Koszykówka. W Siedlcach więcej minut dla rezerwowych?

RB
Na kontuzji Agnieszki Śnieżek może np. „zyskać” Zuzanna Sklepowicz
Na kontuzji Agnieszki Śnieżek może np. „zyskać” Zuzanna Sklepowicz Paweł Kucharski
Po serii meczów z silnymi rywalkami przed zawodniczkami Ślęzy nieco łatwiejsze zadanie. W sobotę zmierzą się z PGE MKK Siedlce (godz. 15).

PGE MKK wygrał jak dotąd tylko dwa mecze - u siebie z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec (79:64) oraz na wyjeździe z Cosinus Widzewem Łódź (75:59). Drużyna Teodora Mołłowa, który jest jednocześnie selekcjonerem reprezentacji, często wysoko przegrywa, choć była też w stanie rozegrać przyzwoite spotkanie z Wisłą Can-Pack Kraków, które zakończyło się porażką, ale tylko 66:72. Co więcej, w tamtym pojedynku po trzech kwartach siedlczanki prowadziły różnicą ośmiu punktów.

We Wrocławiu Ślęza wygrała z ekipą Mołłowa aż 89:57. Najwięcej punktów dla żółto-czerwonych zdobyła wtedy Agnieszka Skobel (19), która trafiła m.in. wszystkie trzy rzuty za trzy. Piętnaście oczek dołożyła Nikki Greene, a dwanaście Kateryna Rymarenko. Jako że wynik był bardzo korzystny, szansę gry dostały także młode zawodniczki.

Na to samo liczą we wrocławskim zespole także i w sobotę. Terminarz gier jest bardzo napięty. Tydzień po meczu z PGE MKK Ślęza przystąpi do turnieju finałowego Pucharu Polski, w którym być może rozegra nawet trzy spotkania. W tej sytuacji bardzo ważne może okazać się wsparcie zmienniczek. Szczególnie, że na urazy w zespole Arkadiusza Rusina narzekają Kourtney Treffers i Agnieszka Śnieżek.

Trudniejsze zadanie czeka w ten weekend zawodniczki CCC Polkowice. „Pomarańczowe” zmierzą się w niedzielę na wyjeździe z Artego Bydgoszcz. Podopieczne Marosa Kovacika pokonały w zeszłym tygodniu InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp., chociaż przez cały mecz radziły sobie bez jednej ze swoich liderek Valeriy Musiny.

Dobre nastroje w polkowickim obozie zmąciła nieco środowa porażka w Eurolidze (już dziewiąta z rzędu) z francuskim Bourges Basket. Dolnoślązaczki przez 30 minut toczyły równorzędną walkę z przeciwniczkami, jednak ostatnia kwarta zdecydowanie należała już do Francuzek.

Artego, mimo dopiero siódmej lokaty w tabeli BLK, to aktualny wicemistrz Polski, w dodatku wzmocniony w ostatnim czasie dwoma zawodniczkami - Bernice Mosby i Erin Rooney. CCC czeka więc niełatwa przeprawa.

Basket Liga Kobiet

Program 16. kolejki. Sobota: PGE MKK Siedlce - Ślęza Wrocław (godz. 15), Wisła Can-Pack Kraków - Ostrovia Ostrów Wlkp. (godz. 17), JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń (godz. 17). Niedziela: Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice (godz. 17), Pszczółka Polski-Cukier Lublin - Basket 90 Gdynia (godz. 18). Mecz Cosinus Widzew Łódź - InvestinThe West AZS AJP Gorzów rozgrano awansem (53:90.)

12. PGE MKK Siedlce 15 17 -217

64. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska - AKTUALNE WYNIKI: