Betard Sparta - MrGarden GKM. Zatrzymać rewelację sezonu

    Betard Sparta - MrGarden GKM. Zatrzymać rewelację sezonu

    Rafał Bajko

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Wrocławianie podejmą w niedzielę tegoroczną rewelację rozgrywek - MrGarden GKM Grudziądz

    Wrocławianie podejmą w niedzielę tegoroczną rewelację rozgrywek - MrGarden GKM Grudziądz ©Grzegorz Dembiński

    Betard Sparta Wrocław zmierzy się w niedzielę (godz. 17) w Poznaniu z MrGarden GKM-em Grudziądz.
    Wrocławianie podejmą w niedzielę tegoroczną rewelację rozgrywek - MrGarden GKM Grudziądz

    Wrocławianie podejmą w niedzielę tegoroczną rewelację rozgrywek - MrGarden GKM Grudziądz ©Grzegorz Dembiński

    Przed tygodniem wrocławianom w końcu udało się wygrać pierwsze spotkanie na Golęcinie, dlatego apetyty urosły w miarę jedzenia. Do stolicy Wielkopolski zawita jednak tegoroczna rewelacja PGE Ekstraligi - MrGarden GKM Grudziądz. Podopieczni Roberta Kempińskiego wysoką czwartą lokatę w tabeli zawdzieczają głównie skutecznej jeździe na własnym torze. Nie przegrali tam bowiem żadnego spotkania. Na wyjazdach tak kolorowo nie jest, ale Tomaszowi Gollobowi i spółce szacunek należy się tak, czy tak.


    Dzień wcześniej w czeskiej Pradze odbędzie się czwarty w tym sezonie turniej cyklu Grand Prix.”Dziką kartę” na te zawody otrzymał Vaclav Milik, który odważnie celuje w półfinał zawodów. “Vaszek” jest w tym roku bardzo mocny i nie przeszkodziła w tym nawet kontuzja ręki, jaką odniósł kilka tygodni temu w Zielonej Górze.

    Co ciekawe, dla młodego Czecha będzie to już trzeci występ z rzędu w praskiej imprezie. Za każdym razem swój start zawdzięczał właśnie “dzikiej karcie”. Efekty końcowe były jednak mizerne.

    Sobotniej nocy z Pragi do Poznania udadzą się również Tai Woffinden, Maciej Janowski oraz jedyny reprezentant MrGarden GKM-u - Antonio Lindbaeck. W pierwszym meczu grudziądzanie ograli Betard Spartę tylko 47:43. Do zgarnięcie będzie zatem również bonus.

    PGE Ekstraliga - 10. kolejka

    Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz (niedziela, godz. 17 - prezentacja już od godz. 16.45)
    Sparta: 9. Woffinden, 10. Woźniak, 11. Janowski, 12. Jędrzejak, 13. Milik, 14. Gała, 15. Dróżdż.
    GKM: 1. Lindbaeck, 2. Gollob, 3. Okoniewski, 4. Buczkowski, 5. A. Łaguta, 6. Nowak, 7. Trzensiok.
    Pierwszy mecz: 47:43 dla GKM-u.

    ROW Rybnik - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (niedziela, godz. 17, nSport+)
    ROW: 9. Jonsson, 10. Holta, 11. Fricke, 12. Baliński, 13. G. Łaguta, 14. Woryna, 15. Chmiel.
    Falubaz: 1. Dudek, 2. Sedgmen, 3. Doyle, 4. Karpow, 5. Protasiewicz, 6. Pieszczek, 7. Zgardziński.
    Pierwszy mecz: 46:43 dla Falubazu.

    Stal Gorzów - Unia Tarnów (niedziela, godz. 19.30)
    Stal: 9. N. K. Iversen, 10. Jepsen Jensen, 11. Prz. Pawlicki, 12. Zagar, 13. Kasprzak, 14. Zmarzlik, 15. Cyfer.
    Unia: 1. Madsen, 2. Świderski, 3. Bjerre, 4. Michelsen, 5. Kołodziej, 6. Rolnicki, 7. Madej.
    Pierwszy mecz: 48:42 dla Stali.

    Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno (niedziela, godz. 19.30, nSport+)
    Get Well: 9. Vaculik, 10. Gomólski, 11. Holder, 12. Miedziński, 13. Hancock, 14. Przedpełski, 15. Kopeć-Sobczyński.
    Unia: 1. Pi. Pawlicki, 2. Kildemand, 3. Sajfutdinow, 4. Pedersen, 5. Zengota, 6. Smektała, 7. Kubera.
    Pierwszy mecz: 50:40 dla Unii.

    1. Stal Gorzów 8 15 +68
    2. Falubaz Zielona Góra 8 12 +21
    3. Get Well Toruń 8 11 +24
    4. GKM Grudziądz 8 9 -18
    5. Fogo Unia Leszno 7 5 -8
    6. Betard Sparta Wrocław 7 5 -22
    7. ROW Rybnik 7 5 -25
    8. Unia Tarnów 7 4 -40

    Nice Polska Liga Żużlowa - 12. kolejka

    Speedway Wanda Instal Kraków - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (niedziela, godz. 13.45), Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź (niedziela, godz. 13.45), KSM Krosno - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (niedziela, godz. 15), Holistic-Polska Rawicz - Stal Betad Leasing Rzeszów (niedziela, godz. 15), Lokomotiv Daugavpils - Polonia Pila (niedziela, godz. 17.15).

    1. Orzeł Łódź 9 17 +109
    2. Lokomotiv Daugavpils 10 16 +106
    3. Stal Rzeszów 10 14 +11
    4. Polonia Piła 10 13 +77
    5. Wybrzeże Gdańsk 10 11 +57
    6. Włókniarz Częstochowa 9 11 +34
    7. Wanda Instal Kraków 10 6 -50
    8. Polonia Bydgoszcz 10 6 -76
    9. Kolejarz Opole 5 4 -55
    10. KSM Krosno 10 4 -78
    11. Kolejarz Rawicz 5 0 -13

    Lista startowa GP Czech
    Sobota, godz. 19 (Canal+): 1. N. Pedersen (Dania), 2. A. Lindbaeck (Szwecja), 3. G. Hancock (USA), 4. V. Milik (Czechy), 5. P. Kildemand (Dania), 6. M. Zagar (Słowenia), 7. B. Zmarzlik (Polska), 8. C. Holder (Australia), 9. C. Harris (Wielka Brytania), 10. Pi. Pawlicki (Polska), 11. T. Woffinden (Wielka Brytania), 12. A. Jonsson (Szwecja), 13. J. Doyle (Australia), 14. F. Lindgren (Szwecja), 15. M. Janowski (Polska), 16. N. K. Iversen (Dania), Rez. 17. Franc (Czechy), 18. E. Krcmar (Czechy).

    Klasyfikacja generalna po trzech turniejach: 1. Woffinden - 39 pkt, 2. Holder - 39 pkt, 3. Hancock - 38 pkt, 4. Janowski - 36 pkt, 5. Lindbaeck - 30 pkt... 9. Zmarzlik - 25 pkt, 14. Pi. Pawlicki - 17 pkt.


    >

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać