Sport

    Koszykówka: PGE Turów - Energa Czarni 83:81

    Koszykówka: PGE Turów - Energa Czarni 83:81

    RB

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Zgorzelczanie wygrali niezwykle zacięte spotkanie

    Zgorzelczanie wygrali niezwykle zacięte spotkanie ©Andrzej Szkocki

    Amerykanin Kirk Archibeque został bohaterem PGE Turowa Zgorzelec. Środkowy zapewnił dolnośląskiemu zespołowi triumf w ostatnich sekundach. Byli wicemistrzowie Polski pokonali Energę Czarnych Słupsk 83:81.
    Zgorzelczanie wygrali niezwykle zacięte spotkanie

    Zgorzelczanie wygrali niezwykle zacięte spotkanie ©Andrzej Szkocki

    Bardzo dobre i niezwykle zacięte widowisko obejrzeli kibice w przygranicznym mieście. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale po końcowej syrenie powody do radości mieli tylko gospodarze. Wszystko dzięki świetnej akcji Kirka Archibeque'a, który na siedem sekund przed końcem zebrał piłkę pod koszem słupszczan i zdobył decydujące punkty dla PGE Turowa.

    CZYTAJ TAKŻE:
    Derby regionu dla Ślęzy Wrocław


    Goście próbowali jeszcze odpowiedzieć rzutem z dystansu Jerela Blassingame'a, ale próba Amerykanina na szczęście nie doszła celu.

    Polska Liga Koszykówki

    PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:81 (25:18, 16:21, 18:17, 24:25)
    PGE Turów: Archibeuqe 19, Carter 15 (1x3), Ikovlev 11 (2), Bochno 10 (2), Kostrzewski 7 - Michalak 16 (2), Borowski 5, Gospodarek, Erves.
    Energa Czarni: Kravish 15, Ginyard 11, Seweryn 5 (1x3), Surmacz 5 (1), Blassingame 2 - Jackson 16, Lewis 15 (2), Cesnauskis 8 (2), Dąbrowski.

    Pozostałe mecze 6. kolejki: Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 78:69, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza 70:60, Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 86:78, TBV Start Lublin - AZS Koszalin 68:74, Stelmet BC Zielona Góra - Miasto Szkła Krosno 87:72, Rosa Radom - King Szczecin 82:79, Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg 78:70. Środa: Anwil Włocławek - Asseco Gdynia (godz. 18).

    1. Polski Cukier Toruń 6 12 +84
    2. PGE Turów Zgorzelec 7 12 +72
    3. Stelmet Zielona Góra 7 11 +46
    4. MKS Dąbrowa Górnicza 7 11 +23
    5. King Szczecin 7 11 +17
    6. Miasto Szkła Krosno 7 11 +12
    7. Rosa Radom 7 11 -4
    8. Anwil Włocławek 6 9 +2
    9. Energa Czarni Słupsk 6 9 -2
    10. Polfarmex Kutno 6 9 -14
    11. Stal Ostrów Wlkp. 7 9 -18
    12. Polpharma Starogard 6 9 -24
    13. Trefl Sopot 6 9 -33
    14. AZS Koszalin 6 8 +9
    15. Asseco Gdynia 5 8 -17
    16. TBV Start Lublin 6 6 -51
    17. Siarka Tarnobrzeg 6 6 -102

    Następna kolejka (18-23.11): Szczecin - Toruń, Słupsk - Zielona Góra, Kutno - Zgorzelec (19.11, godz. 17.30), Starogard Gdański - Sopot, Krosno - Ostrów Wlkp., Dąbrowa Górnicza - Radom, Koszalin - Włocławek, Gdynia - Lublin, Starogard Gdański - Tarnobrzeg, Ostrów Wlkp. - Słupsk.

    I liga mężczyzn

    GKS Tychy - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 86:74 (18:15, 25:25, 22:22, 21:12)
    Zetkama Doral: Bluma 26, Weiss 14 (1x3), Wojciechowski 9 (1), Kasiński 5, Lipiński 5 (1) - Leńczuk 7 (1), Oscar-Sanny 4, Kliniewski 4, Muskała.

    Pozostałe mecze 9. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 70:60, Pogoń Prudnik - Legia Warszawa 72:64, Sokół Łańcut - Note ć Inowrocław 77:82, Spójnia Stargard - Polonia 1912 Leszno 79:70, Znicz Basket Pruszków - Biofarm Basket Poznań 61:63, GTK Gliwice - AZS AGH Kraków 91:63, ACK UTH Rosa II Radom - Astoria Bydgoszcz 93:85.

    1. Spójnia Stargard 9 18 +71
    2. Sokół Łańcut 9 17 +91
    3. GTK Gliwice 9 16 +73
    4. Pogoń Prudnik 9 15 +54
    5. Legia Warszawa 9 14 +76
    6. Noteć Inowrocław 9 14 +30
    7. GKS Tychy 9 14 +20
    8. Polonia 1912 Leszno 9 14 -11
    9. Kotwica Kołobrzeg 9 14 -31
    10. SKK Siedlce 9 13 -26
    11. Biofarm Basket Poznań 9 13 -45
    12. Znicz Basket Pruszków 9 11 -41
    13. AZS AGH Kraków 9 11 -41
    14. ACK UTH Rosa Radom 9 11 -53
    15. Astoria Bydgoszcz 9 11 -72
    16. Doral Nysa Kłodzko 9 10 -103

    II liga mężczyzn - grupa D

    Stal II Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 72:74 (13:21, 19:14, 23:21, 17:18)
    Śląsk: Musiał 16 (1x3), Krakowczyk 15 (3), Jakubiak 12 (2), Dziewa 10, Stawiak 10 - Wysocki 4, Bożenko 4, Żeleźniak 3 (1), Ratajczak.

    Pozostałe mecze 10. kolejki: Obra Kościan - WKK Wrocław 92:69, Sudety Jelenia Góra - Górnik Trans.eu Wałbrzych 63:72, MKS Otmuchów - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 57:71, Roben Gimbasket Wrocław - Rawia Rawag Rawicz 51:78, Energa Drogbruk Kalisz - Sokół Marbo Międzychód 67:66.



    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać