Puchar Polski: Chrobry Głogów gra dalej, Górnik żegna się z rozgrywkami

PJ
Trener Mamrot może być zadowolony zarówno z wyniku, jak i z gry swoich podopiecznych PIOTR KRZYZANOWSKI
Podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali na wyjeździe Motor Lublin 4:0 w meczu fazy wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski. II ligowy Górnik Wałbrzych nie dał rady Ostrovii Ostrów Wlkp., z którą przegrał na wyjeździe 1:3

W tym spotkaniu faworyt był tylko jeden. Beniaminek I ligi szybko udokumentował swoją wyższość, zdobywając bramkę już w 1 minucie! Autorem tego trafienia był Mateusz Hałambiec, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu.

W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, choć przewaga gości ani przez chwilę nie była zagrożona.

W drugich 45 min głogowianie dołożyli jeszcze trzy bramki, czym przypieczętowali awans do I rundy Pucharu Polski. Tam przyjdzie im się zmierzyć z GKS-em Katowice.

W jedynym niedzielnym meczu tej fazy Górnik Wałbrzych przegrał na wyjeździe z Ostrowią Ostrów Wlkp. 1:3 Honorową bramkę dla „Górników”, którzy od 54 min grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Łaskiego, zdobył Grzegorz Michalak z karnego.

Motor Lublin - Chrobry Głogów 0:4 (0:1)
Bramki: Hałambiec 1, 62, Szczepaniak 79, Sędziak 84.

Motor: Lipiec – Kazubski, Komor (46. Ptaszyński), Karwan, Falisiewicz, Król, Piekarski, Jabkowski (66. Czułowski), Mroczek, Gąsiorowski, Myśliwiecki (58. Stachyra).

Chrobry: Skrzyniarz – Ilkówgołąb, Michalec, Szałek, Ziemniak, Danielak (76. Szałek), Hałambiec, Figiel (83. Kiełb), Sczepaniak, Kościelniak (24. Rzepecki).

Ostrowia Ostrów - Górnik Wałbrzych 3:1 (2:1)
Bramki: Giecz 34-k., Michalak 41-sam., Krawczyk 84 - Michalak 38-k.

Ostrowia: J. Reyer - Krawczyk, D. Reyer, Wachowiak, Błaszczyk, Szymanowski (87. Janoś), Rusek, Kaczmarek, Giecz (90. Sipurzyński), Kempiński, Michalski.

Górnik: Jaroszewski (55. Janiczak) – Marciniak (46. Śmiałowski), Łaski, Wepa, Mańkowski, Szepeta, Cichocki, Felipe, Michalak (71. Moszyk), Rytko.