Katastrofa samolotu z Chórem Aleksandrowa: Znaleziono jedną...

  Katastrofa samolotu z Chórem Aleksandrowa: Znaleziono jedną z czarnych skrzynek

  Sylwia Arlak (AIP)/RUPTLY/X-News

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Katastrofa samolotu z Chórem Aleksandrowa: Znaleziono jedną z czarnych skrzynek

  ©https://twitter.com/tassagency_en

  Trwa akcja poszukiwawcza po katastrofie rosyjskiego Tu-154, który runął do Morza Czarnego w pobliżu Soczi. Rosyjskie media informują o znalezieniu jednej z czarnych skrzynek maszyny. Ze wstępnych wyników śledztwa nie wynika, by na pokładzie samolotu doszło do zamachu.
  Katastrofa samolotu z Chórem Aleksandrowa: Znaleziono jedną z czarnych skrzynek

  ©https://twitter.com/tassagency_en


  RUPTLY/X-News

  Na miejscu katastrofy jest około 3 tys. osób, w tym ponad stu nurków z 15 łodziami i dronami podwodnymi. Do tej pory służbom ratowniczym udało się odnaleźć ciała 11 osób i 154 fragmenty ciał.
  Odzyskano również fragmenty wraku – część ogona z silnikami, skrzydło i centralną część kadłuba. I choć oficjalnie nikt nie potwierdził jeszcze tych informacji, według informatorów agencji TASS znaleziono również pierwszą czarną skrzynkę samolotu, ulokowaną pod kabiną pilotów.

  Według wstępnych wyników śledztwa nic nie wskazuje na zamach jako przyczynę katastrofy. Najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń jest usterka techniczna samolotu, zaatakowanie paliwa złej jakości, co doprowadzić miało do spadku mocy i zakłóceń w pracy silnika, bądź też zassanie przez silnik tzw. „ciała obcego”. Dodatkowo, jak informuje agencja TASS uszkodzenia ogona samolotu świadczą najprawdopodobniej o tym, że kapitan chciał posadzić samolot na wodzie.

  CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski Tu-154 spadł do Morza Czarnego. Na pokładzie byli członkowie słynnego Chóru Aleksandrowa

  26 grudnia – zgodnie z życzeniem rosyjskiego prezydenta,Władimira Putina był dniem żałoby w całym kraju. Tłumy zebrały się w Moskwie, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy. Składali świece, kwiaty i portrety. Zewsząd płyną kondolencje i słowa otuchy. Minister kultury Rosji Władimir Mediński składając wieniec pod Aleksandrowską salą koncertową mówił: -Chór na pewno zostanie odtworzony. Jestem przekonany, że pomimo tej tragedii, dzieło, które założył Aleksandrow, będzie żyć i zespół w dalszym ciągu będzie najlepszym na świecie wojskowym chórem artystycznym. Tak jak do tej pory będzie wizytówką naszego państwa — oświadczył rosyjski minister kultury, Władimir Mediński cytowany przez Russia Today.

  Przypomnijmy, że maszyna należąca do resortu obrony Rosji zniknęła z radarów krótko po starcie z Soczi. Tu-154 z 92 osobami na pokładzie – 84 pasażerami i ośmioma członkami załogi spadł w niedzielę do Morza Czarnego. Pasażerami byli członkowie znanego w Rosji Chóru Aleksandrowa, wojskowi oraz dziennikarze, podróżujący do bazy Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia, z której korzysta lotnictwo rosyjskie w ramach operacji wojskowej w Syrii. Muzycy mieli tam zagrać specjalny koncert noworoczny.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan

   Tau (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wyłowić, zepchnąć spychaczem na kupę, podstawić 92 pudła, poważyć szuflą po 85 kilo, do każdego po trzy pety i zakopać w ch...j. Aha putek, nie zapomnij powiedzieć rodzinom jak bardzo ci przykro....rozwiń całość

   Wyłowić, zepchnąć spychaczem na kupę, podstawić 92 pudła, poważyć szuflą po 85 kilo, do każdego po trzy pety i zakopać w ch...j. Aha putek, nie zapomnij powiedzieć rodzinom jak bardzo ci przykro. Rozumiem, że osobiste kondolencje od jaśnie nam przewodzącego szwa rady jurokołchozu już pan prezydent raczył osobiście odebrać. Paka.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama