Energa MKS - Zagłębie 28:24. Beniaminek za silny dla „Miedziowych”

Arkadiusz Moryto (z prawej) w Kaliszu zanotował trzy trafienia.
Arkadiusz Moryto (z prawej) w Kaliszu zanotował trzy trafienia. Dariusz Śmigielski
W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Energą MKS-em Kalisz 24:28

W sobotnim meczu szczypiorniści z Kalisza zrewanżowali się Zagłębiu za porażkę z pierwszej rundy. Lubinianie słabo weszli w drugą połowę, co w dużej mierze zadecydowało o losach rywalizacji.

Zespół gospodarzy wygrał zasłużenie. MKS już w pierwszych minutach zdołał wypracować sobie kilkubramkową przewagę, do przerwy prowadzili 17:14.

W drugiej odsłonie spotkania „Miedziowych” dopadła strzelecka niemoc - w ciągu 18 minut podopieczni Bartłomieja Jaszki rzucili ledwie trzy bramki! W tym okresie kaliszanie siedmiokrotnie pokonywali bramkarza Zagłębia.

W innym meczu dolnośląskiej ekipy obyło się bez niespodzianki. Choć zaczęło się zaskakująco - Chrobry Głogów prowadził już 3:0 - ostatecznie kolejne punkty w tabeli zgarnęła Orlen Wisła Płock, która wygrała 32:23.

PGNiG Superliga mężczyzn:

MKS Energa Kalisz - Zagłębie Lubin 28:24 (17:14)
MKS Energa: Tatar - Drej 6, Krycki 6, Kniazeu 5, Adamczak 2, Misiejuk 2, Szpera 3, Bałwas 2, Adamski 1, Kobusiński 1, Bożek, Kwiatkowski, Wojdak, Czerwiński.
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Mrozowicz 5, Dudkowski 4, Stankiewicz 3, Pawlaczyk 3, Moryto 3, Dawydzik 1, Pietruszko 2, Czuwara 2, Przysiek 1, Kużdeba, Mollino.

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 32:23 (14:15)
Orlen Wisła: Morawski, Wichary - Daszek 5, Duarte 3, Krajewski 8, Racotea 2, Ghionea 4, Piechowski 2, T. Gębala 1, Tarabochia 2, Olkowski, M. Gębala 2, Sowul, De Toledo 3.
Chrobry: Stachera, Kapela - Wierucki, Zdobylak 1, Pawłowski, Światała 2, Sadowski 4, Klinger 2, Babicz 5, Gusjki 1, Tylutki 1, Biegaj 4, Orpik 1, Rych 2.

Pozostałe mecze 17. kolejki: MMTS Kwidzyn - PGE VIVE Kielce 24:37 (11:23), Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (12:14), KS Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:26 (15:10), KPR Gwardia Opole - Meble Wójcik Elbląg 26:19 (13:10), KPR Legionowo - SPR Stal Mielec 31:23 (15:10). Mecz NMC Górnik Zabrze - Spójnia Gdynia zostanie rozegrany 28.03.