Taśmy Kukiza. Robert Winnicki: Solidaryzujemy się z Zawiszą....

  Taśmy Kukiza. Robert Winnicki: Solidaryzujemy się z Zawiszą. Kukiz powinien przeprosić [VIDEO]

  Maciej Deja (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Robert Winnicki

  Robert Winnicki ©Fot. Piotr Smoliński

  – Nienawidzę Zawiszy, k..., jak go widzę, to białej gorączki dostaję – takie słowa o Arturze Zawiszy padły w zeszłym roku z ust Pawła Kukiza podczas jednego z nieformalnych spotkań z działaczami Ruchu. Słowa te nagrano, a taśmy, które przed wyborami próbowano sprzedać posłowi Kukiz'15, Markowi Jakubiakowi za 30 tys. zł, krążące od kilkunastu godzin w sieci, są wodą na młyn dla osób wieszczących Ruchowi rozłam lub upadek.
  Robert Winnicki

  Robert Winnicki ©Fot. Piotr Smoliński

  – Nagrania nie są żadną rewelacją. Opinia Pawła Kukiza o Arturze Zawiszy jest powszechnie znana, to była zresztą prywatna rozmowa – mówi Jakub Kulesza, rzecznik klubu Kukiz'15. Sam Kukiz unika komentowania sprawy, przepraszając jednak za nieparlamentarny język. Zawiszy, współzałożyciela Ruchu Narodowego, do którego należy kilku posłów Kukiz'15, przepraszać nie zamierza. – Zawisza tych przeprosin się nie domaga – potwierdza Kulesza.
  W dalszej części nagrania Kukiz wypowiada się wulgarnie na temat antysemitów i rasistów „jak widzę tych psychopatów, dostaję białej gorączki”, a potem znów wraca do Zawiszy. – A ten za mną chodzi i chodzi. Najchętniej bym mu wy...ał – mówił muzyk, odnosząc się do aktywności byłego posła, wynikającej z chęci startowania z list Kukiza. To pozwala przypuszczać, że właśnie takie poglądy przypisuje on Zawiszy. – W żadnym fragmencie tego nagrania skrajne poglądy nie były przypisywane panu Zawiszy. To były dwie osobne wypowiedzi, jedna o Arturze Zawiszy, druga o skrajnych antysemitach i rasistach – tłumaczy Kulesza.

  TAŚMY KUKIZA | POSŁUCHAJ NAGRANIA | KTO STOI ZA WYCIEKIEM? RAPER I WIDEOBLOGER PRZERZUCAJĄ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ


  Taśmy Kukiza | Robert Winnicki: Paweł Kukiz powinien wyjaśnić tę sprawę publicznie i przeprosić

  Źródło: AIP/x-news


  Inaczej na incydent patrzy poseł Kukiz'15 i prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki – Solidaryzujemy się z Arturem Zawiszą i uważamy, że Paweł Kukiz powinien wyjaśnić tę sprawę i przeprosić. Normalne, ludzkie przeprosiny w sferze publicznej po ludzku mu się należą – przekonywał w rozmowie z AIP. Winnicki zwraca też uwagę, że to nie jedyny dowód na to, że w drogi Ruchu Narodowego i Kukiz'15 się rozjeżdżają. – W sobotę podczas obrad Rady Politycznej Ruchu Narodowego będziemy rozmawiać o tym, na ile wobec pewnych tendencji w klubie, jesteśmy w stanie realizować założenia programowe i ideologiczne RN – powiedział w rozmowie z reporterem Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP). Poseł podkreślał, że przed wyborami zawarto umowę niektóre kwestie nie będą przedmiotem dyscypliny partyjnej, a teraz okazuje się, że klub zabiera jednoznaczne stanowisko w sprawie ochrony życia, i to inne, niż ma Ruch Narodowy. – To psuje atmosferę – mówi Winnicki. Fakt, że pozycja Winnickiego w klubie jest coraz słabsza (został odsunięty od prezydium), rodzi pytania, czy posłowie związani z RN nie planują wystąpić z klubu Kukiza.

  CZYTAJ TEŻ | PAWEŁ KUKIZ: GDYBY PODOBAŁO MI SIĘ WSZYSTKO, CO ROBI ROBERT WINNICKI, ZAPISAŁBYM SIĘ DO RUCHU NARODOWEGO


  Te informacje dementuje nie tylko rzecznik Kulesza, ale również nieoficjalnie wspomniani posłowie, którzy, by pokazać dezaprobatę dla jego działań, ponoć nie podają Winnickiemu ręki. – Zmiany w prezydium nastąpiły na wniosek wszystkich posłów związanych z Ruchem Narodowym. Wszyscy świetnie pracują w ramach klubu i się z nim identyfikują. Czego nie można powiedzieć, jak pan zauważył, o pośle Winnickim. Decyzja, co dalej, należy do niego – komentuje Kulesza, podkreślając jednak że Kukiz'15 to koalicja ugrupowań antysystemowych i każdy jego członek ma prawo działać na rzecz rodzimej organizacji. – To one są siłą naszego ruchu. Poseł Winnicki nie robi zatem w tym zakresie nic niestosownego – zapewnia. Podobnie komentuje plotki o możliwym odejściu posłów. – Każdy w klubie wie, że może z niego wystąpić w każdej chwili. Informacje o rozpadzie pojawiają się regularnie od samych wyborów – już dawno przestaliśmy się nimi przejmować – mówi Kulesza.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nacjonalista się obraził.

   LH.DWR. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Ruch Narodowy to partia nacjonalistyczna. Podobnie jak była niemiecka NSDAP - nacjonalistyczna partia.W Niemczech dzisiaj mamy NPD,neonacjonaliści i są pod stałą obserwacją...rozwiń całość

   Ruch Narodowy to partia nacjonalistyczna. Podobnie jak była niemiecka NSDAP - nacjonalistyczna partia.W Niemczech dzisiaj mamy NPD,neonacjonaliści i są pod stałą obserwacją Bundesverfasungschuz-ochrony państwa.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama