I liga: Miedź - Wigry 0:1, Wisła Puławy - Chrobry 3:4

RB
Petteri Forsell wystąpił przeciwko Wigrom, choć przed meczem leczył uraz kostki. Fin nie pomógł jednak Miedzi w zdobyciu punktów na własnym boisku. Goście zaskoczyli legniczan po bramce Wrońskiego Piotr Krzyżanowski
5. kolejka I ligi była połowicznie udana dla dolnośląskich zespołów. Miedź Legnica uległa Wigrom Suwałki 0:1, a Chrobry Głogów wygrał na wyjeździe z Wisłą Puławy 4:3

Triumf w Legnicy pozwolił Wigrom utrzymać pozycję lidera, choć szczególnie w pierwszej połowie suwalczanie nie pokazali niczego specjalnego. Będąc jednak sprawiedliwym - to samo trzeba napisać o gospodarzach.

W drugiej połowie podopieczni Dominika Nowaka wykorzystali jednak swoją szansę i po strzale głową Łukasza Wrońskiego objęli prowadzenie. Miedź, mimo usilnych starań, nie była w stanie odpowiedzieć już do końca spotkania.

Lepiej ułożył się z kolei mecz Chobrego Głogów w Puławach. Ekipa Ireneusza Mamrota już w 9. min wykorzystała tragiczny błąd defensywy Wisły i za sprawą Mateusza Machaja wygrywała 1:0.

Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą, wykorzystując stały fragment gry. Karola Szymańskiego pokonał strzałem głową Klimas Gusocenko.

To był jednak początek strzeleckiego festiwalu w Puławach, bo obie ekipy trafiły do siatki jeszcze kilka razy. Najpierw Bartosz Kwiecień skorzystał z kolejnego błędu obrony beniaminka i przymierzył przy lewym słupku bramki Andrzeja Witana. Wynik spotkania wyrównał Sylwester Patejuk, któremu po świetnej asyście Adriana Popiołka pozostało jedynie dostawić nogę.

Puławianie wyszli na prowadzenie po akcji Mateusza Olczaka, ale niecałe 10 min później Damian Sędziak trafił na 3:3. Kiedy wydawało się, że ten szalony mecz zakończy się podziałem punktów, sędzia Piotr Lasyk podyktował rzut karny dla Chrobrego. Do piłki podszedł Kwiecień i pewnym strzałem dał głogowianom pierwszy triumf w sezonie.

I liga - 5. kolejka

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
Bramka: Wroński 58.
Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).
Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Stasiak, Gorskie - Daniel I, Bartkowiak, Łuszkiewicz (67. Hernandez), Forsell, Garguła - Batin (65. Chrzanowski).
Wigry: Zoch - Cverna, Augustyniak, Kozak, Kądzior - Radecki (84. Karankiewicz), Wroński I (70. Gąska), Bucholc I, Wichtowski, Bartkowski - Adamek.

Wisła Puławy - Chrobry Głogów 3:4 (1:1)
Bramki: Gusocenko 43, Patejuk 66, Olszak 74 - M. Machaj 9, Kwiecień 59, 92 -k, Sędziak 83.
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Wisła: Witan - Duda, Budzyński, Gusocenko, Lytvynyuk - Głaz (29. Olszak), Maksymiuk I, Popiołek, Patejuk, Pożak (77. Sedlewski) - Nowak (69. Darmochwał).
Chrobry: Szymański - Ilków-Gołąb, Michalski, Kwiecień I, Hodowany - Kościelniak (70. Danielak), M. Machaj (78. Kowalczyk), Gąsior, Kona, Szczepaniak - Wojciechowski (60. Sędziak I).

Pozostałe mecze: Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:2 (Radulj 43, Sobczak 90 - Mandrysz 25, 59), GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2:0 (Trochim 37, Korzym 76), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:1 (Jakóbowski 60), Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 (Nishi 44, Zembrowski 71 (s), Lech 87), GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1 (Szumilas 51 - Angielski 27), Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 1:1 (Kurbiel 53 - Olszewski 90).
1. Wigry Suwałki 5 13 8-4
2. Podbeskidzie B-B 5 10 7-2
3. Zagłębie Sosnowiec 5 9 5-2
4. Chojniczanka Chojnice 5 9 10-8
5. Sandecja Nowy Sącz 5 8 6-3
6. Wisła Puławy 5 7 8-8
7. Bytovia Bytów 5 7 6-7
8. GKS Katowice 5 6 4-3