Toruń. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko...

  Toruń. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko Klaudii Jachirze

  tob

  Nowości

  Aktualizacja:

  Nowości

  Toruń. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko Klaudii Jachirze
  1/6
  przejdź do galerii

  ©www.facebook.com/JachiraKlaudia

  - Klaudia Jachira, która w listopadzie ub. r. pozowała do zdjęć z kukłą Jarosława Kaczyńskiego przed siedzibą Radia Maryja oraz przed sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu nie popełniła przestępstw polegających na obrazie uczuć religijnych ani na znieważeniu ojca Rydzyka lub prezesa PiS - tak twierdzi Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Postępowanie karne w tej sprawie nie zostało wszczęte.
  Jak podaje Onet.pl zawiadomienie do prokuratury złożył Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Szefujący tej organizacji Ryszard Nowak tłumaczył na antenie Radia Maryja, że "tacy ludzie jak ojciec Tadeusz Rydzyk czy Jarosław Kaczyński nie powinni być wyszydzani". Jego zdaniem są oni nie tylko wielkimi Polakami, ale też bardzo uczciwymi osobami.

  O sprawie pisaliśmy w "Nowościach" w listopadzie 2016 roku.

  Czytaj: Skandal przez zjazdem PiS w Toruniu  - Do skandalicznej prowokacji doszło przed sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu. Dwie osoby z kukłą przypominającą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z dłonią wypełnioną fałszywymi banknotami, fotografowało się na tle świątyni - podawało na swojej stronie Radio Maryja.

  Rozgłośnia poinformowała, że jedną z osób była Klaudia Jachira, „znana z umieszczanych w internecie skandalicznych, prześmiewczych akcji”. Działaczka pojawiła się także przed WSKSiM i Radiem Maryja.


  Czytaj: "Różal" wyśledził w Toruniu swojego hejtera! Co mu zrobił?  „Pliki banknotów wciśnięte w dłoń kukły przypominającej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego miały powielać kłamstwa powtarzane przez liberalno-lewicowe media i niektórych polityków, że Radio Maryja i powstałe przy nim dzieła są finansowane z budżetu państwa. Tymczasem utrzymują się one przede wszystkim z dobrowolnych ofiar ludzi” - podawała rozgłośnia.

  Sonda

  Czy toruńska prokuratura zrobiła dobrze odmawiając wszczęcia postępowania w tej sprawie?  W złożonym do prokuratury zawiadomieniu twierdzono, że Jahira miała dopuścić się m.in. obrażania uczuć religijnych innych osób poprzez publiczne znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych, a także na publicznym nawoływaniu do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Toruńska prokuratura nie dopatrzyła się jednak w jej działaniu czynu zabronionego.

  Kolejne przestępstwa miały dotyczyć znieważenia oraz pomówienia Jarosława Kaczyńskiego i ojca Tadeusza Rydzyka. Są to jednak tzw. przestępstwa prywatnoskargowe, a więc zawiadomienia powinni złożyć sami zainteresowani.

  51 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Wrocławskiej

  Dzisiaj (11.03) pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego starły się dwie demonstracje. Mieszkańcy, którzy przyszli na Manifę protestowali przeciwko

  Manifa i obrońcy życia. Starcie pikiet [DUŻO ZDJĘĆ]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Sławomir Kowalski  Czytaj także

   Komentarze (42)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zgodnie z naukami dr.Goebbelsa

   willy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Gazeta Wrocławska jedyne co uzyska to przypomni Polakom że Niemcy to odwieczni wrogowie Polski.

   Szybko linia programowa gazety się zmieni gdy w Polsce będzie akcja bojkotowania niemieckich...rozwiń całość

   Gazeta Wrocławska jedyne co uzyska to przypomni Polakom że Niemcy to odwieczni wrogowie Polski.

   Szybko linia programowa gazety się zmieni gdy w Polsce będzie akcja bojkotowania niemieckich sklepów.
   nie po to uwolniliśmy się od kacapów aby pozwolić na okupację rasy nadludzi. Zbyt wielu jeszcze żyje Polaków wiedzących kim są Niemcy.
   Jak rozwalali głowy dzieci o drzewa. Jak wojnę zaczęli od bombardowania cywilów w miastach. Jak zamieniali Polaków na mydło i dym w kominie oraz jak robili z nich abażury. Tylko idioci dają się przekonać ze Niemcy nie są źli a to sprawka hitlera albo, że obozy zagłady były polskie.
   Niemcy wywołali II WŚ m.in. po to aby odzyskać tereny jakie zabrano im po I WŚ.
   To co im ruscy zabrali Niemcy szybko odbiorą wykorzystując głupców i zdrajców, których w Polsce nie brakuje.
   Nawet taki Tusk nie kryje, że nie jest już reprezentantem Polski tylko Merkelowej .

   Każdy kto wie po co Niemcy przejęli Gazetę Wrocławską a Żydzi GWno i dlaczego do tych tub propagandowych dopłacają wiedzą, że trwa wojna.
   Kto czuje się Polakiem wie o co biega.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koziołki - Matołki

   zdziwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   Wy to już w tej gazecie taką chałę i idiotyzmy dajecie, że dziwię się, że ten właściciel Niemiec jeszcze Wam za takie bzdety płaci. Chyba nie zna polskiego. Rydzyk zbudował kościół - redaktorzy...rozwiń całość

   Wy to już w tej gazecie taką chałę i idiotyzmy dajecie, że dziwię się, że ten właściciel Niemiec jeszcze Wam za takie bzdety płaci. Chyba nie zna polskiego. Rydzyk zbudował kościół - redaktorzy Wyborczej leżeli na budowie i podglądali czy dobrze buduje, pytając nawet robotników o posiłki regeneracyjne a jak zbudował to różni nawiedzeni biegają tam i się fotografują. Co ma do tego Wasza gazeta? Co Was obchodzi kto chodzi do kościoła i po co? Ludzie powaryjowali. Tak jak ten spod Bydgoszczy z żoną zza oceanu ogłosili, że wychodzimy z Unii. Przecież to głupota.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Od wieków mamy 2 wrogów a powstaliśmy, bo oni ostatnio wzięli się za łby

   willy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jak możesz się dziwić że niemiecki właściciel za to płaci? Pomyśl jak czuja się polscy redaktorzy biorący pensje za opluwanie Polski i Polaków.
   Napisałeś tak jakby redakcja judziła bez poleceń od...rozwiń całość

   Jak możesz się dziwić że niemiecki właściciel za to płaci? Pomyśl jak czuja się polscy redaktorzy biorący pensje za opluwanie Polski i Polaków.
   Napisałeś tak jakby redakcja judziła bez poleceń od właściciela.

   A może nie zważyłeś, że po przejęciu 85% zakładów pracy banków i mediów trwa walka o rząd dusz czyli ogłupianie młodego pokolenia, które ma być tanią siłą robocza w niemieckich firmach.
   To normalna dywersja prowadzona z obszaru Polski co ma zamaskować że to jednak dywersja.
   Są partie które gwarantują Niemcom rozkradanie i przejmowanie Polski i dlatego niemieckie media tak walczą z propolskim PIS-em.
   Mam wymienić stronnictwa i partie działające na rzecz Niemiec i szkodę Polski?
   Polityka jest brudna. Wystarczy zza Łaby czy Buga sypnąć trochę grosza a zaraz się znajdą zdrajcy wśród polityków.
   Matejko na swoich obrazach zakodował kto był zdrajcą.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W koncu ktos trzezwo zaczya myslec w tym kraju

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Wiekszej glupoty i absurdu w pozwie juz nie mogli wymyslec. Cieszy fakt że w koncu ludzie zaczynaja myslec logicznie w takich sytuacjach.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zostały obrażone uczucia?

   Blasshimmel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   To niech te UCZUCIA żądają przeprosin.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DYREKTORZE BAJA I CZYTELNICY NOWOŚCI OCENIAJCIE !!!!!!

   SUMA SUMARUM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   DYREKTORZE ARTYSTYCZNY BAJA POMORSKIEGO I WY CZYTELNICY OCEŃCIE , CZY CHCECIE MIEĆ TAKIE TEKSTY SATYRYCZNE U SIEBIE !!!!!!! PANI PAULINO NIE PRZEJMUJ SIĘ...rozwiń całość

   DYREKTORZE ARTYSTYCZNY BAJA POMORSKIEGO I WY CZYTELNICY OCEŃCIE , CZY CHCECIE MIEĆ TAKIE TEKSTY SATYRYCZNE U SIEBIE !!!!!!! PANI PAULINO NIE PRZEJMUJ SIĘ TAKIMI KOMENTARZAMI O WYJEŹDZIE ! TZW. KOMUNIŚCI TEŻ TAK RADZILI, JAK IM KTOŚ NIE PASOWAŁ . TO TAKI SPECYFICZNY POLSKI SPOSÓB ZASTRASZANIA ! ZRESZTĄ JA ZA MOJE TEKSTY TEŻ NIE JESTEM LUBIANA ! ANANKE BOGINI PRZEZNACZENIA , W KTÓRĄ WIERZĘ , WSTAW SIĘ ZA NAMI NA TRASIE WARSZAWA - TORUŃ ! ZEŚLIJ NA KACZORA POMYSŁ , BY ZAWITAŁ DO ŚWIĘTOBLIWEGO OJCA RYDZYKA HELIKOPTEREM . JEST TO SZYBCIEJ I BEZPIECZNIEJ ! CHOCIAŻ ? NIBY W SAMOLOTACH I HELIKOPTERACH STATYSTYCZNIE NA 1000 MNIEJ LUDZI GINIE , ALE JAK JUŻ NASTAPI BUM , TO TYLKO KARAWAN POWIEZIE NOGAMI DO PRZODU . WIELCE SZANOWNY PREZESIE , MIŁUJĄCY TORUŃ , OJCA RYDZYKA I WSKS i M PRZYJEDŹ NAM TEŻ DO BYDGOSZCZY W SZCZEGÓLNEJ , ACZ WAŻNEJ SPRAWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PANIE Z OSIEDLOWEGO BARU NARZEKAJĄ , IŻ CORAZ RZADZIEJ PRZYJEŻDŻASZ UKRADKIEM POD WIECZOR , BY UPUŚCIŁY CI KRWI NA CZWARTKOWY OBIAD ! TAM JEST TAKI DŁUGI ZWYCZAJ , ŻE W CZWARTKI SERWUJE SIĘ WYJĄTKOWO CZERNINĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z KACZORA ! WYSTARCZY NAWET 700ML. TYLE CO W PUNKCIE KRWIODAWSTWA . ZAPEWNIAM CIĘ PANIE JAROSŁAWIE , ŻE ORGANIZM BĘDZIESZ MIEĆ NAWET BARDZIEJ SPRAWNY PO TAKIM UBYTKU KRWI . PROSZĘ TYLKO NIE PIĆ ALKOHOLU , BO KREW WTEDY JEST WZBURZONA I PSUJE NIEMIŁOSIERNIE SMAK ZUPY ! POZDRAWIA KPIĄCA DO ŻYWEGO I MAJĄCA UBAW PO PACHY TWOJA SUMA SUMARUM . POZDRAWIAM PREZESA !!!!!!!!!
   MÓJ BOŻE NIE , NIE , NIE ! CHRYSTE RAFAŁ CO STAŁO SIĘ ! CHOLERA! MIAŁEM STRASZNY SEN . PRZYSZŁA SZABELSKA Z REGĄ .BYŁO JUŻ PÓŹNO . ZWIĄZALI I WYWIEŹLI . GDZIE NIE WIEM .W KĄCIE POKOJU STAŁ PIENIEK . ŚCIĄGLI MI SPODNIE I ... NO I CO ? USTAWILI ONEGO NA PNIU . SZABELSKA PODNIOSŁA DŁOŃ I JUŻ MYŚLAŁEM , ŻE GO NIE MAM ! O MÓJ BOŻE JEDNAK JEST ! MAM GO JESZCZE MAM !
   Beze mnie byłabyś zbytkiem łaski,
   duchowo całkiem niezebrana,
   niepewna jak ruchome piaski,
   chuda jak ołówek w córek piórniku , o o o.

   To ja to ja to ja,
   pięść twoja i ostoja,
   ja jestem czujny, ja jestem zwarty,
   ja jestem w chuci, ja jestem radny o o o.

   To ja zatwierdzam twoje premie,
   ja mymi poborami łatam kieszeń,
   z drogi usuwam ci kochanków,
   oraczem jestem i lemieszem, o o o.

   Temidą jestem w każdych sporach,
   ja jestem władzą ostateczną,
   bo tu już nie ma dyrektora, o o o.

   To ja to ja to ja,
   pięść twoja i ostoja.
   ja jestem czujny, ja jestem zwarty,
   ja jestem w chuci, ja jestem radny o o o.

   MIEJRZE PAN LITOŚĆ I NIE KRZAŃ , ŻEŚ PAN CHCIAŁ Z KACZYŃSKIM NA NARTY JECHAĆ ! JAKŻEŚ TYLKO KOPACZ OBALIŁ , TO SZARŻUJESZ NA KACZORA ! MAŁO KTO WIE , ŻE NA BŁONIU JEST BAR , KTÓRY W CZWARTKI SERWUJE CZERNINĘ Z KACZKI A WŁAŚCIWIEJ Z KACZORA ! ZAWSZE CO ŚRODĘ WIECZOREM CICHCEM PRZYJEŻDŻA MAŁY JAREK I SPUSZCZAJĄ MU KREW . TO DLATEGO PREMIERÓWKĄ JEST SZYDŁO ! PANIE SCHETYNA ŻEŚ PAN ZA DUŻO PIŁKĘ ODBIJAŁ GŁOWĄ I COŚ NIE TAK JEST Z PANA KOMORKAMI ! PŁYTĘ GŁÓWNĄ (KLATĘ ) TO MASZ JESZCZE DOBRĄ , DYSK TWARDY DUŻY ( ŁEB JAK SKLEP) , PAMIĘĆ RAM NAWET , NAWET ( KOMBINUJESZ STALE JAK ŁYSY KOŃ POD GÓRĘ , JAK TU ROZFLANCOWAĆ PIS , BY ZNOWU DORWAĆ SIĘ DO KORYTA ) , ZE STACJĄ CD-ROM NIE ZA BARDZO , BO CO CI WŁOŻĄ PŁYTKĘ Z NOWYM POMYSŁEM DORŻNIĘCIA WATAHY , TO FIASKO ! WENTYLATOR SZWANKUJE , GDYŻ DYSK (ŁEPETYNA ) PRZEGRZEWA SIĘ ! PROCESOR (MÓZG) PODOBNO NAWET 3 RDZENIOWY , ALE ŻEŚ Z KOLESIAMI MÓWNICĘ BLOKOWAŁ MIESIĄC I D...A ! NO JAK TO JEST ! JAKŻEŚ PAN TEGO DOKONAŁ , ŻE PRZEKONAŁEŚ PIĘKNĄ ANNĘ DZIENNIKARKĘ I JEJ KOLEGĘ PAWŁA DO TAKIEGO WYWIADU ! PRZY TOBIE TRZA MIEĆ FEST ZDROWIE ! TEN WYWIAD JAK NIL , CZYTASZ I CZUJESZ , ŻE WPADŁAŚ I KROKODYLE MAJĄ OBIAD ! PANIE , PANIE KOMU CHCESZ WMÓWIĆ , ŻE TO BYŁ SPONTAN Z TĄ BLOKADĄ ! JAM SIĘ Z BAŁWANEM NA GŁOWY NIE ZAMIENIAŁAM ! JA MAM SWÓJ ROZUM ! BÓJ SIĘ PIEKŁA I KTO ROBIŁ SKOK NA KASĘ ! TOĆ KELNER MIAŁ PARĘ KILOMETRÓW TAŚM ! TWÓRZ DURNIU NOWY AWS ! MASZ SKLEROZĘ , TO NIE WIESZ JAK TAMzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jachira, jedź ....

   mat wro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   ...do Turcji albo do Rosji i POmanifestuj z kukłami Putina lub Erdogana, nawet Miedwiediewa dla ostrożnośći , będziemy stawiać zakłady PO ilu minutach cię spacyfikują....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DO "WROCLWIANINA " I INNYCH - ZANIM COŚ NAPISZESZ TO WPIERW SPRAWDŹ !!!!!

   SUMA SUMARUM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   TAKIE JAJA MA RACJĘ ! Na karę 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia skazał w listopadzie 2015 wrocławski sąd Piotra Rybaka za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez...rozwiń całość

   TAKIE JAJA MA RACJĘ ! Na karę 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia skazał w listopadzie 2015 wrocławski sąd Piotra Rybaka za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez spalenie na wrocławskim Rynku kukły symbolizującej Żyda. Spalenie kukły znalazło się na liście 10 najważniejszych antysemickich i antyizraelskich zachowań do jakich doszło w 2015 roku na świecie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajny pomysł

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 6

   Toruń miastem satyry? Jako przeciwwaga tego tam fundamentalnego katolicyzmu pewno by się sprawdził.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   we wrocławiu gość poszedł do paki za kukłę żyda

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

   takie jaja


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pewnie dlatego że ją spalił

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 9

   Tyle prawdy w twoim wpisie co w wiadomościach TVP Kura

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SATYRA MOŻE ZAGOŚCIĆ W TORUNIU !!!!!!

   SUMA SUMARUM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 4

   MAM PROPOZYCJĘ DLA BAJU POMORSKIEGO BRAŁAM NAUKI U ŚP. H. BIELICKIEJ I ŚP.J. MACHULSKIEGO ! UWIELBIAM KUKIEŁKI RÓŻNORAKIE , RÓŻNISTE . NAPISZĘ WAM TAKĄ SATYRĘ O KLAUDII JACHIRZE ,...rozwiń całość

   MAM PROPOZYCJĘ DLA BAJU POMORSKIEGO BRAŁAM NAUKI U ŚP. H. BIELICKIEJ I ŚP.J. MACHULSKIEGO ! UWIELBIAM KUKIEŁKI RÓŻNORAKIE , RÓŻNISTE . NAPISZĘ WAM TAKĄ SATYRĘ O KLAUDII JACHIRZE , WASZYCH POLITYKACH I OJCU RYDZYKU , ŻE TŁUMY WALIĆ BEDĄ DRZWIAMI I OKNAMI !!!!! OBAWIAM SIĘ TYLKO , ŻE TEATR TYŻ MOGLIBY SPALIĆ !!!!!! BYŁOBY O WAGINIE , ŁOŻYSKU , PĘPOWINIE , PTASIEJ GRYPIE , PICIU , HULANKACH , ZABAWACH, TAJEMNICACH ALKOWY I SPOWIEDZI I INSZYCH SPRAWACH !!!!!!!! CENNIK NIE MAM WYGÓROWANY , BO UWIELBIAM HUMOR I SATYRĘ !!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo

   dobrze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

   Prokuratura ma ważniejsze sprawy np. Ambergold, kradzieże sędziów, wykończenie przez banki Polaków. Dla pani Klaudii propozycja-proszę pojechać do Niemiec lub Holandii i zrobić sobie fotki z kukłą...rozwiń całość

   Prokuratura ma ważniejsze sprawy np. Ambergold, kradzieże sędziów, wykończenie przez banki Polaków. Dla pani Klaudii propozycja-proszę pojechać do Niemiec lub Holandii i zrobić sobie fotki z kukłą -prezydenta Erdogana, wtedy zobaczymy jaka z pani odważna demokratka.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ależ ta kukła

   Hops (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   podoba mi się bardziej niż sam Prezes wraz z p.Terleckim i p.Mazurek razem do kupy wzięci !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama