RYG
Michał Pastuszko nie był w stanie utrzymać KPR-u w Superlidze kobiet
Michał Pastuszko nie był w stanie utrzymać KPR-u w Superlidze kobiet Grzegorz Bereziuk
W barażowym dwumeczu między KPR-ami lepszy okazał się zespół z Chorzowa. Chorzowianki mają dzięki temu zapewnioną grę w Superlidze, a zespół z Jeleniej Góry teoretycznie znalazł się na zapleczu

Zawodniczki z Chorzowa przystępowały do sobotniego rewanżu z czterobramkową zaliczką. Jednak doskonale wiadomo, że w piłce ręcznej i większe straty można z łatwością odrobić. W związku z tym podopieczne Jarosława Knopika szybko zabrały się do powiększania przewagi.

Od początku za strzelanie zabrały się Oktawia Płomińska i Karolina Jasinowska. Jeleniogórzanki nie radziły sobie ze skrzydłową i obrotową z Chorzowa i szybko na tablicy wyników zrobiło się 2:4. Dwubramkowa przewaga chorzowianek utrzymywała się do 24. minuty spotkania. Wtedy za robotę wzięły się gospodynie, które odrobiły straty i zdążyły przed przerwą wyjść na prowadzenie.

Co ciekawe, gol na 13:12 był autorstwa golkiperki klubu z Jeleniej Góry Moniki Ciesiółki. To trafienie tuż przed końcem pierwszej połowy dało zawodniczkom Michała Pastuszki niezbędny impuls.

Po przerwie to one zaczęły atakować, ale przez długi czas nie były w stanie poradzić sobie z wyjściem na potrzebne prowadzenie. Do 50. minuty utrzymywał się remis, ewentualnie jeden czy dwa gole przewagi KPR-u Jelenia Góra.

Dopiero w końcówce udało się przełamać impas. Za sprawą niewidocznej przez większość spotkania Tetiany Bileni wynik dawał jeleniogórzankom dogrywkę. Drugi raz na dogrywkę trafiła Sylwia Jasińska. Wydawało się, że zobaczymy dodatkową część gry, ale na trzy sekundy przed końcem jedyną bramkę w meczu zdobyła Agnieszka Piotrowska.

Formalnie KPR Jelenia Góra spadł z PGNiG Superligi kobiet, ale nie wszystko w tej kwestii jest ostateczne. Wciąż może się wycofać AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, a jeśli to nie nastąpi, to potencjalne przekształcenie Superligi w ligę zawodową może otworzyć kolejną furtkę drużynie z Jeleniej Góry. Jednak na tę chwilę Dolny Śląsk ma na najwyższym poziomie rozgrywkowym dwie drużyny: wicemistrzynie kraju z Lubina oraz KPR Kobierzyce.