Loteria wizowa do USA. Uważajcie na oszustów!

  Loteria wizowa do USA. Uważajcie na oszustów!

  Piotr Bera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Twórcy strony internetowej usagc.org wymuszają od internautów pieniądze za fikcyjną rejestrację w loterii wizowej

  Twórcy strony internetowej usagc.org wymuszają od internautów pieniądze za fikcyjną rejestrację w loterii wizowej ©fot. Paweł Relikowski

  Chcesz zdobyć zieloną kartę uprawniającą do stałego pobytu w USA? W pogoni za amerykańskim snem, trzeba uważać na oszustów!
  Twórcy strony internetowej usagc.org wymuszają od internautów pieniądze za fikcyjną rejestrację w loterii wizowej

  Twórcy strony internetowej usagc.org wymuszają od internautów pieniądze za fikcyjną rejestrację w loterii wizowej ©fot. Paweł Relikowski

  Najpierw należy wypełnić internetowy formularz. Podać imię, nazwisko, miejsce urodzenia, adres e-mail, nr telefonu, stan cywilny oraz wykształcenie. Po kilku godzinach zadzwoni telefon. Z zastrzeżonego numeru.

  - Cześć! Jestem Jack i dzwonię z loterii wizowej. Jak się masz? - słyszę w słuchawce mężczyznę mówiącego po angielsku ze wschodnim akcentem. Odpowiadam, że nie mogę doczekać się spełnienia mojego amerykańskiego snu.
  W ciągu następnych kilku minut Jack jeszcze raz pyta mnie o mój wiek (loteria jest dla pełnoletnich), stan cywilny, wykształcenie i w luźnej atmosferze podpytuje czy kiedykolwiek wcześniej byłem w USA. Po wymianie uprzejmości mój rozmówca przechodzi do konkretów. - Kanadyjczycy, Chińczycy, Brytyjczycy nie mogą brać udziału w programie, ale Ty możesz! Gwarantujemy, że w wyniku współpracy z nami otrzymasz wizę, dzięki której będziesz mógł legalnie żyć, ale bez możliwości głosowania w wyborach - dodaje Jack.

  Potem informuje, że po wypełnieniu formularza muszę zapłacić 89 euro za udział w rocznym programie i 388 euro za cztery lata. Tyle miałaby kosztować pewność, że zostanę przyjęty w USA z otwartymi rękami. Gdy jednak zaczynam tłumaczyć, że udział w loterii wizowej jest bezpłatny i ambasada USA przestrzega przed podejrzanymi praktykami, Jack się rozłącza.

  Darmowa rejestracja

  Ambasada przypomina, że rejestracja do Programu Loterii Wizowej odbywa się wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej rządowej strony internetowej dvlottery.state.gov.

  - Tylko strony internetowe oraz adresy e-mail rządu USA kończące się na .gov zawierają oficjalne informacje dotyczące wiz. Jakakolwiek informacja dotycząca wiz otrzymana z adresu e-mail, który nie kończy się na .gov, jest podejrzana. Nie należy dać się zwieść obrazkom przedstawiającym amerykańską flagę, Kapitol, Biały Dom czy Statuę Wolności. To mogą być próby oszustwa - ostrzega ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.

  Tysiące osób chcą do USA

  Zakończyła się rejestracja do Programu Loterii Wizowej 2017. Jednak już niedługo będzie można składać wnioski do kolejnej edycji w 2018 r. W Loterii Wizowej DV-2016 wylosowano 629 Polaków. Szacuje się, że swojego szczęścia w każdym losowaniu szuka 40-50 tys. Polaków.

  W ramach Programu Loterii Wizowej (DV) co roku dostępnych jest do 55 tys. wiz imigracyjnych na pobyt stały do USA osobom pochodzącym z krajów o niskim wskaźniku imigracji. Dla wielu osób wylosowanie wizy imigracyjnej do USA to spełnienie marzeń. Osoby, które wygrają zieloną kartę, mają prawo do pracy, opieki zdrowotnej, opieki społecznej czy emerytury. Jednak, jeśli zdecydowałeś się wysłać zgłoszenie, nie pozwól, by oszuści zmienili to w koszmarne doświadczenie. Biuro Departamentu Stanu do spraw wizowych ostrzega przed zwiększoną liczbą fałszywych e-maili oraz stron internetowych związanych z loterią.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aga

   aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Artykuł może wprowadzić w błędne przeświadczenie niedoinformowanych. Otóż NIKT nie będzie na Was czekał w USA z otwartymi ramionami. NIC nie dostaniecie za darmo. W NICZYM Wam nie pomogą. To stek...rozwiń całość

   Artykuł może wprowadzić w błędne przeświadczenie niedoinformowanych. Otóż NIKT nie będzie na Was czekał w USA z otwartymi ramionami. NIC nie dostaniecie za darmo. W NICZYM Wam nie pomogą. To stek bzdur jest. Jedyne co dostaniecie to możliwość pojechania do USA i podjęcia pracy legalnie. Pieniądze na lot, nauka języka, szukanie pracy, mieszkanie i odkładanie na emeryturę to wszystko Wasza broszka. Czy warto? Jeśli masz rodzinę lub dobry zawód to pewnie tak. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zwłaszcza tych co to znaleźli w Iraku broń chemiczną!!!

   sadc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haha, ciekawi mnie,

   olek_01 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   kto normalny odbiera jakiekolwiek numery zastrzeżone i to jeszcze w takiej ważnej
   sprawie ? :P


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wiem kto

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Każdy normalny odbiera numery zastrzeżone. Chyba, że jesteś gimbusem i boisz się tych śmiesznych żartów swoich kolegów. Druga rzecz, skąd ma wiedzieć po co ktoś dzwoni skoro nie odebrał? Myślenia...rozwiń całość

   Każdy normalny odbiera numery zastrzeżone. Chyba, że jesteś gimbusem i boisz się tych śmiesznych żartów swoich kolegów. Druga rzecz, skąd ma wiedzieć po co ktoś dzwoni skoro nie odebrał? Myślenia trochę...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Good stuff

   Amierikancki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dobrze ujete. Nic dodac, nic ujac. Tak trzymac, panie Bera!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama