Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PRZYRODA ODPOWIEDZI - EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018. ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE [CHEMIA, BIOLOGIA, FIZYKA, GEOGRAFIA EGZAMIN GIMNAZJALNY]

PB, MAL
Część przyrodnicza na egzaminie gimnazjalnym! O godzinie 9. rano uczniowie przystąpili do EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018 z części przyrodniczej. JAK IM POSZŁO? ODPOWIEDZI, PYTANIA I ARKUSZE CKE - CHEMIA, BIOLOGIA, FIZYKA, GEOGRAFIA.

Na egzamin gimnazjaliści przynoszą ze sobą tylko przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki także linijkę. ‎Dlaczego? Zadania z matematyki będą sprawdzane z pomocą specjalnego systemu komputerowego nazywanego e-ocenianie. System potrafi odczytać wyniki tylko z czarnego tuszu lub atramentu.

PRZYRODA EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 - CO BYŁO?

Pierwsi gimnazjaliści, którzy wychodzili z sali mówią, że spodziewali się czegoś gorszego. - Egzamin z części przyrodniczej był trudniejszy niż w poprzednich latach - mówi Klaudia Bielicka z wrocławskiego Gimnazjum nr 10 we Wrocławiu.

Na biologii pojawił się rysunek i tabelka z danymi. Trzeba było odgadnąć, jaka to roślina. Był lemur i pytanie, co charakteryzuje lemura i dlaczego przynależy do ssaków. Pojawił się również układ wydalniczy i podano substancje, które przenikają z nefrona do krwi i na odwrót. Trzeba było powiedzieć, które substancje zostają wydalane przez zdrowego człowieka.

Pojawiło się również pytanie o fenotyp lisa.

Z geografii pytano o klimat na podstawie historyjki Janka.
- Janek jest w Kołobrzegu i pisze kartkę do mamy. Tłumaczy, że pogoda jest okropna, wieje zachodni wiatr i pada deszcz. Pytanie: Z jakiego klimatu napłynęły masy powietrza nad Kołobrzeg?

PRZYRODA ODPOWIEDZI - EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018. ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE [CHEMIA, BIOLOGIA, FIZYKA, GEOGRAFIA EGZAMIN GIMNAZJALNY]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018. PRZYRODA - PYTANIA

- Sonda, która leci z Ziemi na Marsa wykryła asteoroidę i zmierzyła, że uderzy w nią za 25 s. Na arkuszu podano dystans tej sondy od Ziemi i prędkość fal magnetycznych. Pytanie: Czy do Ziemi dotrze wiadomość zanim w asteroidę uderzy sonda?
Czy prawdą jest, że sonda mierzy odległość za pomocą fal magnetycznych?

- Są dwie próbówki: w jednej wodorotlenek sodu w drugiej kwas solny. W pierwszej próbówce był zasadowy, a w drugiej odczyn zmienił się z zasadowego na obojętny i potem w zasadowy. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie, jaki odczyn ma metyloamina - kwasowy czy zasadowy i trzeba było wybrać uzasadnienie.

- Jeśli ogrzewany powietrze kominkiem, to gdzie będzie wyższa temperatura powietrza - pod sufitem czy przy podłodze? Trzeba było uzasadnić wypowiedź.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018. ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE

Na naszym portalu opublikujemy arkusze cke i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska