Sport

    Koszykarska kadra zagra w Wałbrzychu

    Koszykarska kadra zagra w Wałbrzychu

    RYG, inf. prasowa

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Mike Taylor postanowił poeksperymentować z kadrą przed zbliżającymi się kwalifikacjami do przyszłorocznego Eurobasketu

    Mike Taylor postanowił poeksperymentować z kadrą przed zbliżającymi się kwalifikacjami do przyszłorocznego Eurobasketu ©Dariusz Gdesz

    W sobotę 6 sierpnia o godz. 17 w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu reprezentacja Polski koszykarzy podejmie w spotkaniu towarzyskim Holandię.
    Mike Taylor postanowił poeksperymentować z kadrą przed zbliżającymi się kwalifikacjami do przyszłorocznego Eurobasketu

    Mike Taylor postanowił poeksperymentować z kadrą przed zbliżającymi się kwalifikacjami do przyszłorocznego Eurobasketu ©Dariusz Gdesz

    Mateusz Ponitka, Adam Waczyński, powracający do kadry po trzech latach Maciej Lampe oraz inni członkowie reprezentacji Polski po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się kibicom w meczu sparingowym. Oprócz doświadczonych zawodników trener Mike Taylor powołał również kilku ciekawych młodzieżowców. Do reprezentacji dokooptowano trzech koszykarzy z rozszerzonej kadry oraz trzech graczy U-20. Pierwszy tercet to Filip Matczak (Asseco Gdynia), Jakub Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza) oraz Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno), zaś drugi dojedzie do Wałbrzycha w składzie Maciej Bender (West Virginia University, NCAA), Dominik Olejniczak (University of Mississippi, NCAA) oraz Marcel Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra).

    Dolny Śląsk będą reprezentowali Robert Skibniewski, Jarosław Zyskowski oraz Jakub Parzeński.

    Z Holandią Biało-Czerwoni zagrają dwa spotkania, ale piątkowe starcie będzie zamknięte dla mediów i publiczności.Tym bardziej warto będzie się wybrać w sobotę do Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) są dostępne na stronie abilet.pl.

    Skład reprezentacji Polski koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu (w nawiasie obecny lub ostatni klub, dalej liczba meczów i punktów w kadrze):

    Rozgrywający:

    Łukasz Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra) – 144/922
    Marcel Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra) – 0/0
    Robert Skibniewski (Anwil Włocławek) – 85/312
    A.J. Slaughter (Banvit, Turcja) – 17/160
    Daniel Szymkiewicz (Rosa Radom) – 0/0

    Obwodowi:

    Karol Gruszecki (Stelmet BC Zielona Góra) – 16/70
    Filip Matczak (Asseco Gdynia) – 0/0
    Michał Michalak (Polski Cukier Toruń) – 8/43
    Mateusz Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra) – 54/394
    Michał Sokołowski (Rosa Radom) – 2/3
    Adam Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro, Hiszpania) – 86/654
    Przemysław Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra) – 67/364
    Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno) – 0/0

    Podkoszowi:

    Maciej Bender (West Virginia University, NCAA) – 0/0
    Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja) – 32/227
    Aleksander Czyż (Giorgio Tesi Group Pistoia, Włochy) – 17/51
    Tomasz Gielo (University of Mississippi, USA) – 18/55
    Adam Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra) – 64/362
    Maciej Lampe (Besiktas Stambuł, Turcja) – 49/656
    Jarosław Mokros (Energa Czarni Słupsk) – 4/7
    Dominik Olejniczak (University of Mississippi, NCAA) – 0/0
    Jakub Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza) – 0/0
    Szymon Szewczyk (Stelmet BC Zielona Góra) – 84/650

    Plan przygotowań reprezentacji Polski:

    23.07 - 5.08 obóz przygotowawczy w Wałbrzychu
    5 - 6.08 mecze w Wałbrzychu przeciwko Holandii
    9 - 11.08 konsultacja szkoleniowa
    12 - 14.08 turniej w Wiedniu, rywale: Austria, Słowenia, Szwecja
    16 - 18.08 konsultacja szkoleniowa
    19 - 21.08 turniej w Niemczech (Ulm), rywale: Niemcy, Rosja, Finlandia
    24 - 25.08 dwudniowy turniej we Włocławku z udziałem Gruzji, Szwecji, Belgii

    Terminarz kwalifikacji do EuroBasketu 2017:

    Polska - Portugalia - środa, 31 sierpnia 2016 r., Włocławek
    Białoruś - Polska - sobota, 3 września 2016 r.
    Polska - Estonia - środa, 7 września 2016 r.
    Portugalia - Polska - sobota, 10 września 2016 r.
    Polska - Białoruś - środa, 14 września 2016 r.
    Estonia - Polska - sobota, 17 września 2016 r.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać