Liga Mistrzów. Manchester City przebił Monaco Glika!...

Gol24

Gol24

1/8
    przejdź do galerii

Liga Mistrzów. Manchester City przebił Monaco Glika! Kosmiczny mecz na Etihad! [ZDJĘCIA] ©EASTNEWS

Liga Mistrzów. Niesamowity mecz obejrzeli kibice, którzy we wtorkowy wieczór pojawili się na trybunach Etihad Stadium w Manchesterze. W spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów "The Citizens" pokonali AS Monaco... uwaga... 5:3! Niemal co kilka minut któryś z piłkarzy marnował lub wykorzystywał sytuację bramkową. Warto odnotować rzut karny zmarnowany przez Sergio Aguero (obronił Caballero) oraz cały mecz Kamila Glika. Reprezentant Polski w 8. minucie obejrzał żółtą kartką. Choć udało mu się dograć spotkanie bez drugiego "kartkowego" upomnienia do końca, to z powodu nadmiaru "żółtek" nie zagra w rewanżu, który odbędzie się 15 marca na Stade Louis II w Monaco.
    Zobacz galerię

Od pierwszego gwizdka mecz był toczony w imponującym tempie. Żółtą kartkę za wątpliwy faul na Sane otrzymał Kamil Glik, co wyklucza Polaka z udziału w meczu rewanżowym. Po 20 minutach gry zupełnie niezrozumiale zachowali się piłkarze z Manchesteru, którzy przy rzucie rożnym nie kryli naszego obrońcy. Niewiele zabrakło, by Glik zdobył kolejną bramkę w sezonie.

The Citizens przejęli inicjatywę i już w 26.
    minucie dopięli swego. Sane idealnie dograł do Sterlinga, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Na stadionie zapanowała euforia, lecz krótko cieszyli się z prowadzenia gospodarze. Po chwili błyskawiczna kontra skończyła się pięknym „szczupakiem” Falcao i na tablicy widniał remisowy wynik.

W 35. minucie sędzia Mateu podjął fatalną decyzję. Aguero był wyraźnie podcinany w polu karnym, a arbiter… ukarał poszkodowanego kartką za symulację. Na efekty podenerwowania Anglików nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą świetną akcję Monaco wykończył Mbappé Lottin, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gwizdy pod adresem sędziego zakończyły pierwszą połowę.

Piłkarze weszli elektryzująco w drugą odsłonę. Wydaje się, że Otamendi sfaulował we własnym polu karnym Falcao, choć jest to kolejna sporna sytuacja. Sędzia po konsultacji zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale uderzył fatalnie – lekko i prawie w sam środek bramki.

Podopieczni Guardioli byli zdeterminowani, by doprowadzić do wyrównania. Udało im się to w 59. minucie za sprawą gola Aguero. Argentyńczyk popędził z piłką, uderzył ją lekko, a Subasić popełnił fatalny błąd i przepuścił pozornie prosty strzał. Kamil Glik mógł lepiej zachować się w pojedynku z napastnikiem City.

Gospodarze nie zdążyli nacieszyć się remisem, a znów przegrywali. Falcao ograł Johna Stonesa i przelobował Caballero, rehabilitując się za zmarnowaną „jedenastkę”. Czy to był koniec emocji w tym spotkaniu? Oczywiście, że nie! W 71. minucie Aguero najlepiej odnalazł się w polu karnym i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpakował futbolówkę do siatki.

Siódmy gol również nie kazał długo na siebie czekać. City wykonało kolejny „korner”, pogubili się defensorzy Monaco (w tym znacząco Glik), a Stones zachował się jak prawdziwy lis pola karnego, dając drugie w tym meczu prowadzenie swojemu zespołowi. Warto zaznaczyć, iż to właśnie ten zawodnik zawinił przy dwóch poprzednich golach rywala.

Ofensywie Manchesteru nie starczyły cztery trafienia. W 83. minucie wynik tego fenomenalnego spotkania zmienił się na 5:3. Kompletnie rozbici obrońcy gości bardzo łatwo dali sobie wbić kolejnego gola. Silva kapitalnie podał do Aguero, ten odegrał do Sane, a Niemiec wślizgiem wykończył akcję.

Monaco próbowało zmniejszyć rozmiary porażki, by zachować większe szanse na awans przed rewanżem, ale na Etihad Stadium nie oglądaliśmy już więcej bramek. Kapitalne show skończyło się bardzo korzystnie dla Manchesteru City, który znacznie przybliżył się do awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Atrakcyjność meczu: 9,5/10
    Piłkarz meczu: Sergio Aguero