MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śląsk rewanżuje się Noteci i wskakuje na miejsce play-offowe

Michał Rygiel
Gracze Śląska musieli zachować koncentrację w każdym momencie meczu
Gracze Śląska musieli zachować koncentrację w każdym momencie meczu WKS Śląsk Wrocław
Koszykarze Śląska Wrocław pokonali w środowy wieczór Noteć Inowrocław rewanżując się tym samym za porażkę z 5. kolejki I ligi. Wrocławianie wykorzystali porażkę Siarki Tarnobrzeg i zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli

Wrocławianie chcieli szybko wyjść na prowadzenie i potem kontrolować przebieg spotkania. Założenia wcielili w życie, już po chwili mając sześć oczek przewagi. Goście trzymali się jednak dzielnie i mimo nawet 10 punktów straty pierwszą kwartę zakończyli remisem.

W drugiej odsłonie Śląsk znowu spróbował ucieczki i znowu zdołał zbudować solidny, bo ośmiopunktowy zapas. Noteć także i tym razem odpowiedziała, ale defensywa WKS-u nie pozwoliła rywalom całkowicie zniwelować deficytu.

To jednak nie zraziło gości, którzy konsekwentnie grali swoje, mając wiarę w swoje umiejętności. Opłaciła się ona, gdyż na 2,5 minuty przed końcem 3. kwarty znów mieliśmy remis i zanosiło się na nerwową końcówkę. W niej to Śląsk miał więcej zimnej krwi, wreszcie osiągając dwucyfrową przewagę, której beniaminek nie wypuścił do końca.

- Zagraliśmy naprawdę dobrze, nie licząc kilku przestojów, które chcemy w przyszłości wyeliminować. W ataku byliśmy mimo to dziś bardzo skuteczni - podkreślał Jakub Musiał, który w meczu Notecią grał z opaską kapitana.

WKS Śląsk Wrocław - Noteć Inowrocław 89:76 (32:32, 19:14, 19:18, 19:12)
WKS Śląsk: Michałek 6, Dziewa 17 (2x3), Ratajczak 7 (1), Musiał 21 (4), Grzeliński 20 (3) - Kutta 9 (1), Żeleźniak, Pławucki 3 (1), Bluma 2, Stawiak 4.
Noteć: Adamczewski, Żurawski 17, Paul 17 (2), Małecki 21 (2), Filipiak 16 (3) - Sroczyński 4, Marciniak, Szczepanik.

Pozostałe mecze: KK Warszawa - Polfarmex Kutno 66:80, Sokół Łańcut - Siarka Tarnobrzeg 85:81, Enea Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 76:88, R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Pogoń Prudnik 84:59, Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Energa Kotwica Kołobrzeg 88:81, GKS Tychy - SKK Siedlce 96:76, Jamalex Polonia 1912 Leszno - Biofarm Basket Poznań 82:63.