Rugby 7: piąte miejsce wrocławian

PW
KS Rugby Wrocław zajął piąte miejsce w IX Finale Polskiej Ligi Rugby 7. W decydującym meczu turnieju w Nowym Sączu pokonał RC Miedziowych Lubin 29:0.

Mimo znacznego postępu w stosunku do ubiegłorocznych rozgrywek (9 miejsce) pozostaje niedosyt. Zwłaszcza po kluczowym dla awansu do półfinałów turnieju meczu z AZS AWFiS Gdańsk. Mistrz Ekstraligi w meczu o pierwsze miejsce w grupie pokonał wrocławską drużynę różnicą tylko jednego podwyższenia (14:12), przez co żółto-czarni stracili szansę na walkę o miejsca medalowe.

W trójmeczu o miejsca 5-7 rugbiści z Dolnego Śląska pewnie pokonali Gentlemen's Łódź 38:7 i wspomnianych już lubinian. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu. To rekordowy sezon pod względem liczby drużyn biorących udział w rozgrywkach - na turniejach PLR7 wystąpiło 70 drużyn co dobitnie świadczy o dynamice rozwoju tej dyscypliny sportowej.

W najbliższych tygodniach wrocławian czeka roztrenowanie, z kolei już w sierpniu rusza Wrocławska Liga Letnia Rugby - w każdy czwartek drużyny złożone z zawodników i zawodniczek KS Rugby Wrocław będą między sobą rywalizować w mini turniejach na Stadionie przy ul. Sztabowej.