Ważne
  MSZ odradza podróży do Turcji. Jedziesz? Zarejestruj swój...

  MSZ odradza podróży do Turcji. Jedziesz? Zarejestruj swój wyjazd

  Zdjęcie autora materiału

  Kinga Czernichowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Andrzej Banas / Polska Press

  "Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkich podróży do tego kraju do czasu ustabilizowania sytuacji" - taki komunikat pojawił się na stronie polskiego MSZ. Wszystkie przejścia graniczne są zamknięte, w Ankarze trwają działania zbrojne.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Andrzej Banas / Polska Press

  "Obywatelom polskim przebywającym aktualnie w Turcji zalecamy zachowanie najdalej idącej ostrożności, pozostanie w bezpiecznym miejscu, unikanie miejsc publicznych i wszelkich zgromadzeń. W związku z zaistniałą sytuacją mogą również pojawić się zakłócenia i przerwy w łączności telefonicznej i internetowej" - czytamy w komunikacie MSZ.

  Ci, którzy są już w Turcji, mogą poinformować o swojej sytuacji konsulów dyżurnych w Ambasadzie RP w Ankarze, podajemy numer telefonu: (+90) 530 469 1261.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych sugeruje, by ci, którzy mimo wszystko mają zamiar wjechać w najbliższym czasie do Turcji, monitorowali na bieżąco sytuację w środkach masowego przekazu, a także na stronach urzędów w Ankarze i Stambule. Swój wyjazd warto zarejestrować w systemie Odyseusz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo