Koszykówka. Polpharma - PGE Turów 73:71

RB
Michał Michalak (z lewej) i David Jackson mieli nietęgie miny po meczu w Starogardzie Gdańskim Andrzej Romański/www.plk.pl
Niespodziewaną porażkę, choć na trudnym terenie, odnieśli gracze PGE Turowa Zgorzelec. Ich pogromcą okazała się Polpharma Starogard Gdański

Gospodarze, nawet mimo braku w składzie Michaela Hicksa i Kevina Johnsona, od samego początku mocno postawili się zgorzelczanom. Wyrównana walka toczyła się praktycznie do połowy trzeciej kwarty, kiedy przy wyniku 47:44 dla Polpharmy, Farmaceuci zaliczyli dodatkowo serię 13:0. To dało im niemałą zaliczkę przed decydującymi fragmentami tego spotkania.

Podopieczni Mathiasa Fischera nie załamali się takim obrotem spraw i zdołali jeszcze wrócić do gry po zwycięstwo. Na minutę przed końcem doprowadzili bowiem do remisu 71:71. Ostatnie sekundy były jednak festiwalem błędów i niecelnych rzutów. Wynik z linii rzutów wolnych podwyższyli jeszcze gracze Polpharmy, a że nie doczekali się odpowiedzi ze strony gości, to ostatecznie minimalnie triumfowali.

Polska Liga Koszykówki

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19)
Polpharma: Ł. Diduszko 13 (3x3), Davis 11 (2), Sajus 10, Flieger 10, Paliukenas 1 - Miles 15 (1), Mirković 7 (1), Schenk 6, Długosz.
PGE Turów: Carter 15 (5x3), Ikovlev 10 (1), Archibeque 10, Kostrzewski 6, Bochno 3 (1) - Michalak 13 (3), Nikolić 7, Gospodarek 2, Ryan 2.