Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Smaczna Dolina Baryczy, czil kiszonki z podwrocławskich pół

ATV
tvp wroclaw
Gdzie jedzenie jest najpyszniejsze na świecie? Oczywiście w Polsce. Kto gotuje najlepiej? Mama. Najlepsze wspomnienie z dzieciństwa? Babcine pierogi. O tym wiedzą wszyscy.

Wszyscy wiedzą też, że nic nie zastąpi mleka prosto od krowy, swojskiej kiełbasy, jabłek z przydomowego sadu i księżycówki od wujka. Wskrzeszamy dawne receptury, a kto może ten wekuje, wędzi i filtruje.

Dolny Śląsk to idealne miejsce dla rolnika. Zwłaszcza dla tego, który chce wytwarzać produkt tradycyjny. Mamy ich już długą listę a wyrobów wciąż przybywa.

Wsparciem dla naszej żywności jest być logo PRODUKT POLSKI. Skorzystać z niego może każdy producent.

Dolina Baryczy to idealny przykład, że produkt lokalny, tradycyjny, typowo polski ma moc. Wystarczy go wypromować. W okolicy rodzina Dziekanów od kilku pokoleń, na 80 hektarach uprawia jabłonie, grusze i wiśnie.

W rozwój przedsiębiorstwa zaangazowana jest cała rodzina: od najstarszych po najmłodsze pokolenie. Podstawą jest tradycyjny produkt.

Owoców od Dziekanów nie kupi się w markecie. Trzeba ich szukać na przykład w osiedlowym warzywniaku.

Podobnie jest z kiszonkami z gospodarstwa rodziny Sznajderów. Do Doliny Baryczy przyjechali po wojnie z okolic Stanisławowa. Średnie pokolenie postanowiło robić karierę w stolicy.

Po latach korporacyjnych sukcesów i wysokich stanowisk w znanych firmach pojawiła się tęsknota za sielskim życiem na wsi. I wtedy okazało się, że tradycyjne ogórki mają moc. Zobaczcie co udało się z nimi zrobić. Zapraszamy dziś na 18.50 do TVP3 Wrocław!

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska