Śląsk - Termalica. Mariusz Rumak wraca do Wrocławia

Mariusz Rumak wraca do Wrocławia
Mariusz Rumak wraca do Wrocławia FOT. Paweł Relikowski
Dziś o godz. 15.30 Śląsk Wrocław podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza na zakończenie 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wrocławianie chcą zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę w 1/16 finału Pucharu Polski z Arką Gdynia. Po raz pierwszy od zwolnienia ze Śląska w roli trenera na Stadionie Wrocław pojawi się Mariusz Rumak.

Przypomnijmy, że podopieczni Jana Urbana prowadzili z Arką w Gdyni 2:0 do przerwy, ale w drugiej połowie łatwo dali sobie strzelić dwa gole i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej kolejne dwie bramki strzelili gospodarze i piłkarze WKS-u wracali do Wrocławia ze zwieszonymi głowami.

Oto co powiedział po zawstydzającej porażce nad morzem kapitan WKS-u Piotr Celeban

W Gdyni w drugiej połowie zadebiutował najnowszy nabytek „Wojskowych” Boban Jović. Możliwe, że we wtorkowym starciu na Stadionie Wrocław Słoweniec znajdzie się już w podstawowej jedenastce, bo nie jest tajemnicą, że Mariusz Pawelec lepiej czuje się na pozycji środkowego obrońcy, gdzie nieoczekiwanie pojawił się spory problem.

Porażka z Arką to w dużej mierze „zasługa” Igorsa Tarasovsa. Reprezentant Łotwy (otrzymał właśnie powołanie na mecze eliminacji mistrzostw świata z Węgrami i Szwajcarią - przyp. red.) rozegrał jeden z najgorszych, jeśli nie najgorszy mecz na polskich boiskach. Nie przypominamy sobie, by kiedykolwiek wcześniej - gdy był jeszcze piłkarzem Jagiellonii Białystok - ani później - w Śląsku - zagrał aż tak źle. Urban zwraca jednak uwagę na inny problem.

- Arka przewyższyła nas pod kątem fizycznym. Widać, że wielu moim piłkarzom brakuje rytmu meczowego, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Nie mamy za dużo alternatyw, a musimy sobie poradzić z kontuzjami. Liga to na szczęście zupełnie inna historia. Będziemy chcieli się zrehabilitować - zapewnia Jan Urban.

Niezdatni do gry wciąż są Sito Riera, Robert Pich, Kamil Dankowski i Adam Kokoszka. Na Termalicę gotowy powinien być już Dorde Cotra i wiele wskazuje na to, że Serb z chorwackim paszportem pojawi się w podstawowym składzie.

Bruk-Bet to na tę chwilę 12. zespół w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Popularne Słoniki dotychczas przegrały 0:1 z Jagiellonią i Wisłą Kraków, zremisowały 1:1 z Zagłębiem Lubin oraz wygrały z Legią Warszawa 1:0. Gołym okiem widać, że forma drużyny idzie w górę, a dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż trenerem niecieczan jest niedawny szkoleniowiec Śląska - Mariusz Rumak.

W spotkaniu ligowych sąsiadów nie widać wyraźnego faworyta. Mówi się, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Jeśli Śląsk zagra tak, jak w pierwszej połowie w Gdyni, to o wynik będzie można być spokojnym. Gorzej, jeśli zaprezentuje formę zbliżoną do tej, jaką pokazał po przerwie.

Pierwszy gwizdek na Stadionie Wrocław wybrzmi punktualnie o godz. 15.30. Zawody poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec, transmisja na kanale Eurosport 1.