Ważne
  Mieszkaniec Zgierza wysłał pogróżki do lidera KOD-u. Grozi...

  Mieszkaniec Zgierza wysłał pogróżki do lidera KOD-u. Grozi mu 5 lat więzienia

  Matylda Witkowska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mateusz Kijowski szef KOD-u otrzymał od mieszkańca Zgierza wiadomość z pogróżkami

  Mateusz Kijowski szef KOD-u otrzymał od mieszkańca Zgierza wiadomość z pogróżkami ©Grzegorz Jakubowski

  Mieszkaniec Zgierza wysłał pogróżki do Mateusza Kijowskiego z KOD. Z całej Polski płyną głosy oburzenia. Są też doniesienia do prokuratury.
  Mateusz Kijowski szef KOD-u otrzymał od mieszkańca Zgierza wiadomość z pogróżkami

  Mateusz Kijowski szef KOD-u otrzymał od mieszkańca Zgierza wiadomość z pogróżkami ©Grzegorz Jakubowski

  Pan Krzysztof ze Zgierza miał dość Mateusza Kijowskiego oraz KOD-u. Wysłał do niego wiadomość na Facebooku. Jej treść w większości nie nadaje się do powtarzania.

  „Zrobimy z wami co Hitler zrobił z waszymi przodkami” - napisał pan Krzysztof, po czym dołączył stek wyzwisk o wymowie antysemickiej. Na koniec zażądał opuszczenia kraju: „Jude raus, holocaust” - zakończył.

  Wiadomość Mateusz Kijowski zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Natychmiast wywołała oburzenie KOD-owców.

  Z obrażaniem Kijowskiego nie mógł się pogodzić znany muzyk Zbigniew Hołdys. Podrzucił wiadomość straży miejskiej ze Zgierza. „Miasto macie piękne, ludzie fajni, wszystko idzie ku dobremu i tylko taka kancera wędruje po internecie” - napisał Hołdys i zaproponował pokazanie wyzwisk władzom.

  Nie wiadomo, dlaczego Hołdys wybrał straż miejską. Dariusz Bereżewski, komendant zgierskiej straży podkreśla, że nie zajmuje się ona sprawami kryminalnymi.

  - Ale jako praworządni obywatele przekażemy doniesienie policji - zapowiada.

  Oburzonych było więcej. Mejle z informacjami o wyzwiskach trafiły w środę do prokuratury w Katowicach oraz do zgierskiej policji, która też przekazała je do prokuratury. Chociaż nie były to formalne doniesienia, śledczy potraktowali je poważnie.

  Prokuratura Łódź Polesie wszczęła śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa dyskryminacji i nienawiści.

  - Wszczęcie w tej sprawie postępowania to efekt zawiadomienia o przestępstwie, jakie do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu skierował jeden z mieszkańców Katowic. Mężczyzna podał, że czuje się pokrzywdzonym w związku z treścią wpisów, zamieszczonych prawdopodobnie przez mieszkańca Zgierza - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Doniesienie wraz z wydrukiem z portalu społecznościowego, przekazane zostało do prokuratury poleskiej, która jest wyznaczona do prowadzenia w okręgu łódzkim przestępstw w sprawie tzw. „mowy nienawiści”.

  CZYTAJ TEŻ: Niszczył witrynę sklepu, bo właściciele działają w KOD. Wandal złapany na gorącym uczynku [ZDJĘCIA]

  Zgierzaninowi grozi kara do 5 lat więzienia.

  Nie udało nam się uzyskać wypowiedzi mężczyzny o jego motywach. Zamiast tego w środę wieczorem jego konto na portalu zostało zlikwidowane.

  Działanie zgierzanina potępiły władze miasta. Prezydent Przemysław Staniszewski poparł działania straży miejskiej i ustami swojej rzeczniczki uznał takie działania za „moralnie naganne”.

  Natomiast Leszek Jażdżewski, politolog z Łodzi, nie dziwi się, że takie pogróżki zostały wysłane. Jego zdaniem winni są politycy i sposób w jaki traktują oponentów.

  - Ludzie mówią to samo, co politycy, tylko wyrażają to swoimi, jeszcze gorszymi słowami - mówi Jażdżewski. - Istnieje przyzwolenie, by wyrażać swoje poglądy w ten sposób.

  Jego zdaniem możliwa jest eskalacja agresji, bo złe emocje w Polsce nie są wyciszane.

  - Raczej nie będzie aż tak źle jak w Jugosławii - mówi politolog. - Jednak ważne, jest by przeciwnicy KOD-u skrytykowali formę wypowiedzi zgierzanina.


  Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 21 marca - 27 marca 2016 roku

  Czytaj także

   Komentarze (142)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo dla Tego Pana ze Zgierza

   Aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Proszę się trzymać.
   Napuszczają Polaków na Polaków.
   Zeby zrobić Ukraine

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawo SM

   Topik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   brawa dla komendata strażników ze Zgierza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komunikat MinPrawdy: Płacz demokratów

   https://www.youtube.com/watch?v=q0g4puRgp8s (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   KOD-eraści płaczą, ale NIESTETY RÓWNIEŻ gryzą i mają wściekliznę, jak Korea Północna. Ministerstwo Prawdy na uchodźstwie miało wstawionych na swoim profilu pięćset ileś SAMYCH TYLKO PONUMEROWANYCH...rozwiń całość

   KOD-eraści płaczą, ale NIESTETY RÓWNIEŻ gryzą i mają wściekliznę, jak Korea Północna. Ministerstwo Prawdy na uchodźstwie miało wstawionych na swoim profilu pięćset ileś SAMYCH TYLKO PONUMEROWANYCH komunikatów, oraz MNÓSTWO INNYCH filmów, a KOD-eraści wszystko zniszczyli i wstawili napis: "konto zostało usunięte z powodu roszczenia osób trzecich". Jeżeli światem będzie rządzić łajno POkroju Łączewskiego, czy Rzeplińskiego, to nie będzie łatwo o prawo obywateli do RZETELNEJ wiedzy i RZETELNEJ ROZRYWKI. Ci wszyscy płaczący na filmie, jak tow. Michnik, tow. syfi-Lis, tow. Hanna syfi-Lisica, oraz łgarze mniejszego kalibru, jak Ściera-kowski i "80 wybitnych dziennikarzy", których nazwiska Ściera-kowski wyczytywał z kartki na antenie TVP, zamiast odpowiadać na pytanie, które otrzymał. —Nie można tym wszystkim KOD-erastom pozwolić na dalsze ogłupianie społeczeństwa. Takich gnoi-cenzurów nie mogą dotyczyć żadne dane wrażliwe, bo jak ich wtedy uczyć przyzwoitości?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szybko go namierzyli

   a tego Prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   i innym szkalujacym i obrazajacym Prezydenta, rzad , Panstwo Polskie, ofiary katastrofy smolenskiej, opluwajacych katolikow , kler i wszystko co polskie jakims dziwnym trafem daja spokoj, a tu...rozwiń całość

   i innym szkalujacym i obrazajacym Prezydenta, rzad , Panstwo Polskie, ofiary katastrofy smolenskiej, opluwajacych katolikow , kler i wszystko co polskie jakims dziwnym trafem daja spokoj, a tu dzialanie wrecz blyskawiczne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pozdrawiam tego Pana ze Zgierza

   Prostaczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 4

   Pozdrawiam Serdecznie tego Pana ze Zgierza. Myślę , że za pozdrowienia nie grozi mi kara więzienia. Przy okazji pytanie co grozi takiemu Kijowskiemu za rozwalanie Polski pod hasłem jego fałszywej i...rozwiń całość

   Pozdrawiam Serdecznie tego Pana ze Zgierza. Myślę , że za pozdrowienia nie grozi mi kara więzienia. Przy okazji pytanie co grozi takiemu Kijowskiemu za rozwalanie Polski pod hasłem jego fałszywej i pokrętnej demokracji.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moze to byc

   zwkla prowokacja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   podobna do tej z radiostacja gliwicka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sensacja z ostatniej chwili! Kijowski i Michnik spotkają się z Barackiem Obamą!

   Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   Adam Michnik, Paweł Wroński i Dominika Wielowieyska dołączyli do Mateusza Kijowskiego i wraz z delegacja KOD przebywają już w Waszyngtonie.

   W planie wizyty jest spotkanie w cztery oczy redaktora...rozwiń całość

   Adam Michnik, Paweł Wroński i Dominika Wielowieyska dołączyli do Mateusza Kijowskiego i wraz z delegacja KOD przebywają już w Waszyngtonie.

   W planie wizyty jest spotkanie w cztery oczy redaktora Michnika z prezydentem Barackiem Obamą. Omówione zostaną największe problemy współczesnego świata, czyli zagrażający globalnemu porządkowi krwawy reżim Jarosława Kaczyńskiego.

   Nie obyło się także bez sensacji. Barack Obama zaprosił Mateusza Kijowskiego na wyspę Martha’s Vineyard w wybrzeży stanu Massachusetts gdzie obaj zagrają w golfa. Stawką jest równowartość kwoty, jaką polski obrońca prawa i demokracji, Mateusz Kijowski zalega z alimentami.

   Amerykańskie media są przekonane, że prezydent USA jak na gospodarza przystało pozwoli gościowi z Polski wygrać i tym samym pozbyć się finansowych kłopotów. Paweł Wroński i Dominika Wielowieyska dostąpili zaszczytu i podczas tej rozgrywki będą nosić graczom kije.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obyś tylko nie POkichał

   sie w POrtki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   z radości.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ten zawsze kogoś musi sie czepic

   jak nie Putina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   to Obamy, ciekawe że do Merkel sie nie udali. A ty to pewnie posilasz sie nieprzerwanie papka tego gazecidła.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na Martha's Vineyard

   byle kogo nie zapraszaja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   co najwyzej na Cape Code kaszaloty poogladac, albo rezydencje Kennedych z daleka , hahahahahaha pozdrawiam wszystkich naiwniakow i lewakow.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stanisław Michalkiewicz ostro o KOD: „Nowy naród konfidentów”

   http://polskaniepodlegla.pl/ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   – Kiedy zbierze się wielu durniów to powstaje całkiem nowa jakość – mówi Michalkiewicz, wiadomo o kim i w jakim kontekście.Polecamy cały materiał o KOD, Nowoczesnej, targowicy, Lechu Wałęsie i TW...rozwiń całość

   – Kiedy zbierze się wielu durniów to powstaje całkiem nowa jakość – mówi Michalkiewicz, wiadomo o kim i w jakim kontekście.Polecamy cały materiał o KOD, Nowoczesnej, targowicy, Lechu Wałęsie i TW Bolku. Zauważcie, że Michalkiewicz nazywa Wałęsę konfidentem, który celowo został wsadzony na fotel prezydenta RP!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Portal Lisa szkaluje Polaków i wyzywa nas od złodziei okradających Niemców!

   http://polskaniepodlegla.pl/ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Rozumiemy, że Tomasz Lis i jego koledzy są zakochani w Berlinie i kochają niemiecki kapitał. Rozumiemy, że donoszą wraz z kolegami z „Gazety Wyborczej” na Polskę i chcą nałożenia na nasz piękny...rozwiń całość

   Rozumiemy, że Tomasz Lis i jego koledzy są zakochani w Berlinie i kochają niemiecki kapitał. Rozumiemy, że donoszą wraz z kolegami z „Gazety Wyborczej” na Polskę i chcą nałożenia na nasz piękny kraj sankcji. Ale żeby własnych rodaków szkalować i nazywać złodziejami?

   – Tak wielu kradzieży nie było w Niemczech od początku lat 90-tych. Od czasów, gdy upadek muru berlińskiego sprawił, że już prawie nic nie mogło zatrzymać złodziei zza Odry. To dlatego Niemcy tak bardzo obawiali się wejścia Polski do strefy Schengen, przez co znikała ostatnia szansa, by zatrzymać przestępców na granicach. Przez lata żart, że skradzionego Niemcowi auta trzeba szukać w polskim garażu mocno tracił jednak na aktualności. Do teraz, gdy postanowiono przypomnieć, że złodziejstwo dla wielu uchodzi na Wschodzie za najlepszy styl życia – pisze portal NaTemat.pl

   Przecież to jest jakiś obłęd! W tekście nie ma żądnych konkretnych danych o tym ilu kradzieży mieli dokonać w Niemczech nasi rodacy. Nie przeczytamy w tekście ile osób zostało pociągniętych do odpowiedzialności.Czytelnik może dowiedzieć się tylko, iż w 2015 r. „niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało szokujące dane, z których wynikało, że tak wielu złodziei nie grasowało po RFN od 15 lat. (…) W ciągu roku odsetek kradzieży dokonywanych w Niemczech wzrósł prawie o 10 proc.”.

   Cała publikacja, którą możemy przeczytać TUTAJ i wystawić tam odpowiedni komentarz, jest oparta jedynie na insynuacjach i jakiś ogólnych stwierdzeniach. To po prostu tekst oczerniający Polaków!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a lisidlo okradalo

   Polakow (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   i dobrze bylo, slugus to slugus, z liberii nie wylezie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kto tego idiote

   jeszcze trawi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   czyta i nim sie interesuje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Judeopolonia – atak Żydów na Polskę

   KRÓLEWSKA TV (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI w Mauzoleum nimRod, antypolski przekaz hybryd Nemroda wyjaś. M. Szczytyński

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prof Wolniewicz: Żydzi stoją w Europie za masową imigracją

   https://www.youtube.com/watch?v=bQ2wjwbIR6w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   SZOKUJĄCE WYDARZENIA OSTATNICH TYGODNI: Islamscy imigranci w Niemczech

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo