Rezerwy przypieczętowały awans w Ruszowicach

Marcin Kaźmierczak
Po wygranym w ubiegłą sobotę 5:2 wyjazdowym meczu z Mieszkiem Ruszowice piłkarze rezerw Chrobrego Głogów mogli świętować awans do IV ligi, w której występowali ostatnio przed czterema sezonami.

Mecz z rywalem zza miedzy nie był jednak czystą formalnością, gdyż podopieczni Marcina Narwojsza bronili się przed spadkiem i nie zamierzali oddać meczu bez walki. Wychodziło im to aż do 32 minuty. Wtedy bowiem Chrobry II rozwiązał worek z bramkami, strzelając w ciągu dziesięciu minut aż 4 gole. Najpierw do siatki ruszowiczan trafił Łętkowski, następnie dwukrotnie Bieleń, zaś wynik do przerwy ustalił z rzutu karnego Ciechelski.

Drugą połowę z wysokiego C rozpoczął Mieszko, bowiem w 52 min. głogowską defensywę zaskoczył Rychlik i pokonał Mariusza Rzepeckiego. Chrobry jednak na tyle kontrolował przebieg meczu, iż trener Jarosław Helwig wpuścił do bramki 18-letniego Damian Tyźlika, a później sam przywdział piłkarski strój i wszedł na ostatni kwadrans na boisko.

W 69 min. kolejną bramkę dla głogowian dołożył Kozak, zaś w 75 min. drugie trafienie dla Mieszka, po błędzie Tyźlika, dorzucił Pielak.

Zwycięstwo w Ruszowicach sprawiło, iż przy porażce drugiej w tabeli Orli Wąsosz, Chrobry II Głogów zakończył ligę na pierwszym miejscu z 4 pkt. przewagi. Niestety nie udało się utrzymać piłkarzom Mieszka Ruszowice, którzy w przyszłym sezonie występować będą w A klasie.