Sport

    Dziś finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych

    Dziś finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych

    jg

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    30 i 31 maja zorganizowano cztery ostatnie turnieje eliminacyjne IV edycji Młodzieżowych Igrzysk Sportowych. Tym razem rywalizowano na obiektach SP nr 45 oraz SP nr 113. Honorowym gościem imprez była ambasadorka The World Games 2017 Renata Mauer-Różańska, która wraz z dyrektorami szkół dokonała uroczystego otwarcia zawodów i życzyła wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników.
    Dziś finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych

    ©fot. materiały organizatorów

    Mauer-Różańska zaprosiła także wszystkich do udziału w zbliżających się igrzyskach The World Games 2017, które rozpoczną się we Wrocławiu 20 lipca.

    W sportowej rywalizacji uczestniczyło 19 szkolnych reprezentacji w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody obserwowało wielu kibiców. W sumie wystartowało 500 młodych zawodników.

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe gadżety ufundowane prze Biuro The World Games 2017 oraz dyplomy.

    Finały już dziś (7.06) na boisku lekkoatletycznym na terenie Stadionu Olimpijskiego.

    W maju Wrocławski Szkolny Związek Sportowy zorganizował w sumie osiem turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Igrzysk Sportowych. Łącznie wystartowało w nich 1465 uczestników z 56 wrocławskich podstawówek.

    Z każdego turnieju do finału awansowały trzy zespoły z klas I-III oraz cztery z klas IV-VI.

    WYNIKI

    Turniej przy Szkole Podstawowej Nr 45 (30.05.2017)
    klasy I-III: 1.Szkoła Podstawowa Nr 45; 2.Szkoła Podstawowa Nr 1; 3.Szkoła Podstawowa Nr 85
    klasy IV-VI: 1.Szkoła Podstawowa Nr 85; 2.Szkoła Podstawowa Nr 39; 3/4.Szkoła Podstawowa Nr 45, Szkoła Podstawowa Nr 1

    Turniej przy Szkole Podstawowej Nr 113 (31.05.2017)
    klasy I-III: 1.Szkoła Podstawowa Nr 22; 2.Szkoła Podstawowa Nr 25; 3.Szkoła Podstawowa Nr 118
    klasy IV-VI: 1.Szkoła Podstawowa Nr 26; 2.Szkoła Podstawowa Nr 25; 3.Szkoła Podstawowa Nr 21; 4.Szkoła Podstawowa Nr 113


    Wykaz szkół, które uzyskały awans do finału (7.06; Stadion Olimpijski – boisko obok strzelnicy)

    Godzina 9.30 - klasy I-III
    Szkoły Podstawowe Nr: 46, 74, 18, 23, 109, 47, 22, 25, 118, 45, 1, 85

    Godzina 11,30 - klasy IV–VI
    Szkoły Podstawowe Nr: 58, 18, 44, 74, 109, 16, 72, 47, 26, 25, 21, 113, 85, 39, 45, 1

    Uroczyste otwarcie ok. godz. 11.25.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać