Huragan Matthew: Ulewy i powodzie na wschodzie USA. Zginęło...

  Huragan Matthew: Ulewy i powodzie na wschodzie USA. Zginęło co najmniej 11 osób [ZDJĘCIA] [VIDEO]

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Znacznie już słabszy huragan Matthew - eksperci zdegradowali go do najniższej kategorii pierwszej - przyniósł wiatr o prędkości 120 km na godzinę, a także powodzie, m.in. w zabytkowym Charleston w Karolinie Południowej. Zanim żywioł dotarł do obu Karolin, minął Florydę i Georgię - podaje Reuters. - Mamy wielkie szczęście, że Matthew trzymał się z dala od naszego wybrzeża - powiedział w sobotę gubernator Florydy Rick Scott, wyrażajac ulgę, że huragan nie zaatakował stanu z całą siłą.

  ZOBACZ TEŻ | TRAGICZNY BILANS PO PRZEJŚCIU HURAGANU MATTHEW NAD HAITI. NIE ŻYJE PONAD 800 OSÓB [ZDJĘCIA+VIDEO]


  Huragan Matthew w USA | Ulewy i powodzie na wschodzie USA

  Źródło: STORYFUL/x-news


  Tysiące mieszkańców tych czterech stanów zostało ewakuowaych, a ponad 6 tys. mieszkańców Florydy spędziło noc z piątku na sobotę w specjalnych schroniskach. Ponad 2 mln domów na wybrzeżach Florydy i Karoliny Południowej nie ma prądu. Władze spodziewają się, że zostanie on ponownie włączony w niedzielę wieczorem. Ulice są zalane, leżą na nich znaki drogowe, gałęzie drzew czy fragmenty budynków. W sobotę gubernator Karoliny Północnej Pat McCrory poradził mieszkańcom, aby nie wychodzili z domów. Jak informuje Reuters, podczas huraganu w USA zginęło co najmniej 11 osób: pięć na Florydzie oraz po trzy w Karolinie Północnej i Georgii.

  ZOBACZ TEŻ | HURAGAN MATTHEW SPUSTOSZYŁ KARAIBY. TERAZ ZAGRAŻA POŁUDNIOWYM WYBRZEŻOM USA [ZDJĘCIA+VIDEO]


  USA po przejściu huraganu Matthew | Nagranie z drona

  Źródło: RUPTLY/x-news


  Huragan Matthew - najsilniejszy karaibski huragan od prawie dekady - w tym tygodniu przyniósł zniszczenie na ubogim wyspiarskim kraju Haiti. W sobotę bilans śmiertelny wynosił ponad 870 osób. Dotknięte miejscowości i wsie są zniszczone w niemal 90 proc. - podaje BBC. Ponad 61,5 tys. mieszkańców Haiti zostało bez dachu nad głową, tysiące potrzebuje pomocy humanitarnej. Niektóre rejony wciąż są odcięte od świata, a pomoc zaoferowało m.in. USA. Haitańskie władze obawiają się epidemii cholery, ludzie bowiem sa zmuszeni pić zanieczyszczoną wodę. Z powodu cholery w ciągu ostatnich kilku dni zmarło już 13 osób. Huragan Matthew dotknął również Kubę i Bahamy, nie przyniósł tam jednak większych zniszczeń. Z kolei na Dominikanie zginęły cztery osoby.

  Huragan Matthew widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  Źródło: STORYFUL/x-news

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama