Koszykówka. Euroliga: CCC Polkowice - Nadieżda 46:70

RB
CCC (pomarańczowe stroje) nadal nie zaznało smaku triumfu w tegorocznej Eurolidze CCC Polkowice - facebook
Trzecią przegraną w rozgrywkach Euroligi zanotowały zawodniczki CCC Polkowice. Podopieczne Stefana Svitka uległy rosyjskiej Nadieżdzie Orenburg 46:70.

Pomarańczowe nie były faworytem w starciu z ubiegłorocznym finalistą Euroligi, co znalazło potwierdzenie na parkiecie. Polkowiczanki nawiązały z rywalkami wyrównaną walkę tylko w pierwszej kwarcie. Wraz z biegiem czasu Rosjanki budowały coraz większą przewagę, która w ostatniej kwarcie sięgnęła już blisko 30 punktów różnicy.

CCC poniosło najwyższą jak dotychczas porażkę w elitarnych rozgrywkach i po trzech meczach bez wygranej zajmuje dopiero siódmą lokatę w tabeli grupy B. Nadieżda awansowała z kolei na pozycję lidera.

CCC Polkowice - Nadieżda Orenburg 46:70 (9:9, 9:18, 14:17, 14:26)
CCC: Harrison 14, Ortiz 8, V. Musina 5, Urbaniak 3 (1x3), Gala - Rezan 6, Leciejewska 4, R. Musina 4, Boyd 2, Mayombo.
Nadieżda: Maiga 10, Beglova 7 (1x3), Anoikina 5, Ouvina 4, Shilova 1 - Mitchell 14, Petrushina 10, Sapova 9 (3), Zahui 7, Williams 3.

Pozostałe mecze 3. kolejki: Hatay BB - UMMC Jekaterinburg 64:73, Uniqua Sopron - Bourges Basket 77:69, ESBVA-LM - Perfumerias Avenida 69:68.

1. Nadieżda Orenburg 3 6 198-152
2. Perfumerias Avenida 3 5 243-203
3. UMMC Jekaterinburg 3 5 227-208
4. Bourges Basket 3 5 215-211
5. Uniqua Sopron 3 5 228-233
6. ESBVA-LM 3 4 191-207
7. CCC Polkowice 3 3 188-225
8. Hatay BB 3 3 184-235