Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowe ceny mieszkań. Tak drogo we Wrocławiu jeszcze nie było

Andrzej Zwoliński
Mieszkania jeszcze nigdy nie były tak drogie - wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski. W każdym z badanych miast w 2019 roku mieliśmy do czynienia z rekordem  - czytamy w raporcie przygotowanym przez ekspertów HRE Investments. Najnowsza publikacja NBP pokazuje ceny mieszkań w miastach wojewódzkich (plus Gdynia). Wynika z nich, że w 2019 roku rekordy cenowe zostały wyznaczone już we wszystkich dużych miastach. W ciągu minionych 12 miesięcy najszybciej zdrożały używane metry w Bydgoszczy, Wrocławiu i Zielonej Górze. Na drugim biegunie znajdziemy Opole, Rzeszów, Warszawę, Kraków czy Białystok - wynika z danych NBP.Jak podkreśla Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, wraz z tym jak szybko rosną ceny mieszkań, Polacy częściej kupują lokale o coraz niższym standardzie.  - To dlatego obserwujemy w ostatnich miesiącach dane o coraz wolniej rosnącej przeciętnej kwocie kredytu, o którą ubiegają się Polacy. To dlatego też w dużych miastach jak ciepłe bułeczki sprzedają się mieszkania w PRL-owskich blokach - wyjaśnia. Na kolejnych slajdach prezentujemy aktualne ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym i jak Wrocław wypada na tle innych największych miast w kraju. Wyjaśniamy też, dlaczego w minionym roku ceny nieruchomości tak mocno poszły w  górę, oraz pokazujemy jak bardzo wzrosły koszty budowy domów jednorodzinnych.
Mieszkania jeszcze nigdy nie były tak drogie - wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski. W każdym z badanych miast w 2019 roku mieliśmy do czynienia z rekordem - czytamy w raporcie przygotowanym przez ekspertów HRE Investments. Najnowsza publikacja NBP pokazuje ceny mieszkań w miastach wojewódzkich (plus Gdynia). Wynika z nich, że w 2019 roku rekordy cenowe zostały wyznaczone już we wszystkich dużych miastach. W ciągu minionych 12 miesięcy najszybciej zdrożały używane metry w Bydgoszczy, Wrocławiu i Zielonej Górze. Na drugim biegunie znajdziemy Opole, Rzeszów, Warszawę, Kraków czy Białystok - wynika z danych NBP.Jak podkreśla Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, wraz z tym jak szybko rosną ceny mieszkań, Polacy częściej kupują lokale o coraz niższym standardzie. - To dlatego obserwujemy w ostatnich miesiącach dane o coraz wolniej rosnącej przeciętnej kwocie kredytu, o którą ubiegają się Polacy. To dlatego też w dużych miastach jak ciepłe bułeczki sprzedają się mieszkania w PRL-owskich blokach - wyjaśnia. Na kolejnych slajdach prezentujemy aktualne ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym i jak Wrocław wypada na tle innych największych miast w kraju. Wyjaśniamy też, dlaczego w minionym roku ceny nieruchomości tak mocno poszły w górę, oraz pokazujemy jak bardzo wzrosły koszty budowy domów jednorodzinnych. pixabay
Ceny w stolicy Dolnego Śląska w ciągu ostatniego roku roku podskoczyły aż o 20 proc. W górę znacząco poszły też koszty budowy domu. Zobacz, gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska