Ważne
  Po skandalu w "Kuchennych Rewolucjach": Więzienie w...

  Po skandalu w "Kuchennych Rewolucjach": Więzienie w zawieszeniu dla kieleckiej restauratorki!

  Mateusz Kołodziej

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Po skandalu w "Kuchennych Rewolucjach": Więzienie w zawieszeniu dla kieleckiej restauratorki!
  Na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz karę grzywny skazał kielecki są Agnieszkę K., byłą właścicielkę restauracji Wyszynk z Szynką. To efekt skandalu jaki wybuchł po emisji programu Kuchenne Rewolucje. Sprawę szeroko opisywaliśmy na łamach "Echa Dnia".
  Po skandalu w "Kuchennych Rewolucjach": Więzienie w zawieszeniu dla kieleckiej restauratorki!

  Przypomnijmy, że skandal wybuchł w połowie 2016 roku w Kielcach, po tym jak w jednym z majowych odcinków „Kuchennych Rewolucji”, znana restauratorka i prowadząca program Magda Gessler ujawniła szokujące informacje ukazujące traktowanie pracowników lokalu „Wyszynk z Szynką” (dawniej, przed realizacją programu była to jadłodajnia Bartosz) przez właścicielkę.

  Podejrzewano wtedy między innymi łamanie praw pracowniczych i konsumenckich.
  W programie ujawniono między innymi rozmowy Magdy Gessler z pracownicami lokalu, z których wynikało, że kielecka właścicielka za pracę na pełny etat płaci swoim pracownikom 700 - 800 złotych, mimo że sama deklarowała kwoty znacznie wyższe - 1500 - 2000 złotych). Duże kontrowersje budziły też produkty, które według restauratorki, w dużej mierze były przeterminowane.

  Agnieszka K. ze względów oszczędnościowych wszystkie dania gotowała w jednym wywarze. Sprawą zainteresowało się Echo Dnia, a także media w całej Polsce, wybuchł ogromny skandal, posypały się skargi, a wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicielkę jadłodajni złożyła między innymi świętokrzyska posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Krupka.


  Prokuratura w styczniu postawiła kobiecie zarzuty, a we wtorek, 28 lutego zapadł nieprawomocny wyrok. Agnieszka K. została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, musi też zapłacić 3 tysiące 200 złotych grzywny i pokryć koszty procesowe. - Nie byłam na sprawie, nic nie wiem o wyroku, jeśli jest, to czekam aż dostanego drogą pocztową. Nie będę nic komentowała. Zostawiłam tę sprawę, nie handryczyłam się z nikim, bo mam dość pomówień. Nie będę się odwoływała, to wszystko jest chore - mówiła nam we wtorek Agnieszka K.

  Zadowolona z wyroku jest poseł Anna Krupka. - To sprawiedliwy wyrok i jeden z nielicznych, w którym mamy karę więzienia w zawieszeniu za łamanie praw pracowniczych. My stawiamy pracowników na pierwszym miejscu i chcemy otoczyć ich szczególną troską. Jeżeli dowiem się o kolejnych przypadkach łamania praw pracowniczych, również będę starała się dociekać sprawiedliwości i interweniować - zaznacza poseł.

  #TOP Sportowy24 - internetowe hity minionego tygodnia  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyzysk połowa przez polka

   Bolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nikt nigdy nie wykorzystam tak pracownika jak Polak Polaka wiem bo pracowałem we Słowenii Austrii holandii wielkiej Brytanii Szwajcarii a to mniej zapłaci a to zwiększy ilość pracy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Art

   Hefajstos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

   Nie wiem czy ktoś zdążył zauważyć, ale całe te Kuchenne Rewolucje to jedno wielkie lansowanie mobbingu. Rzucanie w ludzi sałatą, oblewanie ich wodą czy obsypywanie mąką na antenie ( czy po za nią)...rozwiń całość

   Nie wiem czy ktoś zdążył zauważyć, ale całe te Kuchenne Rewolucje to jedno wielkie lansowanie mobbingu. Rzucanie w ludzi sałatą, oblewanie ich wodą czy obsypywanie mąką na antenie ( czy po za nią) raczej tylko Januszow byznesu zachęca do tego żeby w ten sposób traktować podwładnych (nie tylko w gastronomii). Pamiętajmy że TVN to wyrocznia byznesmenow. Więc patrzą jak Gesler traktuje ludzi i chłoną to jak gąbkazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale jaja !!!

   Wroclawianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   No ladnie nic nie da sie ukryc,bo wszystko i tak wyjdzie na jaw predzej czy pozniej :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gessler

   lolek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

   pani gessler jest mi całkiem obojętna ale takie wpisy to czyste chamstwo. Pokażcie siebie piękni debile


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skandal

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   a gessler jak sie zachowuje ! to nie podlega ukaraniu ???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo