OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Frida Karlsson, zwyciężczyni biegu na 20 km.
Frida Karlsson, zwyciężczyni biegu na 20 km. Fot. PAP/EPA/Ronald Wittek
Norweg Erik Valnes i Szwedka Frida Karlsson wygrali w niemieckim Oberhofie rywalizację ze startu wspólnego na 20 km Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polacy nie startowali.

Zacięta rywalizacja o zwycięstwo

Valnes dotarł do mety na czele czteroosobowej norweskiej grupy. Drugie miejsce zajął Martin Loewstroem Nyenget, trzecie - Paal Golberg, a czwarte - Mattis Stenshagen. Różnica czasowa między pierwszym a czwartym zawodnikiem na mecie wyniosła 1,7 s. Piąty Włoch Federico Pellegrino miał niewiele większą stratę - 2,1 s.

Zarówno w klasyfikacji generalnej PŚ, jak i w klasyfikacji biegów na dystansach, prowadzi inny reprezentant Norwegii Harald Oestberg Amundsen. W obu zestawieniach drugi jest Golberg.

Frida Karlsson wygrała rywalizację kobiet

W zawodach kobiet Karlsson o 2,3 s wyprzedziła Niemkę Katherinę Hennig oraz o 3,8 Finkę Kerttu Niskanen. Liderką Pucharu Świata - biorąc pod uwagę zarówno tylko same biegi na dystansach, jak i wszystkie zawody - jest Amerykanka Jessie Diggins, która w sobotę zajęła szóste miejsce (9,5 s straty).