Śląsk – Dolomiti: Porażka goni porażkę. WKS po 6. kolejce EuroCupu wciąż bez zwycięstwa

PAP/Maciej Kulczyński
KOSZYKÓWKA. Seria porażek Śląska w BTK EuroCupie trwa w najlepsze. Przegrana z Dolomiti Energią Trento (75:84) była dla WKS-u szóstą w tym sezonie.

Śląsk miał prawo wierzyć w pierwsze zwycięstwo w tej edycji BTKEuroCupu, ponieważ do przerwy prowadził 39:36. Później stracił tę przewagę. Początek ostatniej kwarty, w której dwukrotnie trójkę trafił Hassani Gravett, dał kibicom nadzieję, że WKS będzie w stanie odwrócić losy tego meczu. Jednak im bliżej końca spotkania, tym więcej błędów popełniali wrocławscy koszykarze, nie trafiając swoich rzutów i tracąc posiadanie piłki. Jednocześnie goście skutecznie kończyli swoje akcje i powiększali przewagę. Jeszcze na ostatnie 2 minuty dzięki zagraniom Dušana Mileticia i rzutom wolnym Jakuba Nizoła wrocławianie doprowadzili do jedynie trzypunktowej straty. Na zakończenie spotkania czterokrotnie nie trafili z dystansu, a Włosi wykorzystali przyznane im rzuty wolne, wygrywając spotkanie 84:75.

„Trójkolorowi” będą chcieli poprawić nastroje swoich kibiców w sobotnim meczu Orlen Basket Ligi. Podopieczni Jacka Winnickiego podejmą w Hali Orbita Dziki Warszawa. Początek meczu o godz. 19:30. Wejściówki do kupienia na portalu Abilet.pl.