Trump pochwalił działania policji w Milwaukee, gdzie...

  Trump pochwalił działania policji w Milwaukee, gdzie zastrzelono czarnoskórego Sylville Smitha

  Kazimierz Sikorski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Musimy być posłuszni prawu – oświadczył Donald Trump po wizycie policjantów w tym mieście, wywołując jednocześnie wściekłość tych, którzy na ulicach miasta protestowali przeciwko zastrzeleniu Afroamerykanina.

  Protestujący byli bowiem zdania, że podobnie jak w innych podobnych przypadkach, tak I teraz policjanci zbyt często i szybko używają broni przeciwko Afroamerykanom.

  WYBORY PREZYDENCKIE W USA: TRUMPOKALIPSA W OBOZIE REPUBLIKANÓW


  Podczas sobotniego incydentu, jak oświadczyli policjanci, zatrzymany do kontroli Smith zaczął uciekać z auta, miał przy sobie kradzioną, jak się potem okazało broń i wtedy w jego kierunku padły śmiertelne strzały. Nie wiadomo jeszcze czy 23-latek mierzył do stróżów prawa.

  Po tym incydencie ulice miasta zamieniły się w pole walki, podpalano domy, samochody, stację benzynową. Władze apelowały do rodziców i opiekunów młodych ludzi, którzy ciskali kamieniami w policję, by zabrali ich jak najszybciej do domów. Obawiano się bowiem kolejnych ofiar i kolejnej eskalacji konfliktu.

  WYBORY W USA: TRUMP TWORZY ARMIĘ "OBSERWATORÓW", KTÓRZY PRZYPILNUJĄ, BY NIE DOCHODZIŁO DO FAŁSZERSTW


  Trump podczas wizyty w Milwaukee spotkał się prywatnie z miejscowym szeryfem Davidem Clarkiem. Sytuacja w mieście nadal jest napięta, trzeba było w stan pogotowia postawić nawet oddziały Gwardii Narodowej.

  Nowojorski deweloper wykorzystał okazję, by zdobyć kolejne punkty w swojej walce o Biały Dom. Pokazał się jako zwolennik bezwzględnego używania siły przez policję, choć zdarzenie z Milwaukee jest nie do końca wyjaśnione, nie można wykluczyć, iż stróże porządku przekroczyli jednak swoje uprawnienia.

  Nie pierwszy raz zresztą ulice amerykańskich miast zamieniają się w pole bitwy miedzy policjantami a głównie czarnoskórą społecznością. Ta ostatnia jest zdania, że kolor skóry decyduje o tym, jak często policjanci chwytają za broń. Bycie czarnoskórym staje się bardzo niebezpieczne, głosiły transparenty pojawiające się już na wcześniejszych manifestacjach, które z reguły zamieniały się w starcia z policją.

  - Wojna z policją jest walką ze wszystkimi spokojnymi mieszkańcami amerykańskich miast, którzy chcą w spokoju pracować i posyłać swoje dzieci do szkół - oznajmił Donald Trump po spotkaniu z szeryfem Milwaukee.

  DONALD TRUMP ATAKUJE, PROWOKUJE I PRZEKRACZA GRANICE. ALE CZY PRZYPADKIEM NIE POGRĄŻA TYM SIEBIE?


  Jego zdaniem policjanci powinni zdecydowanie wkraczać tam, gdzie prawo jest naruszane i tak, jego zdaniem było w tym mieście. - Nie powinniśmy pozwalać rabusiom i tym, którzy sieją niepokój, by mieli wygodne życie, a takich ludzi jest wielu – dodał Trump.

  Trump nie omieszkał też zaatakować przy okazji Demokratów, którzy, jak twierdził, swoją nieodpowiedzialną polityką doprowadzili do sytuacji, w której na obrzeżach wielu amerykańskich miast wyrosły rejony, w których już nie panuje prawo. I to, jak obiecuje powinno być jak najszybciej naprawione.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z Cnn

   marc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "A city long marred by racial strife erupted in violence over the weekend after the police officer shot the 23-year-old in the arm and chest when Smith failed to put down his handgun, city...rozwiń całość

   "A city long marred by racial strife erupted in violence over the weekend after the police officer shot the 23-year-old in the arm and chest when Smith failed to put down his handgun, city officials said." fajne dziennikarstwo prezentujeciezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Któż taki 45. prezydentem USA...

   Ano, logicznie wychodzi iż Mr Donald Trump (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   W przeciwnym razie nie opisywałoby go w krzywym zwierciadle z pół świata lewicowych organów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jesteś pewien?

   abcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Miał broń, uciekał, nie żyje. Czy policjant miał pozwolić mu uciec? Jesteś pewien? Miał pozwolić, aby z tej broni zabił Ciebie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co czarnuchowi broń ? Dlaczego uciekał ?

   Odpowiedz: Dlatego, bo to był kolejny czarny przestępca. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Policjant nie czekał, aż czarnuch do niego strzeli.
   Strzelił pierwszy i trafił.
   I tak trzymać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niestety Ameryka nie ma wyboru

   Kargóll (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   to jest wybór miedzy ... a .... .Ratunkiem byłaby niekontrolowana i autentyczna partia herbaciana, ale ledwo się rozwinęła, to już została z przekąsem wypita. Koniec świata. Koniec cywilizacji...rozwiń całość

   to jest wybór miedzy ... a .... .Ratunkiem byłaby niekontrolowana i autentyczna partia herbaciana, ale ledwo się rozwinęła, to już została z przekąsem wypita. Koniec świata. Koniec cywilizacji jakich w historii ludzkości nie brakowało. Chaos widzę. Wszechogarniający chaos. Początek kontrolowanej "pajdo i idiokracji".zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama