przewidywała przed wczorajszym starciem Victoria Belmas.

Słowa rozgrywającej Metraco Zagłębia okazały się prorocze. „Miedziowe” do ostatnich momentów meczu musiały drżeć o końcowy wynik, choć na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadziły 27:23.

W spotkanie lepiej weszły jednak przyjezdne. Lubinianki na przerwę po pierwszej połowie schodziły z jednobramkową stratą. W drugiej odsłonie spotkania ich gra uległa zmianie. Podopieczne Bożeny Karkut poprawiły skuteczność, a ich dobra gra w obronie sprawiła, że Pogoń nie miała zbyt wiele miejsce na podejście do bramki Metraco Zagłębia. Nagroda MVP trafiła w ręce Jovany Milojević.

KPR Gminy Kobierzyce wygrał z Piotrcovią 31:25, natomiast KPR Jelenia Góra przegrał z Ruchem 26:30.