Ważne
  Dobrze zbilansowana kariera

  Dobrze zbilansowana kariera

  Materiał partnera zewnętrznego

  Gazeta Wrocławska

  Dobrze zbilansowana kariera
  1/9
  przejdź do galerii
  PPF Hasco-Lek S.A. jest firmą na wskroś polską. Od roku 1984, kiedy powstała, opiera się wyłącznie na polskim kapitale, a zyski z działalności inwestowane są w Polsce. Dla pracowników jest to niewątpliwy powód do dumy. Dziś, gdy za tak wieloma polskimi markami kryją się zagraniczne koncerny szczególnie ważne jest zachowanie własnej tożsamości i Hasco-Lekowi się to udało.
  DOBRE, BO POLSKIE
  Przez trzydzieści lat firma nieustannie się rozwijała, podążając za oczekiwaniami swoich klientów, tworząc produkty, które byłyby odpowiedzią na ich potrzeby. Na rynku dostępnych jest wiele produktów farmaceutycznych, mimo to Hasco-Lek posiada stałe grono klientów, wybierających właśnie produkty wrocławskiej firmy. Ludzie robią to z różnych powodów, dla jednych ważne jest właśnie to, że jest to polska marka, dla innych wysoka jakość leków, którą można osiągnąć, nie obciążając przy tym zbytnio kieszeni pacjentów. Do marek najbardziej rozpoznawalnych z oferty Hasco należą z pewnością Ibum, Dih, Ulgix, Valused, Hascosept, Hascovir Pro, czy Gripblocker.

  PRODUKTY I USŁUGI MEDYCZNE
  PPF Hasco-Lek S.A. jest od kilku lat częścią Grupy HASCO, gromadzącej spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Grupa przyjęła wspólną misję, którą jest kompleksowa ochrona zdrowia pacjentów. Widać to w zakresie jej usług, wśród których znajdują się zaawansowane badania w dziedzinie nauk medycznych i farmacji, produkcja i dystrybucja produktów, a także leczenie pacjentów we własnych placówkach medycznych.

  Firma jest laureatem wielu nagród, w tym otrzymywanego od roku 2003 wyjątkowego wyróżnienia Przedsiębiorstwo Fair Play, które promuje firmy etyczne, kształtujące pozytywne relacje ze społecznością lokalną, pracownikami, czy kontrahentami oraz dbające o środowisko naturalne. Otrzymało także tytuł Solidnej Firmy, a także po raz kolejny Solidnego Pracodawcy. Należy również do programu Przyjazna Rekrutacja.

  SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNI
  Prócz działalności biznesowej firma mocno inwestuje w sferę związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Dlatego przed ponad dekadą, z inicjatywy samych pracowników, powstała Fundacja „HASCO-LEK”. Jej działalność obejmuje pracę na rzecz rozwoju edukacji i młodych talentów, wsparcie osób niepełnosprawnych w przełamywaniu barier, otaczanie opieką dzieci niepełnosprawnych i podopiecznych domów dziecka oraz udział w dziesiątkach mniejszych i większych projektów na terenie województwa dolnośląskiego i nie tylko. W tym roku Fundacja po raz drugi wsparła Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności dla dzieci „Destination Imagination”. Ponownie została także partnerem strategicznym dwóch dużych projektów edukacyjnych – Polskiej Akademii Dzieci – pierwszego na skalę międzynarodową uniwersytetu prowadzonego przez dzieci oraz partnerem Fundacji Edukacja dla Przyszłości, pomagając w korzystaniu z polskojęzycznych zasobów Khan Academy w dziale biologia. W 2014 roku Fundacja włączyła się w organizację warsztatów dla dzieci niewidomych i niesłyszących „Bajka bez barier", a w 2017 we wsparcie projektu ADAPTER, pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych na świecie portali z filmami dla osób niewidomych i niesłyszących.

  PRACOWNICY NA WAGĘ ZŁOTA
  Pamiętajmy, że firmę tworzą przede wszystkim ludzie. Pracownicy Hasco-Lek są świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach, po godzinach pracy nie osiadają jednak na laurach. Również w swoim czasie wolnym są niezwykle aktywni. W tym roku po raz kolejny kilkadziesiąt osób z Grupy HASCO biegło w dwóch najpopularniejszych w Polsce charytatywnych biegach sztafetowych – Biegu Firmowym oraz Wrocław Business Run, osiągając przy tym imponujące wyniki. Pracownicy Hasco biegli również w Biegu Fair Play oraz w Biegu bez medalu, wspierających wrocławskie akcje charytatywne. Pod egidą firmy pracownicy utworzyli także drużynę piłki nożnej, intensywnie angażującej się w lokalne rozgrywki. To jednak nie wszystko. W tym roku, wspólnie z Fundacją „HASCO-LEK” i Fundacją Zacztani.org, pracownicy Grupy włączyli się w Wielką Zbiórkę Książek dla pacjentów szpitali w całym kraju. Udało się im zebrać ponad 700 książek! Oprócz czytania lubią też pisać. U ubiegłym roku powstał firmowy biuletyn, w którym każdy, kto tylko ma ochotę, może opublikować artykuł na dowolny temat – ta inicjatywa to prawdziwa kuźnia talentów, dzięki której pracownicy pokazali się z zupełnie nowej, fascynującej strony. Jednym z ważniejszych tegorocznych wydarzeń w firmie był Dzień Wolontariatu. Ludzie Hasco zaangażowali się w szereg akcji charytatywnych na terenie Wrocławia i okolic, poczynając od zbiórki pieniędzy na Placu Solnym, przez zorganizowanie wycieczki do ZOO dla niepełnosprawnych dzieciaków, warsztatów farmaceutycznych dla najmłodszych oraz gry w podchody i zajęć kulinarnych, aż po czytanie książek w szpitalach. Takie akcje niesamowicie integrują i aktywizują pracowników, dlatego każdego roku firma stara się ich organizować coraz więcej.

  PRACA W HASCO
  Grupa HASCO jest dużą organizacją, dlatego też umożliwia pracę w wielu różnych obszarach zawodowych. Nic więc dziwnego, że prowadzi tak wiele różnorodnych rekrutacji.

  Produkcja i magazyny
  Wśród aktualnych ofert szczególnie warto zwrócić uwagę na kilka z najpopularniejszych. Wielu osobom firma kojarzy się przede wszystkim z produkcją farmaceutyków, zatem wiele osób szuka pracy na stanowiskach związanych właśnie z procesem produkcji. Hasco rekrutuje operatorów urządzeń produkcyjnych, osoby odpowiedzialne za prowadzenie procesu produkcji, jak i pracowników zajmujących się pakowaniem wyrobów (tzw. fasowaczy), których firma zatrudnia zarówno w siedzibie głównej na ul. Żmigrodzkiej, jak i w swoim drugim zakładzie w Siechnicach.

  Fasowacz / Fasowaczka Wrocław
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/446

  Fasowacz/ Fasowaczka Siechnice
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/447

  Pracownik produkcyjny Siechnice
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/150

  Operator Urządzeń Wrocław
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/142

  Operator urządzeń Siechnice
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/14

  Pracownik porządkowy
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/457

  Młodszy Próbobiorca
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/458

  Tam, gdzie produkuje się leki, trzeba je również magazynować. Do firmy chętnie zgłaszają się więc również magazynierzy. To, co ich przyciąga, to między innymi fakt, że w magazynie Hasco nie pracuje się w godzinach nocnych.

  Magazynier - operator wózka widłowego
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/374

  Samodzielny Magazynier
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/pcf-procefar-sp-z-o-o/406

  Pracownik Magazynowy
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/pcf-procefar-sp-z-o-o/424

  Laboratoria i prace badawcze

  Kolejna grupa zawodowa, która chętnie zagląda na stronę z ofertami pracy w Hasco, to osoby wiążące swoją przyszłość z pracą przy procesie powstawania leków. Są to zwykle farmaceuci, absolwenci chemii, biologii i kierunków pokrewnych. Szczególnie atrakcyjna jest możliwość zajmowania się pracami badawczo-rozwojowymi, analizami laboratoryjnymi czy dokumentacją produkcyjną, kluczową na każdym etapie realizacji powstawania leków.

  Specjalista ds. Rejestracji Wyrobów Medycznych
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/236

  Obsługa klienta

  W działach obsługi klienta pracują zwykle osoby, które na co dzień są niewidoczne, jednak od ich pracy często zależy sprawne funkcjonowanie firmy. W Hasco pracę znajdują osoby zajmujące się zarówno obsługą klienta zagranicznego, jak i krajowego, odpowiedzialne za pozyskiwanie nowych klientów i prowadzenie negocjacji handlowych, jak i takie, których zadaniem jest opieka nad aptekami, w których znajdują się produkty Hasco-Lek. Te stanowiska szczególnie przyciągają osoby bardzo relacyjne, które spełniają się w pracy polegającej na aktywnym kontakcie z innymi ludźmi.

  Referent ds. Obsługi Klienta
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/pcf-procefar-sp-z-o-o/426

  Płatne praktyki w Dziale Obsługi Klienta
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/459

  Specjalista ds. Rozwoju Biznesu
  www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/451

  Grupa HASCO zatrudnia także pracowników w działach związanych z prawem, IT, marketingiem, finansami, zasobami ludzkimi, czy administracją, jak również w innych pionach ściśle powiązanych ze specyfiką pracy w branży farmaceutycznej. Hasco oferuje również ciekawe programy staży i praktyk, które każdego roku przyciągają dziesiątki studentów i absolwentów. Wielu z nich zostaje w organizacji, lub wraca do niej po ukończeniu studiów.

  Poszukując nowej kadry firma stawia przede wszystkim na profesjonalizm, otwarty umysł i twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Niezmiennie zachęca pracowników, by samodzielnie kształtowali organizację, na każdym dostępnym im polu oraz by stawiali na swój rozwój. Osoby zatrudnione w Hasco-Lek regularnie biorą udział w szkoleniach zewnętrznych, wewnętrznych oraz seminariach naukowych i konferencjach branżowych w kraju i za granicą. Są to zarówno szkolenia branżowe, umożliwiające zdobycie nowych wiadomości lub umiejętności, szkolenia podtrzymujące uprawnienia, jak i takie, które oferują rozwój kompetencji osobistych.

  Firma serdecznie zaprasza wszystkie osoby szukające pracy stabilnej, oferującej możliwość rozwoju zawodowego oraz poszerzania pozazawodowych horyzontów.

  Najnowsze oferty pracy znaleźć można na stronie www.hasco-lek.pl/kariera

  Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
  ul. Żmigrodzka 242 E
  51-131 Wrocław
  tel. 71 352 95 22
  e-mail: hasco@hasco-lek.pl
  www.hasco-lek.pl

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo