LOTTO Ekstraklasa: Ruch - Zagłębie 1:2. Janus dokończył dzieła

Rafał Bajko
Krzysztof Janus (z lewej) zagrał w Chorzowie świetny mecz
Krzysztof Janus (z lewej) zagrał w Chorzowie świetny mecz Maciej Glapiński
Zagłębie Lubin wygrało w Chorzowie z Ruchem 2:1. Bohaterem meczu został Krzysztof Janus, który zanotował asystę i bramkę.

Przed meczem sporo mówiło się o kiepskiej skuteczności Zagłębia w ostatnim czasie. Podopieczni Piotra Stokowca odpowiedzieli na te zarzuty w najlepszy możliwy sposób. Już w trzeciej minucie, po dobrej wrzutce z rzutu wolnego w wykonaniu Krzysztofa Janusa, formalności głową dopełnił Łukasz Janoszka. Popularny “Ecik”, jako były gracz Ruchu, rzecz jasna odpuścił sobie celebrowanie zdobycia gola.

Rozdrażnieni takim obrotem spraw gospodarze odpowiedzieli już pięć minut później. W kontrze, w sytuacji sam na sam z Martinem Polackiem, nie pomylił się Jarosław Niezgoda i na tablicy wyników mieliśmy remis 1:1.

Szybko zdobyte bramki miały duży wpływ na przebieg pierwszej połowy, którą śmiało można nazwać dynamiczną i momentami bardzo ciekawą. Drużyny przed zejściem do szatni stworzyły sobie kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, ale w ich działaniach brakowało precyzji.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry, mogło i chyba powinno być 2:1 dla lubinian. Piłkę w siatce gospodarzy umieścił Michal Papadopulos, jednak sędzia Tomasz Kwiatkowski uznał, że Czech faulował jednego z piłkarzy Ruchu. To była dość kontrowersyjna decyzja, ale w 63 min Zagłębie i tak dopięło swego... We własnym polu karnym ręką zagrał Piotr Ćwielong, za co arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę bardzo pewnie wykonał Janus i mecz ponownie układał się pod dyktando “Miedziowych”.

Podopieczni Piotra Stokowca na szczęście wyciągnęli wnioski z początku spotkania i nie dali się już zaskoczyć. “Niebiescy” co prawda próbowali różnymi sposobami zagrozić bramce Polacka, ale robili to w mało przekonujący sposób.

Ruch poniósł w tej sytuacji trzecią kolejną porażkę w lidze, natomiast Zagłębie drugi raz z rzędu przywozi komplet punktów z wyjazdowego spotkania. Dwie kolejki temu lubinianie triumfowali w Warszawie z Legią (3:2).