OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Wielkie emocje w pierwszym El Clasico. FC Barcelona objęła prowadzenie, ale przegrała z Realem Madryt 1:2. O odwróceniu wyniku przesądził Jude Bellingham, autor dubletu. Zobaczcie skrót najciekawszych akcji sobotniego widowiska. Jest na co popatrzeć!

Bramki z meczu FC Barcelona - Real Madryt

W starciu dwóch najbardziej utytułowanych hiszpańskich klubów Barcelona przegrała u siebie z Realem Madryt 1:2 (1:0) w meczu 11. kolejki. Oba zespoły w lidze zmierzyły się już po raz 187. Od 61. minuty zagrał rekonwalescent Robert Lewandowski.

Prowadzenie dla gospodarzy już w 6. minucie zdobył Ilkay Gundogan, który przebojem wdarł się w pole karne. Reprezentant Niemiec, mimo interweniujących obrońców, zdołał skierować piłkę do siatki.

Robert Lewandowski skomentował wynik El Clasico: Boli. Nie zasługiwaliśmy na porażkę!

Po zmianie stron na listę strzelców dwukrotnie wpisał się angielski pomocnik Jude Bellingham. Najpierw w 69. minucie silnym uderzeniem z dystansu pokonał Marc-Andre ter Stegena. Zawodnik Realu przesądził o wygranej "Królewskich" w doliczonym czasie gry. Bellingham otrzymał dobrze podaną piłkę z prawego skrzydła, po czym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wykorzystał nadarzającą się okazję i strzałem wbił piłkę między nogami bramkarza.

Real Madryt awansował na pozycję lidera LaLiga. W tabeli prowadzi z dorobkiem 28 pkt. Podobny bilans ma Girona, która w piątek pokonała 1:0 Celtę Vigo. PAP

Jude Bellingham w tym sezonie:

• 13 meczów
  • 13 bramek
  • 3 asysty

Jude Bellingham zgasił FC Barcelonę! Dwa gole i zwycięstwo Realu Madryt w El Clasico

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Oto najlepsze memy o El Clasico, czyli październikowym meczu FC Barcelony z Realem Madryt, w którym wynik odwrócił w pojedynkę Jude Bellingham, autor dwóch zwycięskich bramek. Zobaczcie, jak to widowisko skomentowali internauci.

MEMY o meczu FC Barcelona - Real Madryt. Jude Bellingham naj...