Walka o władzę we wrocławskim PiS to walka o polityczny byt

  Walka o władzę we wrocławskim PiS to walka o polityczny byt

  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Polityczny los Dawida Jackiewicza leży w rękach prezesa PiS

  Polityczny los Dawida Jackiewicza leży w rękach prezesa PiS ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  Regionalne wybory w Prawie i Sprawiedliwości odbędą się najprawdopodobniej w listopadzie. Będzie to walka o "być albo nie być" dla Dawida Jackiewicza. Kto może zostać szefem wrocławskiego PiS?
  Polityczny los Dawida Jackiewicza leży w rękach prezesa PiS

  Polityczny los Dawida Jackiewicza leży w rękach prezesa PiS ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  W partii słyszymy, że władze PiS przychylają się do wybrania władz mniejszych okręgów. Dolny Śląsk zostałby więc podzielony na trzy okręgi: wrocławski, legnicko-jeleniogórski i wałbrzysko-świdnicki. Do tej pory murowanym kandydatem do rządzenia we Wrocławiu był Dawid Jackiewicz. Sytuacja jednak mocno się zmieniła. Polityk pochodzący z Wrocławia znalazł się w tarapatach i stracił zaufanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

  Przypomnijmy, że tydzień temu Dawid Jackiewicz stracił miejsce we władzach Prawa i Sprawiedliwości. W czwartek zaś został odwołany ze stanowiska ministra skarbu. W partii mówi się, że jego problemy są związane z decyzjami dotyczącymi obsady zarządów spółek. Jackiewicz miał nikogo nie słuchać i samodzielnie decydować o tym, kto zajmie określone stanowisko.

  Po dymisji Jackiewicza CBA sprawdza państwowe spółki

  Wrocławscy politycy PiS, zwolennicy Dawida Jackiewicza nie ukrywają zaskoczenia takim obrotem sprawy. Wierzyli, że Jackiewiczowi uda się wybronić. Niektórzy sugerują, że za tymi decyzjami kierownictwa PiS musi kryć się coś jeszcze.

  Jackiewicz stracił tekę ministra, a teraz musi walczyć o swój polityczny byt. Zapewne stanowisko szefa wrocławskich struktur pomogłoby mu w tym. Jak słyszymy od polityka Prawa i Sprawiedliwości, który znajduje się we władzach partii, Jackiewiczowi będzie pomagać wiceprezes Adam Lipiński.

  - To on go wprowadzał do polityki. Ceni jego umiejętności i lojalność - słyszymy od ważnego polityka PiS.

  Dlatego Lipiński ma walczyć o to, żeby Jackiewicz mógł zostać szefem wrocławskich struktur PiS. Ostateczna decyzja będzie jednak należeć do prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

  Wiceprezes nie chce oficjalnie komentować sprawy. - Przyjdzie czas, to będą odpowiednie decyzje i pojawią się kandydatury - tylko tyle usłyszeliśmy od Adama Lipińskiego.

  Nikt w PiS nie chce jednak obstawiać, jakie szanse na start w wyborach ma Jackiewicz. Politycy przekonują, że do listopada jest wiele czasu i wiele się może zmienić.

  Jeżeli Jackiewicz nie otrzyma z partii koła ratunkowego, to szykuje się wojna o władzę we wrocławskim PiS. Kto przejmie władzę w stolicy Dolnego Śląska?

  Coraz głośniej mówi się o starciu dwóch posłów - Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i Piotra Babiarza. Coraz bardziej zauważalna jest też ich wzajemna niechęć.

  Piotr Babiarz nie potwierdza dziś, czy wystartuje na regionalnego szefa partii, ale dodaje, że jest wielu czasu i przecież nie musi robić wielkich kampanii. - Znam tutaj wszystkich. Zakładałem partię we Wrocławiu - dodaje znacząco poseł.

  Piotr Babiarz składa jednak ważną deklarację. - Jeżeli w wyborach wystartuje Dawid Jackiewicz, to jestem gotowy pomóc mu w zarządzaniu partią we Wrocławiu, jeżeli tylko będzie chciał.

  Czytaj także

   Komentarze (26)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kpina

   POlak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   W PO nie usuwano krętaczy pocących się ale przenoszono na inne funkcje. Panu Jackiewiczowi nic nie zarzucono, tylko stwierdzono o zmianie koncepcji i to jest realizowane. Gość z klasą odszedł z...rozwiń całość

   W PO nie usuwano krętaczy pocących się ale przenoszono na inne funkcje. Panu Jackiewiczowi nic nie zarzucono, tylko stwierdzono o zmianie koncepcji i to jest realizowane. Gość z klasą odszedł z ministerstwa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kadry Babiarza

   pies_na_baby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   http://www.polityczek.pl/index.php/uncategorised/394-asystentka-posla-pis-ktora-kiedys-przylapano-na-kradziezy-kielbasy-zostala-naczelnikiem-poczty-polskiej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   najważeniejsze żeby był wierny

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   prezesowi, partii, udzielał się kościelnie, był patriotą i chciał dla polski ciężko pracować i przekonał opozycję że to co będzie robił będzie tym na co czekał całe życie i chciałby się temu poświecić

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyksztalcenie wyzsze musi byc!

   Rowniejszy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   Oczywiscie to tylko dotyczy PISu. Skowyczacym o wyksztalceniu koryciarzom i kodomitom absolutnie nie przeszkadza ze ich sztandarowy reprezentant Mieszkowsi takowego nie posiada. Jak u Orwella - sa...rozwiń całość

   Oczywiscie to tylko dotyczy PISu. Skowyczacym o wyksztalceniu koryciarzom i kodomitom absolutnie nie przeszkadza ze ich sztandarowy reprezentant Mieszkowsi takowego nie posiada. Jak u Orwella - sa rowni i rowniejsizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hooy, dupa i kamieni kupa

   DJ mixer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   Wrocławski PiS przedstawia sobą obraz nakreślony słowami klasyka - hooy, dupa i kamieni kupa. Wiele lat obowiązywała zasada BMW polegająca na promowaniu miernot i zwalczaniu niepokornych. Dlatego...rozwiń całość

   Wrocławski PiS przedstawia sobą obraz nakreślony słowami klasyka - hooy, dupa i kamieni kupa. Wiele lat obowiązywała zasada BMW polegająca na promowaniu miernot i zwalczaniu niepokornych. Dlatego dziś kreśli się alternatywy w trójkącie Jackiewicz, Babarz, Różecka. Nikt z tej trójki nie gwarantuje naprawy sytuacji. Tu potrzeba prawdziwej dobrej zmiany na własnym podwórku. Wtedy może będzie szansa powalczyć o Wrocław i województwo w następnych wyborach samorządowych i nie stracić tego co jest na poziomie krajowym. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziecko, to nie ta bajka

   Tatus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Pomylili ci sie synku z inna historyjka, o starych dobrych czasach ktore juz nie wroca

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ......... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Lider powinien miec wykształcenie SREDNIE czy WYŻSZE. Powinien być z PiSem na zawsze czy na zawsze robic koalicje z PO?????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WYKSZTAŁCENIE TO PODSTAWA

   WYKSZTAŁCENIE TO PODSTAWA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Do czegokolwiek. Taka jest prawda.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sa inni

   waldemar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   Wybranie p. Babiarza to tak, jakby wybrało się D. Jackiewicza. Są przecież inni kandydaci: p. Świat, p. Jędrysek, p. Ujazdowski, p. Grzelczyk.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JAREK

   Wrocław potrzebuje dowódcy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   który popchnie ludzi do referendum i masz Wrocław przejęty. W mieście aż kipi od "genialnych" ratuszowych pomysłów Trawniki na jezdniach zwężanie jezdni itp ... ! Jarku poratuj !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekaw jestem co PIS wyjawi gdy obiejmie magistrat

   miki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Nie Jackeiwicz stracił tekę ministra tylko ministerstwo likwidują.
   Zmiany w zarządach partii to normalka nie tylko w PIS. Inni też czekają aby sie wykazać.Każdy ma swój czas a będziemy pamiętać...rozwiń całość

   Nie Jackeiwicz stracił tekę ministra tylko ministerstwo likwidują.
   Zmiany w zarządach partii to normalka nie tylko w PIS. Inni też czekają aby sie wykazać.Każdy ma swój czas a będziemy pamiętać najlepszych.Szef PO też był odsuwany od władzy zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama