Koszykówka. BM Slam Stal - PGE Turów 82:71

    Koszykówka. BM Slam Stal - PGE Turów 82:71

    RB

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Zespół Emila Rajkovicia pokazał charakter i ograł PGE Turów

    Zespół Emila Rajkovicia pokazał charakter i ograł PGE Turów ©Paweł Relikowski

    PGE Turów Zgorzelec doznał trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki. Podopieczni Mathiasa Fischera musieli uznać wyższość BM Slam Stali Ostrów Wlkp. (71:82).
    Zespół Emila Rajkovicia pokazał charakter i ograł PGE Turów

    Zespół Emila Rajkovicia pokazał charakter i ograł PGE Turów ©Paweł Relikowski

    Zgorzelczanie zawalili szczególnie pierwszą połowę meczu w Ostrowie, kiedy do przerwy przegrywali aż 27:47. To praktycznie zaważyło na losach spotkania, bo choć PGE Turów robił w drugich 20 minutach wszystko co mógł, aby odrobić straty, to na przechylenie szali zwycięstwa po swojej stronie zabrakło już czasu.

    Polska Liga Koszykówki

    BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Turów Zgorzelec 82:71 (26:16, 21:11, 17:24, 18:20)

    BM Slam: Majewski 17 (3x3), Nikołow 14, King 10, Johnson 5 (1), Chanas 2 - Carter 14 (2), Szewczyk 14 (4), Troupe 4, Ochońko 2, Tomaszek.
    PGE Turów: Carter 15 (1x3), Kostrzewski 9, Bochno 5, Jackson 5, Archibeque 2 - Michalak 21 (2), Ikovlev 9 (2), Gospodarek 3 (1), Nikolić 2.

    Pozostałe mecze 13. kolejki: Trefl Sopot - Asseco Gdynia 96:66, Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin 69:90, Polpharma Starogard Gdański - Polfarmex Kutno 71:62, Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 83:67, King Szczecin - Energa Czarni Słupsk 74:80, Rosa Radom - Anwil Włocławek 74:61, MKS Dąbrowa Górnicza - Miasto Szkła Krosno 75:81. Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin rozegrano awansem (84:73 dla Torunia).

    1. Polski Cukier Toruń 14 27 +147
    2. Stelmet Zielona Góra 14 24 +88
    3. Anwil Włocławek 15 24 +63
    4. Stal Ostrów Wlkp. 15 23 +26
    5. Trefl Sopot 14 23 -43
    6. PGE Turów Zgorzelec 14 22 +92
    7. Rosa Radom 14 22 +39
    8. Miasto Szkła Krosno 14 22 -2
    9. Polpharma Starogard Gd. 15 22 -29
    10. MKS Dąbrowa Górnicza 13 21 +86
    11. Energa Czarni Słupsk 14 21 +28
    12. King Szczecin 14 21 +1
    13. Asseco Gdynia 14 19 -52
    14. AZS Koszalin 13 17 -47
    15. Polfarmex Kutno 13 16 -78
    16. Siarka Tarnobrzeg 14 16 -159
    17. TBV Start Lublin 14 16 -160

    I liga mężczyzn

    Zetkama Doral Nysa Kłodzko - SKK Siedlce 79:65 (23:21, 25:18, 18:6, 13:20)
    Zetkama Doral: Bluma 23 (2x3), Leńczuk 22 (4), Oscar-Sanny 8, Wojciechowski 6, Kasiński - Kliniewski 13, Muskała 4 (1), Lipiński 2, Weiss 1, Rogalewski.

    Pozostałe mecze 15. kolejki: Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa 58:66, ACK UTH Rosa II Radom - Pogoń Prudnik 53:76, Max Elektro Sokół Łańcut - Znicz Basket Pruszków 84:66, GTK Gliwice - Kotwica Kołobrzeg 77:72, GKS Tychy - Spójnia Stargard 79:71, Jamalex Polonia 1912 Leszno - Astoria Bydgoszcz 77:74, AZS AGH Kraków - Noteć Inowrocław (przełożony na 22.02).

    1. Sokół Łańcut 16 30 +157
    2. Legia Warszawa 16 28 +217
    3. Spójnia Stargard 16 28 +63
    4. Pogoń Prudnik 16 27 +101
    5. GTK Gliwice 16 27 +93
    6. GKS Tychy 16 26 +71
    7. Polonia 1912 Leszno 16 26 +19
    8. Biofarm Basket Poznań 16 23 -26
    9. Znicz Basket Pruszków 16 22 0
    10. Kotwica Kołobrzeg 16 22 -84
    11. SKK Siedlce 16 22 -96
    12. KSK Noteć Inowrocław 15 21 -23
    13. ACK UTH Rosa Radom 16 21 -117
    14. AZS AGH Kraków 15 20 -62
    15. Astoria Bydgoszcz 16 20 -140
    16. Doral Nysa Kłodzko 16 18 -173

    II liga mężczyzn, grupa D

    16. kolejka - 6.01

    Śląsk Wrocław - MKS Otmuchów 99:52 (10:8, 34:9, 31:20, 24:15)
    Śląsk: Dziewa 14 (2), Żeleźniak 14 (2), Jakubiak 11 (3), Krakowczyk 8 , Musiał 4 - Stawiak 21 (1), Wilczek 11 (2), Bożenko 7 (1), Musijowski 5, Ratajczak 4, Sasik, Wysocki.

    Pozostałe mecze: Muszkieterowie Nowa Sól - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 56:68 (13:11, 18:19, 13:19, 12:19), BC Obra Kościan - Röben Gimbasket Wrocław 72:71 (26:19, 16:17, 14:11, 16:24), WKK Wrocław - Sokół Marbo Międzychód 80:59 (15:18, 23:14, 25:11, 17:16), Sudety Jelenia Góra - Stal II Ostrów Wlkp. 73:67 (14:10, 24:13, 19:19, 16:25), Energa Drogbruk Kalisz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:77 (14:21, 13:25, 14:8, 17:23).

    17. kolejka - 8.01

    Śląsk Wrocław - Sudety Jelenia Góra 96:45 (20:4, 15:10, 28:13, 33:18)
    Śląsk: Stawiak 14 (2x3), Musiał 11 (2), Dziewa 10, Żeleźniak 9 (1), Jakubiak 7 (1) - Krakowczyk 17 (3), Wilczek 11 (1), Musijowski 7 (1), Bożenko 5 (1), Ratajczak 5, Sasik.
    Sudety: Minciel 13 (1x3), Zuber 8 (1), Wilusz 4, Raczek 2, Serbakowski - Szmidt 4, Ostrowski 4, Plewa.

    Pozostałe mecze: Sokół Marbo Międzychód - Górnik Trans.eu Wałbrzych 70:67 (23:22, 21:13, 10:20, 16:12), Energa Drogbruk Kalisz - Obra Kościan 68:67, Rawia Rawag Rawicz - WKK Wrocław 82:58 (16:16, 23:16, 22:15, 21:11),Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Stal II Ostrów Wlkp. 48:65 (18:16, 11:12, 5:15, 14:22), Röben Gimbasket Wrocław - Muszkieterowie Nowa Sól (godz. 19.30).

    1. WKS Śląsk Wrocław 16 32 +296
    2. Górnik Wałbrzych 16 30 +290
    3. Stal II Ostrów Wlkp. 16 26 +159
    4. Sudety Jelenia Góra 15 25 +14
    5. Rawia Rawag Rawicz 15 24 +77
    6. Röben Gimbasket Wr. 15 23 -27
    7. BC Obra Kościan 16 23 -84
    8. WKK Wrocław 16 22 -72
    9. Maximus Kąty Wr. 16 22 -83
    10. Sokół Międzychód 15 20 -31
    11. MKS Otmuchów 15 19 -132
    12. Energa Drogbruk Kalisz 14 17 -150
    13. Muszkieterowie Nowa Sól 15 17 -257

    CZYTAJ TAKŻE:
    Jan Urban poprowadził pierwszy trening Śląska


    64. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska - AKTUALNE WYNIKI:

    NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC #sportowiecrokuGWr
    NAJPOPULARNIEJSZY TRENER #trenerrokuGWr
    DZIAŁACZ ROKU #dzialaczrokuGWr
    IMPREZA ROKU #imprezarokuGWr
    SPORTOWIEC THE WORLD GAMES 2017 #sportowiecTWGGWr
    KLASA SPORTOWA ROKU #klasasportowaGWr
    NAJPOPULARNIEJSZY MŁODY TALENT #TalentRokuGWr
    NAJPOPULARNIEJSZA DRUŻYNA #druzynarokuGWr
    SZKÓŁKA PIŁKARSKA #szkolkapilkarskaGWr


    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać