Ruszył proces w sprawie afery Amber Gold

Ruszył proces w sprawie afery Amber Gold

TVN24/x-news

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Po godzinie 11 ruszył ostatecznie proces w sprawie afery Amber Gold. Początkowo rozpoczęcie rozprawy zaplanowano na godzinę 9, ale wobec uzyskania informacji, że w budynku jest bomba, zarządzono ewakuację i przeszukanie.
Na ławie oskarżonych zasiadły dwie osoby – Marcin P. i Katarzyna P. – małżeństwo, które w styczniu 2009 roku powołało spółkę Amber Gold. Według śledczych, działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili sobie z tej działalności stałe źródło dochodu. W latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki oszukali na 851 mln zł.

Zostali także oskarżeni m.in.
o działalność parabankową i pranie brudnych pieniędzy, które wyłudzili od klientów spółki. - Mieliśmy do czynienia z piramidą na rynku finansowym. Poszczególni klienci padli ofiarą oszustwa - powiedział Krzysztof Kopania z prokuratury okręgowej w Łodzi.

- Nie mogę powiedzieć, że oszukiwał - oznajmił obrońca Marcina P. Marcin Komorowski. - Co robił zostanie ujawnione w toku postępowania - dodał.

Podczas procesu ws. afery Amber Gold w gdańskim sądzie obowiązują szczególne środki bezpieczeństwa. Zamknięcie bocznych wejść, wzmożona kontrola osobista, imienne karty wstępu dla dziennikarzy i publiczności.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo