Karate WKF. 17 medali wrocławian na mistrzostwach Polski seniorów (ZDJĘCIA)

WoKer
Czy wrocławskim karatekom pomogły ściany? Głównie umiejętności. Wywalczyli oni 17 medali podczas zorganizowanych w stolicy Dolnego Śląska, przez Budokan, Mistrzostw Polski Seniorów w karate WKF. W imprezie wzięło udział 170 zawodników z 39 klubów. Przypomnijmy, że dyscyplina ta znalazła się w programie przyszłorocznych igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games.

Przedstawiciele gospodarza zawodów - zdobywając 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe krążki - zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Co ciekawe, zostały obronione wszystkie tytuły z ubiegłego roku. A podobno trudniej się broni niż zdobywa po raz pierwszy.

Mistrzynią kraju została Magdalena Nowakowska - kumite ind. seniorek, 50 kg. Drugi tytuł dla Marty Dąbrowskiej - kumite ind. seniorek, 61 kg. Zawodniczki Budokanu zdobyły także pierwsze miejsce w kumite drużynowym seniorek: Nowakowska, Dąbrowska, Martyna Goldzik i Magdalena Mazajczyk.

Srebrne krążki dla Marty Dąbrowskiej - kumite ind. open oraz w kata drużynowym seniorek (minimalna przegrana 2:3 w finale): Mazajczyk, Krystyna Maciejska, Beata Zielińska.

Trzecie sreberko wywalczyła rewelacyjna drużyna w kata seniorów: Bartosz Bajorek, Damian Luciński i Jan Sieradzki. To niespełna 17-18-latkowie, a już napędzili stracha etatowym złotym medalistom z Bielska-Białej.

Brązowe medale wywalczyli: Jan Sieradzki - kumite seniorów, 60 kg; Kamil Rosiński - kumite ind. seniorów, 75 kg i seniorzy w kumite drużynowym: Paweł Pinis, Andrzej Studziński, Rosiński, Tomasz Cynar, Sieradzki, Jan Grzelak.

Kadra szkoleniowa Budokanu: Piotr Babicz - kumite, Maciej Jędruszek - kata.

Dobrze spisał się także wrocławski AZS Uniwersytet Przyrodniczy. Podopieczni Andrzeja Zarzyckiego zdobyli 4 srebrne i 4 brązowe medale.

Dwa srebrne wywalczył Michał Bąbos w kumite ind., 84 kg oraz w kat. open, a jeden Sebastian Kubatek - kumite ind., 75 kg. Drugie miejsce zajęły również Iga Butrym, Natalia Głogowska i Magdalena Ojak w kumite drużynowym seniorek (uległy w finale Budokanowi Wrocław).

Brązowe krążki: Iga Butrym - kumite ind., 68 kg; Natalia Głogowska - kumite ind., 55 kg; Szymon Stawiarski - kumite ind., 67 kg; kumite drużynowe seniorów: Stawiarski, Bąbos, Kubatek, Marcin Gola.