Paweł Kukiz: Dam się kupić tylko nową konstytucją [VIDEO]

  Paweł Kukiz: Dam się kupić tylko nową konstytucją [VIDEO]

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Kukiz mocno zabiega o zmianę konstytucji

  Paweł Kukiz mocno zabiega o zmianę konstytucji ©Adam Wojnar

  – Jeśli pojawiłaby się konstytucja, którą czytałbym z zapartym tchem, wracam na scenę muzyczną – deklaruje Paweł Kukiz w kontekście zmiany ustawy zasadniczej zapowiadanej przez PiS.
  Paweł Kukiz mocno zabiega o zmianę konstytucji

  Paweł Kukiz mocno zabiega o zmianę konstytucji ©Adam Wojnar


  TVN24/x-news


  Lider ugrupowania Kukiz'15 w rozmowie emitowanej na antenie TVN24 przyznawał, że cieszą go sygnały o chęci zmiany konstytucji, wysyłane przez Jarosława Kaczyńskiego, jak i Andrzeja Dudę.
  Prezes PiS podczas przemówienia na Dzień flagi przekonywał, że teraz jest „dobry moment na zmiany w konstytucji”, nawet jeśli udałoby się je sfinalizować dopiero w przyszłej kadencji Sejmu. Nie wykluczał także skorzystanie z instytucji referendum, którą mocno popiera Kukiz. Z kolei prezydent mówił we wtorek o konieczności przygotowania „wnikliwego rozwiązania w debacie z suwerenem, jakim jest polskie społeczeństwo”. – Każdy jej punkt musi być omówiony, by naród rozumiał jej postanowienia i je akceptował – mówił Duda o nowej ustawie zasadniczej. Obecnie obowiązującą nazwał „konstytucją czasu przejściowego”. – To było kapitalne przemówienie – nie ukrywa Kukiz, którego głównym postulatem jest właśnie zmiana konstytucji. Lider trzeciej siły w Sejmie potwierdza, że prowadzi na ten temat rozmowy z Kancelarią Prezydenta, a także ma nadzieję na podobne debaty na szczeblu parlamentarnym. – Nie dam się kupić apanażami, dam się kupić nową konstytucją. Gdyby pojawiła się konstytucja, którą będę czytał z zapartym tchem, wracam na scenę muzyczną – deklaruje.

  PAWEŁ KUKIZ: MAM JEDEN CEL, KTÓRYM JEST DOPROWADZENIE DO ZMIANY KONSTYTUCJI [VIDEO]


  Podczas wystąpienia w Sejmie o szczegółach propozycji PiS ws. zmiany konstytucji mówiła rzecznik partii, Beata Mazurek. – Zaczniemy od dyskusji wewnątrz własnej partii, z ekspertami, a później, z udziałem wybitnych prawników, konstytucjonalistów i politologów stworzymy ankietę konstytucyjną z konkretnymi propozycjami – mówiła, wskazując że dopiero one będą dyskutowane ze wszystkimi siłami politycznymi. Kiedy możemy się ich spodziewać? – Myślę, że nie należy z tym zwlekać – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Ustawodawczej, Stanisław Pięta. Poseł PiS uważa, że powinna zostać powołana nadzwyczajna komisja ds. opracowania nowego projektu konstytucji, nie wyklucza też wprowadzenia zmian jeszcze w tej kadencji Sejmu. – Rozkład niektórych ugrupowań parlamentarnych może spowodować, że wielu posłów opozycji mogłoby być gotowych nas wesprzeć – tłumaczy Pięta. Jak podkreśla poseł partii rządzącej, obecnie obowiązująca konstytucja wymaga zmiany. – Została ona uchwalona w momencie nierównowagi politycznej, to był ułomny Sejm, zdominowany przez ugrupowania postkomunistyczne, a i centroprawica aprobowała współpracę z siłami politycznymi wywodzącymi się z PRL-u. Tamta konstytucja nie miała odpowiedniej akceptacji społecznej i nie ma jej nadal – uważa Pięta.

  GRZEGORZ NAPIERALSKI: SZYBKIE GŁOSOWANIE POPRAWEK DO KONSTYTUCJI MOŻE OGRANICZYĆ DEMOKRACJĘ [VIDEO]


  Z nadzieją na sygnały wysyłane przez partię rządzącą patrzy rzecznik Kukiz'15, Jakub Kulesza. – Jeśli będzie choć cień szansy na zmianę konstytucji – a na gorsze już się chyba jej nie da zmienić – to z tej szansy skorzystamy. Będziemy wspierać każdy krok, który idzie w dobrą stronę – zapowiada Kulesza w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP), podkreślając jednak że nowa konstytucja nie może być konstytucją Kwaśniewskiego albo Kaczyńskiego, tylko konstytucją, która ma oparcie w całym narodzie. – Przy jej tworzeniu muszą brać udział wszystkie ugrupowania, nie tylko parlamentarne. Chcemy konstytucji w stu procentach obywatelskiej – deklaruje. Kulesza pozytywnie ocenia też propozycje przedstawione przez Beatę Mazurek, chociaż ma wątpliwości, czy intencje PiS są szczere. – Podejście PiS jest słuszne, o ile nie będzie to markowanie chęci debaty jak w przypadku dyskusji w sprawie Trybunału – uważa. Rzecznik Kukiz'15 zwraca uwagę, że w obecnej kadencji Sejmu zmiany konstytucji są możliwe tylko w przypadku zgody dwóch ludzi dwóch ludzi – Grzegorza Schetyny i Jarosława Kaczyńskiego. – Ten drugi chce iść w mniej obywatelską stronę, a pierwszy, jako przedstawiciel opozycji totalnej, staje się największym obrońcą obecnej konstytucji, która też jest bardzo partiokratyczna i antyobywatelska – wyjaśnia Kulesza. – Szanse na zmiany w konstytucji nie są wielkie, ale będziemy proponować zmiany proobywatelskie i zarazem sprawdzać intencje tych ugrupowań – zapowiada.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto nigdy nie miał swego nie uszanuje wspólnego.

   Karolina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Te tony ustaw a wszystkie jak rzeszoto,tworzone pod siebie,na złość przeciwnikowi a biało-czerwona ociekająca jadem i plwocinami leży gdzieś w kącie jak kiblowa ściera. Jeszcze tylko konstytucję...rozwiń całość

   Te tony ustaw a wszystkie jak rzeszoto,tworzone pod siebie,na złość przeciwnikowi a biało-czerwona ociekająca jadem i plwocinami leży gdzieś w kącie jak kiblowa ściera. Jeszcze tylko konstytucję spieprzyć a olej sam spłynie do tępych,parobczano-fornalskich,sprzedajnych łbów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   -jesli pojawilaby sie konstytucja, ktora czytalbym z zapartym tchem, wracam na scene-

   Powyzsze zdanie p.Kukiza mozna skojarzyc z jakims alibi, a na pewno z Palikotem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   I tak: wy macie 4%, ja mam 1%, ale w spolce ZLEW bedziemy mieli 8%. Jednak tak sie stalo, ze te 8% przeszlo do puli PiS. Natomiast 8% Kukiza wyroslo z puli PO. A nastepnie, jeden cyrk sie skonczyl,...rozwiń całość

   I tak: wy macie 4%, ja mam 1%, ale w spolce ZLEW bedziemy mieli 8%. Jednak tak sie stalo, ze te 8% przeszlo do puli PiS. Natomiast 8% Kukiza wyroslo z puli PO. A nastepnie, jeden cyrk sie skonczyl, pojawil sie kolejny pod kryptonimem KOD!
   Idealistyczna konstytucja, idealistyczni ludzie, idealistyczne kontakty miedzyludzkie... To i owszem, sa w powiesciach panienek, beda na Marsie w 2027 roku bo wtedy na nim wyladuja. Ludzie z inklinacjami idealizmu, jednostki pozytywne, jednak w polityce osiagaja niewiele.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kukiz i Konstytucja ?

   Gabriel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Pan Kukiz zna się na Konstytucji jak Jacek i Agatka ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kukiz sprzedawczyku!!!

   Bob21 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

   Że Kukiz jest tak mało rozumny - tego się nie spodziewałem!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koniec padalca Qurkiza

   św.NH (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 13

   Człowiek który nie wie nic o honorze, rżnie patriotę zamoczył usta w smrodzie KOD i się dotruł!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co może zaprzeć dech Kukizowi?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Ile TYSIĘCY ustaw i ile tysięcy "strzępów" dodanych do nich z ustaw wcześniejszych, od roku... (którego to?) obowiązuje dziś? Kto może się w tym nie pogubić i "nie dać zagiąć"? Czy to jest PRAWO,...rozwiń całość

   Ile TYSIĘCY ustaw i ile tysięcy "strzępów" dodanych do nich z ustaw wcześniejszych, od roku... (którego to?) obowiązuje dziś? Kto może się w tym nie pogubić i "nie dać zagiąć"? Czy to jest PRAWO, czy BEZPRAWIE?

   Zmieniły się instytucje, zmieniła się Konstytucja, podobno, zmienił się nawet ustrój, a ustawodawstwo "ten cały galimatias" przetrwało i wszystko ze sobą "pogodziło"?

   Nie wiem, co może zaprzeć dech Kukizowi, ale ja zagłosuję "ZA" TYLKO wtedy, gdy NOWA BĘDZIE NOWA i zaproponuje: najpierw ZUPEŁNIE NOWY PARLAMENT, a potem CAŁE NOWE USTAWODAWSTWO od POCZĄTKU, nie mówiąc o tak zwanym Trybunale Konstytucyjnym, którego może nie być, jeżeli parlamentarzyści dorosną do roli USTAWODAWCY.

   Kto podejmie się czegoś takiego?

   Czy czegoś takiego by nie należało zacząć od UKONSTYTUOWANIA nowego Sejmu, złożonego z kompetentnych 200-250 prawników? Tacy właśnie prawnicy powinni przygotować projekty nowych ustaw, które powinny wejść w życie z chwilą zadziałania Konstytucji. Trudne zadanie? A DOBRE rządzenie państwem jest łatwiejsze?

   Jeżeli zadanie jest za trudne, to dajmy sobie spokój z "nową" Konstytucją; wystarczy "UHONOROWAĆ" i ZREALIZOWAĆ tę, która jest.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dam się kupić tylko nową konstytucją

   kukiz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

   ty już dałeś się kupić. Ci, którzy na ciebie głosowali, nie głosowali na Kaczyniaka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mr Kukiz, właśnie akurat o tym trzeba tylko gadać z jej ekscelencją PO & Co.

   A pośrednio z jej ideowym wspólnikiem Petru i KOD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

   I cóż z dwojakiego powodu:
   1. PO & Co. nie chce mieć żadnej konstytucji nowej i poprawionej. Bo pozostaną bez żadnego tematu, po czym upadek
   2. PiS nie ma żadnej wprawy do interesu
   Lady Pitera,...rozwiń całość

   I cóż z dwojakiego powodu:
   1. PO & Co. nie chce mieć żadnej konstytucji nowej i poprawionej. Bo pozostaną bez żadnego tematu, po czym upadek
   2. PiS nie ma żadnej wprawy do interesu
   Lady Pitera, często z Czarzasty w TVN, miała na PiS pełny wydział śledczy. Jednak jej wydział wynalazł w PiS zaledwie takiego lewego dorsza za 6,75 zeta. Wydział Pitera też nie stwierdził czy kręgowiec był akurat zdatny do konsumpcji, czy śniętym. I stąd nie został przez PiS stosownie zaksięgowany. Natomiast wydział Pitera kosztował podatników 6 baniek. Lady jest w nagrodę... I niech pan zgadnie, Kukiz... Jest Europoseł i dorabia w TVN, bo w tej Brukseli to bida być musi.
   I co zrobić... PO nie chce, a pan z nią chce! PiS dawno chce, a pan z nim nie chce! Czyli ja stawiam na rapowca, Liroy!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo