Podhale. Policjantom z helikoptera wypadły granaty. Trwają...

  Podhale. Policjantom z helikoptera wypadły granaty. Trwają poszukiwania zguby

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Mateusiak

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Podhale. Policjantom z helikoptera wypadły granaty. Trwają poszukiwania zguby
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Materiały operacyjne policji

  Choć ta historia brzmi jak scenariusz skeczu kabaretowego to jednak wydarzyła się naprawdę! Grupa policyjnych komandosów z województwa podkarpackiego zgubiła we wtorek na Podhalu kilka sztuk granatów. Te wypadły mundurowym z pokładu służbowego śmigłowca, którym lecieli na akcję do wsi Witów. Teraz policjanci z Nowego Targu i Zakopanego apelują do górali, by w momencie odnalezienia granatu powiadomili o tym fakcie miejscową komendę.

  >> Zobacz, jak policja tłumaczy zgubienie granatów  Jak podał dziś (czwartek 8 czerwca) Tygodnik Podhalański, w miniony wtorek (6 czerwca) we wsi Witów (powiat tatrzański) doszło do spektakularnego zatrzymania dwójki bandytów. Policjanci ze specjalnej grupy komandosów przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie (policjanci z Zakopanego jedynie ich wspierali) przy pomocy m.in.
  śmigłowca desantowali się na jedną z nieruchomości w tej górskiej wiosce i po chwili wyprowadzili z niej dwóch mężczyzn. Oficjalnie policja nie podaje jeszcze dlaczego doszło do zatrzymania, ale na Podhalu mówi się, że dwaj aresztowani witowianie mieli mieć wielką plantację marihuany i zajmować się przemytem.

  Cała akcja była więc bardzo widowiskowa i policja mogłaby mówić w jej przypadku o ogromnym sukcesie gdyby nie fakt, że w trakcie przelotu śmigłowcem ze wsi Ciche (tu policjanci się przegrupowywali) do Witowa, grupie komandosów wypadły z pokładu helikoptera granaty.

  Test MultiSelect - przykładowe pytania testu psychologicznego do policji


  - Niebezpieczne przedmioty wypadły z śmigłowca w rejonie Cichego - mówi Roman Wolski, rzecznik prasowy nowotarskiej policji. - Okolice tej wsi zostały przeszukane w środę za pomocą wykrywacza metalu. Niestety to nie pomogło i dalej nie odzyskaliśmy granatów. Dlatego prosimy każdego kto znajdzie te granaty o natychmiastowe zawiadomienie policji w Zakopanem czy Nowym Targu - apeluje Wolski i zaznacza, że policja granatów "nie zgubiła tylko te zostały utracone w wyniku akcji".

  Nowotarski policjant uspokaja wystraszonych górali, że zagubione materiały to granaty hukowo-błyskowe. - Nie mają więc dużej siły rażenia. Można je porównać do dużych petard - mówi. - Gdyby jednak taki granat wybuchł komuś w ręku skutki byłyby poważne. Dlatego bardzo prosimy, gdyby ktoś znalazł granaty prosimy, aby ich nie dotykać.

  Co o całym zamieszaniu sądzą górale?

  - Polska policja naprawdę schodzi na psy - śmieje się Zofia Sowa, mieszkanka Witowa.

  Wiadomo już też oficjalnie co policjanci robili w Witowie

  Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową po raz kolejny zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze z Rzeszowa i Lublina w dwóch miejscach zabezpieczyli ponad 2 tysiące roślin konopi oraz ponad 40 kg marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na ponad milion trzysta tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Wietnamu oraz dwóch Polaków, którzy są podejrzani o udział w tym procederze.

  Policjanci z wydziałów kryminalnych obu komend zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili miejsca, gdzie mogą znajdować się uprawy konopi indyjskich. We wtorek kilkudziesięciu funkcjonariuszy wspieranych przez policjantów z Samodzielnego Poddziału Antyterrorystycznego Policji z Rzeszowa i Lublina z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca jednocześnie weszło do budynków znajdujących się w Witowie, w województwie małopolskim oraz w miejscowości Topórek w województwie mazowieckim.

  W tych dwóch miejscach przestępcy ukryli nielegalne uprawy. W wydzielonych strefach znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, od niewielkich sadzonek do roślin, które były już niemal w pełni dojrzałe. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące roślin oraz ponad 42 kilogramy suszu. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na kwotę blisko milion trzysta tysięcy złotych. Z zabezpieczonych krzewów konopi można wytworzyć blisko 50 kilogramów narkotyku o czarnorynkowej wartości półtora miliona złotych.

  >> Czytaj więcej o policyjnych akcjach w Małopolsce


  Hale, w których prowadzone były nielegalne uprawy wyposażono w urządzenia, które służyły do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylowania. Wartość zabezpieczonych instalacji sięga 100 tys. złotych.

  Policjanci do tej sprawy zatrzymali pięć osób w wieku od 37 do 67 lat. Trzy osoby, w tym jedna kobieta to obywatele Wietnamu. Dwaj pozostali mężczyźni to obywatele Polski, jeden z nich, był właścicielem budynku, w którym prowadzona była uprawa. Pozostałe osoby, na co dzień mieszkały w budynkach i zajmowały się pielęgnacją roślin.

  W Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy i wytwarzania narkotyków. Grozi im za to od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

  19 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Wrocławskiej

  Psy policyjne też kiedyś były po raz pierwszy w pracy [ZDJĘCIA]

  Psy policyjne też kiedyś były po raz pierwszy w pracy [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Psy policyjne też kiedyś były po raz pierwszy w pracy [ZDJĘCIA] ©reddit.com


  WIDEO: "Nie gapić się, nie stać, nie nakręcać". Policja radzi, co zrobić, gdy jesteśmy świadkami widowiskowej akcji

  Autor: TVN24, x-news

  Czytaj także

   Komentarze (92)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO PEŁO BYŁ W ARMIJI redBULLA TAKI ROSSduPOc

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   ŻE LIBER FEEEminNO GENDER BIURWALICJA ŚNIYNTYCH POkrowCUF ZNAŁA INO GRANATY OWOCOWE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale Misiewicze!

   Hahahaha! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Pewnie zamiast szkolenia mieli apel. Smoleński.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   LIBER KAR TELE PO DONKU

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   I LIBEER MISIAKI BYŁY LEPSSIE PO POLACKU P0daLCU.?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wojna idzie

   AK47 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   ...kazdy granat sie przyda.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znów te kryminalizowane konopie

   brak mi już sił i głowy do zrozumienia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Ile jeszcze lat będe słuchał o brawurowej akcji policji, narkotyki, przemyt, rany boskie dobrze że policja jest bo tak to pewnie cała Polska by się zaćpała. Konopia była, jest i będzie i nic tego...rozwiń całość

   Ile jeszcze lat będe słuchał o brawurowej akcji policji, narkotyki, przemyt, rany boskie dobrze że policja jest bo tak to pewnie cała Polska by się zaćpała. Konopia była, jest i będzie i nic tego nie zmieni, to dzięki kalekiemu prawu jakie mamy w Polsce konopia zamiast nam służyć staje się narzędziem do napędzania policyjnego kołowrotka, które wpaja obywatelom jakie to złe i diabelskie. Tak na prawdę dzięki konopi policja ma co robić, jednak cierpi przez to społeczeństwo a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niedorajdy

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Dostali chlopcy zabawke ale szarej istoty komórkowej brakuje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hahahaha policjanci pewnie z polecenia

   Krakus82 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Przecież do policji 70 procent ludzi dostaje się z polecenia ( po znajomości ), jak ich widać na ulicach to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Helikopter

   Tomi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Hehehe dobrze ze nie zgubili helikoptera;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To się ktoś rozerwie :)

   nb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

   :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To

   Szakal_Zenon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

   jakaś parodia, a nie udana akcja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To na pewno wina Tuska

   Ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   I Merkel

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama