USA. Obama komplementuje Hillary Clinton: Nikt nie jest...

  USA. Obama komplementuje Hillary Clinton: Nikt nie jest bardziej gotowy na prezydenturę [VIDEO]

  Aleksandra Gersz (AIP)/US CBS/X-News

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska


  US CBS/X-News

  Środa była trzecim dniem konwentu Demokratów, na którym Hillary Clinton została pierwszą kobietą nominowaną na kandydatkę na prezydenta Stanów Zjednoczonych.
  Bohaterem tego dnia był Barack Obama, który żarliwie zachęcał do głosowania na byłą pierwszą damę i sekretarz stanu. - Dzisiaj proszę was, żebyście zrobili dla Hillary Clinton, to co zrobiliście dla mnie. Proszę was, żebyście ponieśli ją, tak jak ponieśliście mnie - mówił amerykański przywódca oklaskiwany przez tysiące ludzi zgromadzonych na Wells Fargo Center w Filadelfii.

  Jak przypomina Reuters, w 2008 r. Obama i Clinton byli rywalami i walczyli o nominację Demokratów. Po swojej wygranej pierwszy czarnoskóry prezydent USA mianował ją sekretarzem stanu. Teraz oboje zapewniają o swojej przyjaźni i zgodnie współpracują w kampanii prezydenckiej Clinton. - Widzę przyszłość Ameryki bardziej optymistycznie niż kiedykolwiek wcześniej - dodał Obama, a jego słowa gorliwie oklaskiwał obecny na widowni mąż Hillary i były prezydent Bill Clinton. Po wystąpieniu Baracka Obamy na scenę weszła sama Hillary Clinton, a politycy przytulili się, wzięli za ręce i machali do rozentuzjazmowanego tłumu.

  CZYTAJ TAKŻE: Wyciek maili Hillary Clinton i Demokratów. NYT: Za cyberatakiem stoją rosyjskie służby [VIDEO]

  Obama, podobnie jak pierwszego dnia konwentu jego żona Michelle, zaatakował również Donalda Trumpa, który podczas swojego wystąpienia na konwencie Republikanów w ubiegłym tygodniu odmalował wyjątkową pesymistyczną i ponurą wizję Ameryki i przedstawił siebie jako jedynego człowieka, który jest w stanie naprawić kraj. - Ameryka już jest wielka, już jest silna. I obiecuję wam, nasza siła i wielkość nie są zależne od Donalda Trumpa - mówił prezydent, nawiązując do sloganu wyborczego miliardera "Zróbmy Amerykę znowu wielką" (Make America Great Again). Na sali rozległy się oklaski, a ktoś krzyknął "najlepszy prezydent w historii!" pod adresem Obamy. - Amerykański sen to coś, czego nie może pomieścić nawet żaden mur - dodał Obama, robiąc przytyk do pomysłu Trumpa, aby postawić mur na granicy z Meksykiem.

  Podczas swojego wystąpienia amerykański prezydent wymienił osiągnięcia swojej ośmioletniej prezydentury, m.in. pokonanie kryzysu ekonomicznego, reformę zdrowia, tzw. Obamacare czy zabicie lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena w 2011 r. - relacjonuje BBC. Obama podkreślił jednak także, że rozumie frustracje Amerykanów i niepokoje dotyczące "politycznego impasu czy podziałów rasowych", a także wolnego wzrostu gospodarczego. - Są miejsca w Ameryce, które nigdy nie podniosły się po zamknięciu fabryk, są mężczyźni, którzy z dumą ciężko pracowali i utrzymywali swoje rodziny, a teraz czują się zapomniani - mówił Obama i zwrócił się bezpośrednio do Amerykanów: "Wiele razy podrywaliście mnie ku górze. Mam nadzieję, że chociaż czasem ja także Was podnosiłem".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaufanie

   analityk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Amerykanów nie stać na taką hipokryzję polityków jak to się dzieje u nas. W USA de facto rządzą biznesmeni dlatego tam na niekompetencję ich nie stać, ponieważ oni ryzykują swoim majątkiem a u nas...rozwiń całość

   Amerykanów nie stać na taką hipokryzję polityków jak to się dzieje u nas. W USA de facto rządzą biznesmeni dlatego tam na niekompetencję ich nie stać, ponieważ oni ryzykują swoim majątkiem a u nas niczym, stąd taka niekompetencja. W Polsce zaufanie do Rządów jest zerowe i nikt tym się nie przejmuje. Dlatego mamy Republikę Bananową. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama