Ks. Jacek Międlar został przeniesiony do Tarnowa

  Ks. Jacek Międlar został przeniesiony do Tarnowa

  Robert Gąsiorek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Znany z nacjonalistycznych wystąpień duchowny trafił do Kościoła Księży Misjonarzy w Tarnowie. W parafii ma udzielać tylko sakramentów.
  Ks. Jacek Międlar przed pomnikiem Józefa Kurasia "Ognia" w Zakopanem.
  1/13
  przejdź do galerii

  Ks. Jacek Międlar przed pomnikiem Józefa Kurasia "Ognia" w Zakopanem. ©fot. Łukasz Bobek

  O przenosinach ks. Jacka Międlara jako pierwsza poinformowała wczoraj „Rzeczpospolita”. W parafii Świętej Rodziny, którą prowadzą księża misjonarze, uzyskaliśmy potwierdzenie tej informacji.

  - Decyzją przełożonych ksiądz Międlar trafił do nas dwa dni temu. Będzie prowadził posługę w naszej parafii - przyznaje ks. Mariusz Zygadło pracujący w tarnowskiej parafii. Nie zdradza jednak szczegółów dotyczących okoliczności, w jakich trafił do Tarnowa znany duchowny.

  Informacja o przybyciu kontrowersyjnego księdza do Tarnowa szybko rozeszła się wśród parafian. - Bardzo się cieszę, że trafił właśnie do nas. Widziałam jego wystąpienia w telewizji i w zupełności się z nim zgadzam - mówi Monika Dadej, która przyszła wczoraj pomodlić się w kościele.

  W przybyciu ks. Międlara w Tarnowie swoją szansę upatruje lokalny Obóz Narodowo-Radykalny. - Mam nadzieję, że nie będzie zamknięty w czterech ścianach i zostanie dopuszczony do spotkań ze środowiskami patriotycznymi. Miałoby to duże znaczenie dla rozwoju naszego ruchu - mówi jeden z sympatyków ONR w Tarnowie.

  Nie wiadomo jednak, czy ks. Międlar odważy się na publiczne wystąpienia. Według „Rzeczpospolitej”, duchowny ma ograniczyć się wyłącznie do sprawowania sakramentów. Złamanie zakazu publicznych wystąpień na pewno skończyłoby się poważnymi konsekwencjami dla młodego księdza, gdyż byłby to kolejny akt nieposłuszeństwa wobec przełożonych.

  Gdy w lutym trafił do parafii w Zakopanem, przetrwał tam tylko trzy dni. Zgromadzeniu księży misjonarzy naraził się tym, że wziął udział w spotkaniu lokalnego ONR. Natychmiast został wtedy przeniesiony do klasztoru. W kwietniu wziął jednak udział w uroczystościach 82. rocznicy powstania ONR, które odbyły się w Białymstoku. Ks. Międlar otrzymał wtedy zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz wypowiedzi w mediach.

  Jak podaje „Rzeczpospolita”, młody ksiądz otrzymał ostatnio propozycję wyjazdu na studia do USA, którą odrzucił. Nie zgodził się też zamieszkać w domu prowincjonalnym w Krakowie. Dlatego trafił do Tarnowa.

  Próbowaliśmy wczoraj skontaktować się z ks. Międlarem, jednak nie zastaliśmy go na plebanii.

  Materiał wideo nagrany w lutym w Zakopanem.

  Czytaj także

   Komentarze (46)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co słychać Jacusiu?

   29/177/69/16 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zostawił mnie. A tyle mi obiecywał że się odezwie. Owszem,fajnie było tylko jak długo mam czekać Jacku?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Berman

   sum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Fragment z tajnego referatu Bermana w 1945 r.:
   Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie...rozwiń całość

   Fragment z tajnego referatu Bermana w 1945 r.:
   Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.
   Sprawdzcie to. Znacie podpowiedzi googla? Jak wpisujecie jakąś frazę np polak to pokaże się poniżej lista podpowiedzi, możecie wpisać cokolwiek a google i tak znajdzie coś . Inna sprawa jest po wpisaniu ostatniej litery słowa ŻYD i koniec. Google nic nie wie o żydach, żydowskich, czy innych pertubracjach tego słowa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   j.

   rekin.usa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wyslac go na misje do Afryki.Bedzie spokoj.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawdziwa PRAWDA

   czytający (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Biblijne wymagania: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do...rozwiń całość

   Biblijne wymagania: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie może być świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, lecz utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie." (1 Tym 3 rozdz).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Boze ochraniaj Ks Miedlar

   Maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Dziekujemy P Bogu ze ksiadz MIEDLAR jest z nami !!!
   Szczesc Boze !!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawdziwa PRAWDA

   czytający (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pismo Święte pisze o Bogu: "Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie." (Dzieje Apostolskie 10,34, 35).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRZEWSPANIAŁY CZŁOWIEK ......................................

   krystyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   Ksiądz Jacek Międlar jest przewspaniałym człowiekiem . Tylko ci, co go nie poznali wypisują głupoty. To wielki zaszczyt dla Tarnowa gościć tak wspaniałego człowieka . Księdzu Jackowi życzę dużo...rozwiń całość

   Ksiądz Jacek Międlar jest przewspaniałym człowiekiem . Tylko ci, co go nie poznali wypisują głupoty. To wielki zaszczyt dla Tarnowa gościć tak wspaniałego człowieka . Księdzu Jackowi życzę dużo zdrowia oraz wytrwałości w wybranej niełatwej drodze.

   Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/ks-jacek-miedlar-zostal-przeniesiony-do-tarnowa,10580490/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   U swoich!

   dymek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 19

   Debil do debilnych ludzi i miasta. Witaj w kaźni nienawiści do wszystkiego i wszystkich innych. Jesteś u siebie diabelski pomiocie!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   U swoich!

   Konrad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Pozdrowienia dla Ciebie, wszystkiego i Wszystkich z Tarnowa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie wszędzie ta choroba nienawiści do innych się podoba!!!

   erazm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 16

   Niech idzie do Ustronia, Wisły, Cieszyna... i tam bredzi swe katolicko-nacjonalistyczne brednie! Zobaczymy czy by dotrwał do końca mszy! Tam trzeba się nauczyć poszanowania każdego, bo inaczej...rozwiń całość

   Niech idzie do Ustronia, Wisły, Cieszyna... i tam bredzi swe katolicko-nacjonalistyczne brednie! Zobaczymy czy by dotrwał do końca mszy! Tam trzeba się nauczyć poszanowania każdego, bo inaczej trzeba uciekać, i to bardzo szybko! Tarnów, chyba zatrzyma tego głupka bo to wylęgarnia pisiorstwa, kleru i głupiego nacjonalizmu wyssanego od analfabetycznych dziadków!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pokora...

   Konrad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Z Twojego wpisu wynika że jesteś z Tarnowa......współczuję dziadkom....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Katolik

   Leszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

   Boże chroń swoich kapłanów bo ich przełożeni ich nie obronią.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co będzie dalej?

   Marek z Krakowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 5

   Wygląda, że ks. Międlar to będzie nowy Popiełuszko.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co bedzie dalej?

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Dokladnie to samo pomyslalam...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama