Cejrowski krytykuje 500+. "Płaćcie ludziom za pracę, a nie...

  Cejrowski krytykuje 500+. "Płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że urodziło się dziecko"

  Kacper Rogacin AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Cejrowski krytykuje 500+. "Płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że urodziło się dziecko"

  ©Piotr Smolinski / Polska Press

  - "Dobra zmiana" to zmiana socjalistyczna, więc nie jest bliska mojemu sercu. Dobrze, że PiS chce odebrać emerytury ubekom, ale fatalnie, że daje ludziom 500+ za nic - mówi Wojciech Cejrowski, którego spotkaliśmy podczas odbywających się w Warszawie Targów Książki.
  Cejrowski krytykuje 500+. "Płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że urodziło się dziecko"

  ©Piotr Smolinski / Polska Press

  Donald Trump może już powoli się pakować? Z informacji, jakie docierają do Polski z USA wynika, że obecnemu prezydentowi grozi impeachment.

  Trumpowi nie grozi żaden impeachment. Za co? Bardzo wiele zrobił w czasie pierwszych stu dni urzędowania, natomiast impeachment to jest za jakieś ogromne przestępstwa, a nic się nie zdarzyło.

  Prezydent miał ponoć przekazać Rosji poufne informacje wojskowe, na temat Państwa Islamskiego.


  No ale nie ma żadnych dowodów. Są tylko opowieści, że chyba współpracowali. I na bazie „chyba” buduje się całe „fake news”, czyli fałszywe newsy. Fałszywe media funkcjonują również w Polsce. Ile razy czytaliśmy w "Gazecie Wyborczej", że Powstanie Warszawskie wybuchło po to, żeby wybić niedobitki z getta warszawskiego? No to jest klasyka „fake news”, czyli fałszywych newsów. Trump mówi o swoich mediach amerykańskich i w Polsce jest ten sam proces.

  Jak wygląda świadomość Polaków na temat tego, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych? Przyjeżdża Pan do Polski ze swojego rancha w Arizonie i co widzi?

  Trzeba wejść na mojego YouTube'a, ja na bieżąco tłumaczę. Max Kolonko też to tłumaczy bardzo dobrze. Korespondenci telewizji polskiej to są ludzie, którzy wyjeżdżają na dwa lata na kontrakt. Kompletnie nie czują Stanów Zjednoczonych i opowiadają, co zobaczyli na CNN. To tak jakby ktoś przyjechał do Polski i relacjonował Polskę, przeczytawszy Gazetę Wyborczą, czy jakąś tam Trybunę Ludu. Kompletny bezsens. Tam trzeba żyć, płacić podatki, posyłać dzieci do lekarza, czy do szkoły, żeby mieć poczucie co się dzieje.


  Wideo: AIP

  A jak odbiera Pan Polskę po "dobrej zmianie"? Ta zmiana faktycznie jest?

  To jest zmiana socjalistyczna, więc ona nie jest bliska mojemu sercu. A jednocześnie jest jakoś antykomunistyczna, więc jest bliska mojemu sercu. W cudzysłowie, kocham w PiS-ie to, że przynajmniej deklarują, że trzeba ubekom odebrać emerytury, bo oni nie płacili ZUS i nie pracowali na rzecz państwa polskiego. Więc nawet jeśli płacili jakieś podatki, to pracowali dla Moskwy, dla KGB. I nie należy im się od Polaków emerytura, niech im Putin wypłaca. Za to, nawet za tę suchą deklarację nie popartą czynem, mogę kochać PiS. Natomiast za cały socjalizm nie mogę. No nie można ludziom dawać pieniędzy za nic. Nie dla 500+. Za pracę się płaci. Zróbcie prace społeczne, zróbcie projekt budowania autostrad, odśnieżania trawnika, czegokolwiek i płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że się urodziło dziecko.

  Mimo wszystko obecna władza kładzie większy nacisk na kwestię religijności, o co przecież Pan apelował.

  Właśnie nie kładzie! PiS radykalnie powinien dostać bęcki, bo jeżeli się chodziło do Radia Maryja po głosy wyborcze, to należy zakazać aborcji. A PiS pogrywa sobie z Kościołem i z nauczaniem Kościoła, prosi mnie o głos, chodząc do Radia Maryja i co? I krew tych wszystkich dzieci wyskrobanych od chwili, kiedy PiS objął władzę w parlamencie, każda aborcja od tego momentu, to jest krew na ich PiS-owskie sumienia.

  Przed chwilą nieopodal Pańskiego stoiska przemawiał prezydent Andrzej Duda. Schodzącego ze sceny prezydenta żegnała grupka osób, krzycząca "Konstytucja!".

  Konstytucja nam się rzeczywiście należy. Polska powinna napisać nową konstytucję, nie komunistyczną. Aleksander Kwaśniewski to komunista i pisał konstytucję z pewnym bagażem na plecach. Komuniści, nawet jeśli by to byli dobrzy ludzie, to są wychowani bez Boga, wychowani w pewnej kontrze do tradycji polskiej. To nie są wolnościowcy. W ogóle żaden socjalista, czy socjal-demokrata nie idzie w kierunku wolności, żeby obywatelom wolność oddać: „Wycinaj sobie jakie drzewa chcesz, one są twoje”. Tylko idzie w kierunku: „Damy ci 500+ i stawiamy pewne warunki”. Więc nie powinniśmy używać konstytucji pisanej przez ludzi, którzy nie czują wolności. Oni jej nie czują, tak jak ktoś nie czuje reggae.

  Natomiast ja jestem zwolennikiem tego, żeby pan Duda nie pisał konstytucji, tylko żeby przywrócić ciągłość państwa polskiego. Czyli najpierw uruchamiamy konstytucję z 1939 roku, wtedy jeszcze było legalne polskie państwo, a dopiero potem możemy na bazie tamtej konstytucji, którą po prostu wznawiamy, zmienić tę konstytucję, bądź uchwalić nową.

  Jak ocenia Pan poziom Warszawskich Targów Książki? Jak wypadają na tle innych takich wydarzeń w Polsce?

  Najlepsze targi książki są w Krakowie. Warszawa, kiedy to jeszcze były międzynarodowe targi w Pałacu Kultury, wiodła prym i pomimo ciasnoty, duszności tamtych wnętrz, to były mocne targi. Potem upadły kompletnie, a kiedy się wyniosły na stadion, to muszą zaczynać od zera. Warszawa, "słoiki", ludność, która tu przyjeżdża karierę robić raczej w korporacjach, siłą rzeczy to jest selekcja taka, która nie czyta. Kraków czyta, Warszawa nie czyta. Wydawcy tu przyjeżdżają się pokazać, natomiast do Krakowa sprzedać. W Krakowie ja sprzedaję dziennie 500 książek, w Warszawie sto. Czyli te targi dla mnie są inwestycją na przyszłość.

  Frekwencja w Krakowie jest dużo wyższa?

  W Krakowie jest tłoczno być może z powodu frekwencji, bo przez trzy dni przewija się prawie 60 tysięcy ludzi. Z tym że ja nie mam porównania, bo ja nigdy nie handluję w niedzielę, więc nie wiem jak się rozkłada te 60 tysięcy. W Warszawie jest luźniej, tu jest więcej przestrzeni. Stadion Narodowy to doskonały obiekt, bo odwiedzając targi, nie muszę krążyć zygzakiem i się nie zgubię. Nic nie ominę, gdyż zrobię koło i zobaczę wszystko. Więc to jest dobry obiekt, dobre miejsce, da się tu zrobić fajne targi, ale przerwa była, więc teraz trzeba zainwestować piętnaście lat.

  Czytaj także

   Komentarze (33)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   samolub

   szymek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   On zna sie na bardzo niewielu rzeczach tak , ze trudno by powiedzil cokolwiek madrego na jakikolwiek temat . Wszystko co robi ma na celu promowanie samego siebie vide: fotografia zalaczona do...rozwiń całość

   On zna sie na bardzo niewielu rzeczach tak , ze trudno by powiedzil cokolwiek madrego na jakikolwiek temat . Wszystko co robi ma na celu promowanie samego siebie vide: fotografia zalaczona do artykulu . Obrzydliwy sobekzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wierze ze tak mowi Cejrowski

   cep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Przeciez to prawicowy gosc z krwi i kosci 500+ to walka z bieda Der Szpigel DB manipuluje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zabierzcie 500+

   xy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   jest w polsce mase kure....w ktore maja dzieci kazde z inny kolesiem biora alimenty i nie pracują bo tak jest wygodnie. albo zweryfikujcie to bo ludziue nie garna sie do roboty jak mają kase za...rozwiń całość

   jest w polsce mase kure....w ktore maja dzieci kazde z inny kolesiem biora alimenty i nie pracują bo tak jest wygodnie. albo zweryfikujcie to bo ludziue nie garna sie do roboty jak mają kase za freeeeeeee. otwórzcie oczy gamoniezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Każdy dobry program - naturalnie, PiS 5-setka jest właśnie takim programem -

   ma fazę rozwojową, więc stanowi o dalszej ekspansji! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   I stąd, również PiS powinien wziąć pod uwagę ową ekspansję. Oto i parę punktów na rozwój 5-setki:

   • 150 zeta na spauperyzowanego emeryta
   • 150 zeta na uczniaka z czerwonym paskiem
   • 100 zeta na...rozwiń całość

   I stąd, również PiS powinien wziąć pod uwagę ową ekspansję. Oto i parę punktów na rozwój 5-setki:

   • 150 zeta na spauperyzowanego emeryta
   • 150 zeta na uczniaka z czerwonym paskiem
   • 100 zeta na uczniaka z dobrymi wynikami nauki
   • 300 zeta na studenciaka, aby to miał z czego wynająć kwaterę lub mieć na tyskacza

   Skąd kasę wziąć... Ooo, nie ma nic łatwiejszego! Miliardy się znajdą, jak big min. Morawiecki zacznie zauważać, że pod jego nosem są liczne fabryki produkcji kosztów przychodu firm. Te natychmiast znikną jak big min. Morawiecki ustanowi podatek liniowy. Tak, jest o tym i poniżej we wpisie „Biały Pan”.

   Jeśli „Biała Pani i Biały Pan” cokolwiek opylili za stówkę, mają ponieść 10 zeta do fiskusa. Jeżeli 10 zeta delikwenci nie ponieśli, zabrać im 20 zeta. Zapomnieli o 20 zetach, odebrać im 50 zeta. A jak się będą gorączkowali, wtedy już zarekwirować 80 zeta, a pozostałe 20 zeta pozostawić dla zbuntowanych.

   PiS jest i taki „Jasio Pan”, który najczęściej rozmyśla o tym, aby nie zrobić takiego nic, co by mu nie skonsumowało jego ukochanych procentowych wielkości. Niech PiS tak dalej rozmyśla, a uzyska nic!

   Miała być PiS rewolucja podatkowa. Eee, tej nie ma, ani jej widoku. Za PiS rozwinął się raczej podat. socjalizm i jaki dla klas „Białych Pań i Panów” z kierunku zachodniego i poza oceanicznego. Z kolei „Pani i Pan Kowalscy” mają mieć koszty przychodu znikome, bo reszta ma iść na podatki. „Pani i Pan Kowalscy” spełniają pokornie im ustalone, bo ich nie stać na fabryki kosztów ani na tych warsztacik.

   W kolejnych wyborach głosuję nie na „Jasio Pan”, lecz na „Kukiz Pan”. A nade wszystko, głosuję na takich, „Panią i Pana”, co to wdrożą wyśmienity program podatk. prof. Witold Modzelewski & Collegen. Ich program stanowi o prostych pod. liniowych. Ustawa może mieć 4 strony A4, a nie tony interpretacji.

   „Dziki Pan”, Cejrowski, niech pilnuje swojego biznesu. Jego biznes ma się nijak do polityki. Ot, co!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na alkoholika nie głosuj, to bolek bis

   Biały Pan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   taki apel

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolego, teraz płacisz ze składkami 32% podatek

   Biały Pan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   To chyba lepiej zapłacić tylko 10% podatek? Prosta matematyka, aby w Polsce zarobić 3000 zł netto to trzeba mieć na umowie ok 4111 zł brutto, w mojej wersji (10%) aby zarobić 3000 zł netto trzeba...rozwiń całość

   To chyba lepiej zapłacić tylko 10% podatek? Prosta matematyka, aby w Polsce zarobić 3000 zł netto to trzeba mieć na umowie ok 4111 zł brutto, w mojej wersji (10%) aby zarobić 3000 zł netto trzeba by było mieć 3300 brutto. Pojął czy nie bardzo. Podatki są wysokie bo socjalizm kosztuje. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ooo, no liczysz źle, „Biały Panie”!

   „Waszmość Pan” liczy inaczej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   1. Dane do rachunku:
   Na łapkę chcesz mieć 3 kafelki netto, i całkiem słusznie, bo wiek XXI. Big majster, podatkowy, w końcu zrozumiał, że musi wprowadzić pod. liniowy, jeżeli sam nie chce być...rozwiń całość

   1. Dane do rachunku:
   Na łapkę chcesz mieć 3 kafelki netto, i całkiem słusznie, bo wiek XXI. Big majster, podatkowy, w końcu zrozumiał, że musi wprowadzić pod. liniowy, jeżeli sam nie chce być oddelegowany przez Prezesa na ławę rezerwową i poza MF. I stąd, zaczął równo liczyć nie tylko na kieszeń Kowalsky znad Themse & Hudson River, bo i na tą Kowalskiego znad Wisły. Big majster w końcu postanowił: każde dochody, Kowalskiego & Kowalsky, zostają opodatkowane jednolitą stawką, np. 10%. Koszty przychodu, firm i osobiste, big majstra już nie interesują, bo i po co!
   2. Rachunek:
   (3000,00 zeta netto : 0,9) = 3333,33 zeta brutto
   (3333,33 zeta brutto x 0,9 = 2999,99 zeta netto

   A ten brakujący grosik można odstąpić i przeznaczyć na rozwój MF! Cejrowski niech swoje liczy i zapewne poupychane po świecie. Dzieci + 500 nie są jego i na co się między tryby wtyka. Chwała PiSowi +500!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ot, “Biały Pan“

   Jest ponownie do Ciebie! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Forum na timesie ostro porąbali z tą wsiową grafiką! “Biały Pan“, poniższy wpis otrzymujesz od pani z godz. 12:43:28, natomiast nie z 17:19:10h, jak napisałam!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re@“Biały Pan“. Wpis jest od pani z 17:19:10h

   I niech będzie od “Biała Pani”, bo ten nick mnie się podoba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Riposta jest wskazaną i oczekiwaną, ale riposta rzeczowa. Mój wpis właśnie stanowi o formie i pełnej akceptacji pod. liniowego. Ja chcę wiedzieć z góry, ile zapłacę bykowego za opylenie babcinych...rozwiń całość

   Riposta jest wskazaną i oczekiwaną, ale riposta rzeczowa. Mój wpis właśnie stanowi o formie i pełnej akceptacji pod. liniowego. Ja chcę wiedzieć z góry, ile zapłacę bykowego za opylenie babcinych gratów - pozyskanych w wianie po mamie mojej babci - jak i wielu szklanych szkatuł z Jablonex, otrzymanych od męża mojej babci. Mnie się wcale nie uśmiecha, sądzę iż również milionom innych, aby to zaciąg nawiedzonych, a osiadłych w Urz. Skarbowych, wyliczał za mnie moje zyski i straty. Ja, “Biała Pani”, potrafię podatki sama wyliczyć. Notabene, każda niezasadna ich nadwyżka, została przeze mnie na powrót wyegzekwowana i nawet z odsetkami. Jak widzisz, “Biały Pan“, Ty jeszcze raz przyczytaj mój wpis. Tak, pomyłki są rzeczą ludzką, ale walenie w rogi podatników już nie! Takie mam pryncypiazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Droga Biała Pani

   Biały Pan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Przecież nawet teraz jeśli chce Pani sprzedać ww rzeczy nie musi płacić Pani podatku. Tym bardziej nic by Pani nie płaciła po obniżeniu podatków. Jakieś ale nie duże podatki muszą niestety być bo z...rozwiń całość

   Przecież nawet teraz jeśli chce Pani sprzedać ww rzeczy nie musi płacić Pani podatku. Tym bardziej nic by Pani nie płaciła po obniżeniu podatków. Jakieś ale nie duże podatki muszą niestety być bo z czegoś trzeba państwo utrzymywać np armię, policję, straż pożarną oraz budowa dróg. Dlatego uważam że 10% podatek liniowy jest uczciwy w porównaniu do dzisiejszego 19% CIT, 18% PIT, 8-23% VAT. Pozdrawiam. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Całkowicie się zgadzam z Panem Cejrowskim

   Biały Pan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Zamiast 500+ powinni radykalnie obniżyć podatki, np wprowadzić 10 % podatek liniowy oraz zlikwidować przymus płacenia składek ZUS czyli pełna prywatyzacja służby zdrowia oraz emerytur. W USA tak...rozwiń całość

   Zamiast 500+ powinni radykalnie obniżyć podatki, np wprowadzić 10 % podatek liniowy oraz zlikwidować przymus płacenia składek ZUS czyli pełna prywatyzacja służby zdrowia oraz emerytur. W USA tak jest i jest b dobrze. Co do aborcji to też jestem przeciw bo mordowanie jest złem. Panie Cejrowski niech Pan stworzy wspólnie z Panem Kolonko Polską Partię Republikańską. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wojtek?

   Niok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

   Wojtus czy wychowanie dzieci to nie jest praca?Jestes cymbalem do POtegi.Dlaczego jeden rodzic nie jest wstanie otrzymac Rodziny,tylko musi szukac chleba za granica,wiedz ze zarobki sa...rozwiń całość

   Wojtus czy wychowanie dzieci to nie jest praca?Jestes cymbalem do POtegi.Dlaczego jeden rodzic nie jest wstanie otrzymac Rodziny,tylko musi szukac chleba za granica,wiedz ze zarobki sa skandalicznie niskie,nie stac nas na nic,Poznaj sytuacje Rodakow w Kraju./emeryci tez/Nie blaznij sie takimi Pogladami.Zobacz jak zyje patologja na socjalu.Zobacz zyd siedzi w domu z chmara dzieci i co jest OK.Opamietaj sie i nie ublizaj i tak wykonczonym,okradzionym,wyniszczonym Rodakom.Panial?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podatki

   wladzio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   Kościół też nie płaci składek ZUS. Zabrać księżom emerytury!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cejrowski życia w Polsce nie znasz

   caraco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   "No nie można ludziom dawać pieniędzy za nic. Nie dla 500+. Za pracę się płaci. Zróbcie prace społeczne, zróbcie projekt budowania autostrad, odśnieżania trawnika, czegokolwiek i płaćcie ludziom za...rozwiń całość

   "No nie można ludziom dawać pieniędzy za nic. Nie dla 500+. Za pracę się płaci. Zróbcie prace społeczne, zróbcie projekt budowania autostrad, odśnieżania trawnika, czegokolwiek i płaćcie ludziom za pracę, a nie za to, że się urodziło dziecko."
   ;
   Cejrowski coś ci się zaczyna pierdolić od słońca w Arizonie. Nie można ludziom dawać pieniędzy za nic? A kogo niby są te pieniądze,rządu? Nie,te pieniądze to podatki od ludzi,to są pieniąśdze zwykłych obywateli,gdyby nie obywatele a w tym dzieci na które idą te pieniądze to rząd nie miałby żadnych pieniędzy do rozdysponowania.Druga sprawa to taka ,czy czytałeś o ubóstwie w Polsce,o ubóstwie za Tuska i o zarobkach Polaków?
   .
   Jest rok 2015.W skrajnej biedzie żyje ponad 2,8 mln Polaków. Oznacza to, ze aż 7,4 proc. mieszkańców naszego kraju musi przeżyć za mniej niż 540 zł miesięcznie.
   Zamożni się bogacą, biedni w coraz większej nędzy

   Zamożni się bogacą, biedni w coraz większej nędzy

   Stopa ubóstwa relatywnego w 2014 roku również nie zmieniła się wobec 2013 roku i wyniosła 16,2 proc. (6,2 mln osób) – wynika z badania budżetów gospodarstw domowych. Nieznacznie tylko obniżył się wskaźnik ubóstwa ustawowego – spadł do 12,2 proc. (4,6 mln osób) z 12,8 proc. rok wcześniej.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejny wyzyskiwacz

   RK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Proszę nie opowiadać historii, jak to źle i niedobrze, ludzi do pracy brakuje. Wolą siedzieć na socjalu niż iść do pracy za 2500 na rękę. Socjalizm jest zły. Dlaczego mam być karany coraz większym...rozwiń całość

   Proszę nie opowiadać historii, jak to źle i niedobrze, ludzi do pracy brakuje. Wolą siedzieć na socjalu niż iść do pracy za 2500 na rękę. Socjalizm jest zły. Dlaczego mam być karany coraz większym podatkiem z każdej strony za to że komuś się nie chce pracować?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba iść do pracy a nie żulić

   Biały Pan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Tacy ludzie jak ty wolą zdechnąć z głodu niż się wziąć do pracy. Ja tam pracuję i żyję w miarę dobrze. Opiekę społeczną powinno się zlikwidować oraz 500+

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   STAWKA W POlszy 6zł za GODZINa A PREMIA DO BOSSA ZA NAD GODZINY

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   DNIUFKA 17GODZIN A URLOP PO SMIERCI HOROBOWE U TUSKA A EMERY TURA w PRogramie 80PLusz.BO BEZROBOCIE UJEMNE BO LICZY SIE TYLKO ELYTA.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie 6 zł co ty pieprzysz

   Biały Pan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   realnie jest od 15 do 17 zł za godzinę pracy i polecam popracować nad ortografią.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   5-setka jest dla dzieci. I w tym celu, aby dzieci nie były głodne, aby ich było więcej

   Dzisiejsze dzieci, to są w przyszłości realni płatnicy podatków (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

   Wg. Cejrowskiego podatki w jakim celu są? Czy są na Cejrowskiego występy w TVP? I stamtąd, na jego nie niskie apanaże? Czy może są dla armii urzędników i polityków, aby im było lepiej i wygodniej?...rozwiń całość

   Wg. Cejrowskiego podatki w jakim celu są? Czy są na Cejrowskiego występy w TVP? I stamtąd, na jego nie niskie apanaże? Czy może są dla armii urzędników i polityków, aby im było lepiej i wygodniej? Cejrowski, to obeżyświat. I co, on w tym świecie nie zauważył, że wypłaty na dzieci są niemal w każdym kraju UE. Ba, i w takich, gdzie komunizm i socjalizm nigdy do nich nie zawitały. Dotacje wypłat na dzieci w NRF, kraju stricto kapitalistycznym, zwią się „Kindergeld” i wypłaty przebiegają wg. wysokości:
   Rok 2016
   Na 1 i 2 dziecko – 190€/ m-c
   Na 3 dziecko – 196€/ m-c
   Od 4 dziecka – 221/ m-c
   Rok 2017
   Na 1 i 2 dziecko – 192€/ m-c
   Na 3 dziecko – 198€/ m-c
   Od 4 dziecka – 223/ m-c
   Rok 2018
   Na 1 i 2 dziecko – 194€/ m-c
   Na 3 dziecko – 200€/ m-c
   Od 4 dziecka – 225/ m-c

   PiS powinien za program 500+ otrzymać jakąś uznaną nagrodę międzynarodową. Jednak jest prawdą, 5-setkę, czy może 4 stekę, powinno otrzymać każde dziecko. I dalej już tak, jak dzisiaj jest: otrzymuje dziecko rodziców zamożnych, mniej zamożnych, rodziców czy opiekunów spauperyzowanych. Czy sam Cejrowski nie lobbuje na rzecz PO-N? 5-setka-PiS tylko tym firmom wybitnie zawadza.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama