Koszykówka mężczyzn: Adam Wójcik dał koncert gry w poznańskiej Arenie

Grzegorz Bereziuk
W ciągu 14 minut Adam Wójcik zdobył w Poznaniu 25 pkt.
W ciągu 14 minut Adam Wójcik zdobył w Poznaniu 25 pkt. Grzegorz Bereziuk
Wyjazd udany. Uczcie się od szczwanego lisa! PGE Turów pokonuje 94:86 PBG Basket Poznań.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. W barwach PBG Basket brylował były gracz Górnika Wałbrzych Adam Waczyński, który w pierwszej kwarcie zdobył 8 spośród 15 oczek całego zespołu.

W 8 minucie ekipa z Wielkopolski prowadziła 15:9. Po chwili z dystansu dwukrotnie trafił będący w coraz lepszej formie Justin Gray i już był remis. Słabiej niż w dotychczasowych meczach radził sobie Michael Wright, którego po 5 minutach trener Andrej Urlep posadził na ławce rezerwowych. Zastąpił go Adam Wójcik i jak się chwilę później okazało, był to strzał w dziesiątkę.

W 9 minucie po punktach wspomnianego Wójcika zgorzelczanie po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie 17:15. Po chwili po trójce tego samego gracza czarno-zieloni wygrywali już 20:15.

Koncert Wójcika trwał także w drugiej kwarcie. Łącznie w ciągu pierwszych ośmiu minut spędzonych na parkiecie miał on już na swoim koncie 18 oczek, a PGE Turów prowadził 33:22. Goście rozkręcali się z minuty na minutę; po kwadransie było 42:26 dla ekipy ze Zgorzelca. Przed przerwą w barwach miejscowych przebudził się James Maye i to głównie dzięki niemu PBG Basket odrobił część strat, do szatni schodząc przy prowadzeniu zespołu ze Zgorzelca 46:40.

Po zmianie stron miejscowi rzucili się do odrabiania strat i 22 minucie przegrywali tylko 48:49. Zapędy poznaniaków nieco ostudził bezbłędny tego dnia Wójcik, który chwilę po powrocie na parkiet zdobył kolejne 5 oczek. Niestety dla gości Wójcik w 38 minucie złapał czwarte przewinienie, a po trzech kwartach PGE Turów wygrywał tylko 63:61. Emocji jednak nie było, bo w ostatniej kwarcie zgorzelczanie nakręcani przez TJ-a Thompsona (7 pkt., 7 asyst, 5 zbiórek) i przebudzonego Michaela Wrighta ostatecznie wygrali 94:86.
W środę PGE Turów po raz kolejny zmierzy się z zespołem z Wielkopolski w ramach 1/4 finału Pucharu Polski. Początek meczu w Zgorzelcu o godz. 18.30.

W czasie meczu na ławce PGE Turowa przebywał 30-letni Nenad Pistoljević. Serbski rozgrywający ostatnio występował w klubie Radnicki Basket Nowy Sad, gdzie średnio zdobywał 12 punktów i miał niespełna 5 asyst. Koszykarz będzie testowany w drużynie ze Zgorzelca i w najbliższym czasie będzie miał okazję przekonać do siebie trenera Andreja Urlepa.

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 86:94 (15:20, 25:26, 21:17, 25:30)

PBG Basket: Waczyński 15, Tomaszek 15, Maye 12 (2), Szawarski 9 (1), Ocokolić 9, Cirić 7, Białek 6 (2), Duvnjak 4 (1), Misanovic 4, Radke 4.
PGE Turów: Wójcik 25, Chyliński 20 (3), Gray 15 (3), Wright 17, Thompson 9 (1), Wallace 3, Wysocki 3 (1), Witka 2, Bochno 0, Roszyk 0.

Polska Liga Koszykówki

_Pozostałe wyniki 17. kolejki: _AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 82:94, Polpharma Starogard Gdański - Znicz Jarosław 90:76, Polonia Azbud Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 88:79, Polonia 2011 Warszawa - Stal Stalowa Wola 56:76, Sportino Inowrocław - Anwil Włocławek 73:84, Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia 62:72.