Kajetan P. zabił, bo "chciał się samodoskonalić". "Jak...

  Kajetan P. zabił, bo "chciał się samodoskonalić". "Jak mówił, głowę odciął ze względów praktycznych"

  Maciej Deja (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kajetan P.

  Kajetan P. ©Policja

  – Motywem morderstwa wskazywanym przez podejrzanego była chęć samodoskonalenia się. Uznawał, że postrzeganie życia ludzkiego za cenniejsze od zwierzęcego jest słabością – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.
  Kajetan P.

  Kajetan P. ©Policja

  – To bardzo nietypowa zbrodnia. Zwykle morderca przewozi ciało ofiary w inne miejsce po to, aby je zniszczyć lub ukryć, a nie w innych celach. Dziwi też fakt traktowania Kajetana P. jako niezwykle groźnego przestępcy, przewożenie go w masce – powiedział Agencji Informacyjnej Polska Press Dariusz Loranty, były negocjator policyjny i redaktor naczelny magazynu śledczego „Trop”.

  Rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Przemysław Nowak, na zorganizowanej w środę konferencji prasowej, informował o szczegółach wyjaśnień składanych przez Kajetana P.
  prokuratorom. – Podejrzany składał wyjaśnienia w sobotę, chcieliśmy odtworzyć wydarzenia z tamtego dnia, ale podejrzany odmówił, do czego ma prawo – poinformował rzecznik, zaznaczając, że jego wyjaśnienia były protokołowane i nagrywane. Kajetan P. wniósł o to, by z tym materiałem wideo zapoznał się sąd. Jak podkreślił Przemysław Nowak, ujawnienie części jego wyjaśnień jest możliwe ze względu na zakończenie etapu przesłuchiwania świadków.

  CZYTAJ TAKŻE: Kajetan P. zaatakował policjantów konwojujących go do Polski

  – W sobotę Kajetan P. składał tzw. wyjaśnienia swobodne i odpowiadał na pytania prokuratorów fazie swobodnej przedstawił swoją historię i przebieg zdarzenia. Tłumaczył, że od wielu lat targały nim sprzeczne emocje – z jednej strony pozbywanie się ludzkiej słabości, samodoskonalenie się, z drugiej: walka z pokusami – zdradził Nowak, informując jednocześnie, że podczas rozmowy z prokuratorami podejrzany był bardzo spokojny, wyrażając się bez emocji, ważąc słowa. – Wybrał drogę samodoskonalenia fizycznego i intelektualnego: głodówki, bardzo intensywne ćwiczenia fizyczne, zerwanie relacji rodzinnych. Zakładało to również odcięcie się od cywilizacji, uprawiał rodzaj survivalu. Na pewnym etapie tej, jak to określił, ewolucji uznał, że musi zabić inną osobę. Miało to na celu wyzbycie się przekonania, że życie ludzkie jest warte więcej niż życie świni czy komara – relacjonował Nowak. Rzecznik prokuratury zaznaczył, że decyzja o dokonaniu morderstwa zapadła kilka tygodni wcześniej – a fakt, że jego ofiarą stała się Katarzyna J. to całkowity przypadek. – Wybrał ją dlatego, że w ogłoszeniu zamieszczonym w internecie nie wstawiała zdjęcia. Nigdy wcześniej się nie znali, rozmawiali tylko przez telefon – powiedział Przemysław Nowak.

  – Umówili się na 3 lutego. Poszedł do pracy, zwolnił się o 10:00, zamienili kilka zdań, zaproponowała herbatę, a on, korzystając z chwili nieuwagi pozbawił ją życia za pomocą noża. Przyszedł z nożem, piłą i torbą. W jednym pomieszczeniu odciął głowę ofierze, w innym podzielił je na dwie części. Wyraźnie podkreślał, że nie żałuje tego, co zrobił. Jego celem nie było zadawanie bólu, ani poszukiwanie przyjemności. Tłumaczył to jako rodzaj przymusu. Jak powiedział, głowę odciął ze względów praktycznych. Nie informujemy o tym, co chciał zrobić z ciałem z szacunku dla zmarłej i jej rodziny – relacjonował rzecznik.

  CZYTAJ TAKŻE: Kajetan P. przyznał się do zabójstwa kobiety. Zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu

  – Schował ciało do dwóch toreb, zamówił taksówkę, pojechał na Bemowo. Zamówił drugą, żeby zmylić trop. Omyłkowo zrobił to na swoje nazwisko. Torba zaczęła przeciekać, taksówkarz zaczął zadawać pytania. Jak wyjaśniał to, a także fakt, że widziała go sąsiadka uświadomił mu, że jego plan, zaczął się sypać – kontynuował Nowak. – Jak mówił – nie spanikował, chciał wywołać pożar, żeby zatrzeć ślady. Następnie wziął 15 tys kredytu, z Dworca Centralnego pojechał do Poznania, skąd udał się w drogę do Niemiec, a stamtąd przez Francję, Włochy, Sycylię trafił na Maltę. Jego celem była Tunezja lub Libia, chciał mieszkać na tamtejszej pustyni – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej.

  Przemysław Nowak zdementował pogłoski, jakoby Kajetan P. planował kolejne morderstwo. – Nie wykluczał, że jego potrzeba zabijania mogła się znowu ujawnić – powiedział, informując jednocześnie, że prokuratura nie posiada oficjalnych informacji o agresywnym zachowaniu podejrzanego podczas lotu wojskowym samolotem z Malty do Polski. – Przed składaniem wyjaśnień nie chciał obrońcy, nawet odmówił kontaktu z nim. Prosił tylko, by o jego losie poinformowano jego matkę. W ciągu kilku dni zostaną powołani biegli w celu wydania opinii o stwierdzenie niepoczytalności podejrzanego. Po tym, jak również raporcie z sekcji zwłok, zostanie sformułowany akt oskarżenia – zakończył Nowak.

  Czytaj także

   Komentarze (41)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a czemu swojej głowy nie oderżnął?

   vokalista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   byłoby mu łatwiej zrozumieć

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ty

   Panią Wiesie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ty chory pojebie....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kajetanek

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   do utylizacji z nim

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zatłuc jak skorpiona, rozdeptać ścierwo

   na spokojnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   i sporządzić protokół z próby ucieczki z konwoju

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Niepoczytalność? A niby dlaczego? Wiedział bardzo dobrze co robi. W USA dawno by go na krześle posadzili, a w tym zaścianku to go wypuszczą za kilka lat i będzie nadal zabijał...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Satanistyczne praktyki dla wtajemniczonych wyzszej rangi. Psychiatra tu zbedny. Taka ideologia popro

   juz nic nie dziwi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   :(((

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   matka żydówa prokurator okręgowy krzywdy nie da zrobić synkowi

   von Falkenhayn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   psy powinny go wyeliminować podczas próby ucieczki, będzie jeszcze okazja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Psychol z bogatej rodziny ....

   kk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   .. rodziców do psychiatria też zamknąć to oni go wychowali na takiego potwora.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oto skutki ateistycznego wychowania

   katecheta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 7

   1 człowiek jest zwierzęciem
   2 zwierzęta można można zabijać
   3 samodoskonalenie polega na traktowaniu ludzi tak jak np. komara
   4 zabijasz komary, zabij człowieka, udowodnisz sobie, że to...rozwiń całość

   1 człowiek jest zwierzęciem
   2 zwierzęta można można zabijać
   3 samodoskonalenie polega na traktowaniu ludzi tak jak np. komara
   4 zabijasz komary, zabij człowieka, udowodnisz sobie, że to zrozumiałeś

   Ten idio-ta tak rozumował, to przerażające.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   x

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 12

   głupi jesteś

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A moze to skutki nadmiernej presji religijnej?

   wiola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   Skąd to przekonanie Katecheto, ze jest to skutek wychowania ateistycznego? Wiele zbrodni popełniono z powodu wywierania nadmiernej presji spowodowanej naciskiem na religijne samodoskonalenie i...rozwiń całość

   Skąd to przekonanie Katecheto, ze jest to skutek wychowania ateistycznego? Wiele zbrodni popełniono z powodu wywierania nadmiernej presji spowodowanej naciskiem na religijne samodoskonalenie i ascezę. A ten tutaj to zwykły psychopata pozbawiony uczuć wyższych. I po co zaraz opluwać ateistów?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   badz obiektywna

   presja religina w takich rodzinach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   u nich religia to wstyd blondyneczko , jakas presja to chyba ciebie dotyka , czy moze wyposzczona jestes z powodu ascezy ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I teraz będzie do końca życia siedział w psychiatryku lub więzieniu za nasze podatki

   ass (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 4

   to jest skandal.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak go rodzice wychowali

   kk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   ... pośrednio to oni są winni temu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poweidzial jedyny nieomylny prawy obywatel

   in your ass (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 17

   skandaliczny skandal wiekszego nie moze byc. A rydzyk dostaje 20mln i tego nie nazywasz skandalem? moze twoje 'ass' jest tak rozepchane ze lanca przebila ci mozg?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kto winny jest że Rydzyk dostała kasę - PO i jego

   KK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   ... niechlujstwo i przez to podatnicy muszą płacić. bo jednak jakieś uchybienia istotne były.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty mozesz chamie lewacki

   kiss co najwyzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 16

   rydzyka w ass, szubrawcu i zlodzieju. Poczytaj i posluchaj zlodziejaszku w innych zrodlach jak na miliardy okradaliscie Polske. O. Rydzyk inwestuje i nie kradnie przysparza dobra wszystkim, nie...rozwiń całość

   rydzyka w ass, szubrawcu i zlodzieju. Poczytaj i posluchaj zlodziejaszku w innych zrodlach jak na miliardy okradaliscie Polske. O. Rydzyk inwestuje i nie kradnie przysparza dobra wszystkim, nie mysl bajtloku ze tu sa czytelnicy gwnianej.A skoro za takim sukinsynem morderca sie ujmujesz tos nie wiele wiecej wart od niego cwelu kryminalisto. Tobie twoja ass juz dawno cioto rozepchali , glupi leb przy okazji, slin sie dalej.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jeszcze nie dostales zawalu?

   najwyzej najwyzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   prawie nie dostales zawalu. uwazaj bo ci monitor peknie ze zlosci. Uwierzyles w ten stek bzdur. uwielbiam jak idioci jak ty reaguja na slowo pisane. Poza tym, nie umiesz czytac ze zrozumieniem....rozwiń całość

   prawie nie dostales zawalu. uwazaj bo ci monitor peknie ze zlosci. Uwierzyles w ten stek bzdur. uwielbiam jak idioci jak ty reaguja na slowo pisane. Poza tym, nie umiesz czytac ze zrozumieniem. tyle. idz cwiczyc prawa reke. bo widac po sposobie w jaki reagujesz nikt cie nie chce. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty lepiej zainwestuj w rozum

   dobra rada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   dla kompletnego idioty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty mozesz chamie lewacki

   kiss co najwyzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   rydzyka w ass, szubrawcu i zlodzieju. Poczytaj i posluchaj zlodziejaszku w innych zrodlach jak na miliardy okradaliscie Polske. O. Rydzyk inwestuje i nie kradnie przysparza dobra wszystkim, nie...rozwiń całość

   rydzyka w ass, szubrawcu i zlodzieju. Poczytaj i posluchaj zlodziejaszku w innych zrodlach jak na miliardy okradaliscie Polske. O. Rydzyk inwestuje i nie kradnie przysparza dobra wszystkim, nie mysl bajtloku ze tu sa czytelnicy gwnianej.A skoro za takim sukinsynem morderca sie ujmujesz tos nie wiele wiecej wart od niego cwelu kryminalisto. Tobie twoja ass juz dawno cioto rozepchali , glupi leb przy okazji, slin sie dalej.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie musisz jej czytasz

   przenieś sie na (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   gówniane kacze szmatławce


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to wlasnie

   kaczy szmatlawiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   nie czytam tego , zapomniales o donaldzie ? Szybko wam z lepetyny wyparowal.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama